להיענות לאתגר 266554
אני חולק על מדיניות התשובה לסוריה של ממשלת ישראל, ובכך חולק על אפו שכתב את התגובה הראשונה, ומסכים דווקא עם השוטה שהשיב לו (גם זה קורה).
כשסוריה אומרת שהיא רוצה במו"מ לשלום עמנו, תשובתנו המידית צריכה להיות היענות מידית. אבל גם צריך להצמיד לאותה היענות הודעה תקיפה שהגולן סופח למדינת ישראל וממשלת ישראל רואה בו חלק משיטחה.
את זאת צריך לומר בפרוש למרות שרבין וגם נתניהו וברק, בעצם כבר הסכימו מסיבות שהשד יודע היכן מצאו אותם לוותר. גם הוויתורים ההם לא ממשו את עצמם בגלל עמדתה הקשוחה של סוריה דווקא, והיום הם בטלים ומבוטלים.
תגובה לאתגר שזורק לנו נשיא סוריה בנוסח: קודם תנקה את הצואר והאזניים, אינה עניינית. כשיתחיל המו"מ אפשר יהיה לומר לו שללא הפסקת אש מוחלטת לא נתקדם, ושם צריך יהיה להציב את התנאים האלה. אבל קודם כל צריך לומר: אתה רוצה לדבר על שלום ? מצויין. הבה נשב ונדבר.
להיענות לאתגר 266555
אחרי יותר מדי פעמים‏1 שהסכמתי עם דב אנשלוביץ, זכיתי, והנה הוא מחזיק (כמעט) בעמדתי.
הסתייגות אחת יש לי מדבריו של דב, והיא ההתלות בעובדה שהגולן סופח למדינת ישראל וממשלת ישראל רואה בו חלק משיטחה.
אם אכן נכון שרבין, נתניהו וברק הסכימו לוותר על הגולן, כולו או חלקו, הרי הסכמה זאת באה לאחר סיפוח בגולן למדינת ישראל. הטיעון שעל ישראל להעלות הוא שההצעה הנדיבה אותה הציעו רבין, נתניהו וברק לאסאד סניור, אינה תקפה יותר. יתכבד מר אסאד ג'וניור, יתישב לשלחן המשא ומתן, ויראה האם יש בכוחו להשיג עיסקה טובה יותר, או זהה, לזאת שאביו דחה.

__
1 זכורות לי שתיים.
להיענות לאתגר 266595
...או טובה פחות (מבחינתו), הכל בהתאם ליחסי הכוחות הנוכחיים, לשינוי במצב הבינ''ל וכו'.
בכל מקרה, אני לא רואה למה מו''מ עם ישראל קשור, או צריך להיות קשור, לנסיגה הסורית מלבנון, או סגירת הגבול עם עיראק, שניהם לא אינטרסים ישירים ומהותיים של ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים