תחודש החקירה 266632
"משטרת ישראל תחדש את החקירה הפלילית נגד טלי פחימה, פעילת שמאל שנחשדת במעורבות בפעילות טרור, בעקבות מידע חדש, המאפשר ככל הנראה הגשת כתב אישום נגדה."

מעריב: http://www.nrg.co.il/online/1/ART/832/343.html
תחודש החקירה 266688
המידע החדש הזה הגיע, במפתיע, יום לפני שהיה אמור להתקיים דיון בהמשך מעצרה המנהלי: שלושה חודשים אחרי הוצאת צו המעצר המינהלי (שהוצא, במקרה שלה, לארבעה חודשים) אמור להתקיים דיון בפני שופט, והדיון הזה נקבע למחר. אלא שלאור "המידע החדש" הדיון בוטל, ופחימה הוחזרה למעצר רגיל. פחימה כבר היתה כחודש עצורה לצורך חקירה לפני שהועברה למעצר מינהלי, ועוד כשלושה שבועות בפעם הקודמת שנעצרה, חקירות שכמובן לא העלו ראיות שיאפשרו את העמדתה לדין.
עדכון 266699
מישהו מוכן לעדכן בסיפור הזה, מהתחלה, במה בדיוק מדובר ? הכוונה בכמה שורות ומה העניין המרכזי. תודה
תחודש החקירה 270783
הפרקליטות תגיש ביום ראשון לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד טלי פחימה. פחימה תואשם בעבירות של סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב, החזקת נשק ללא רשות, מגע עם סוכן חוץ ותמיכה בארגון טרור.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
תחודש החקירה 270975
ולאן נעלם החשד המקורי - תכנון פיגוע טרור?
תחודש החקירה 271006
הייתי מנחש שלא נמצאו מספיק ראיות להעמדה לדין. כל השאר לא נראה לך חמור מספיק?
תחודש החקירה 271014
הכותרות נראות לי בהחלט חמורות. ההאשמות עצמן - מלבד החזקת נשק ללא רשות - נשמעות לי יותר כמו מחמאות: הייתי עושה אותו דבר, לו היו לי האומץ והכישורים האישיים.

ובכל מקרה, מאוד מרשימה אותי ההצטמקות המתמשכת של החשדות.
תחודש החקירה 271105
"סיוע לאויב בזמן מלחמה" היא עברה שהיית נושא בגאון אם רק היית אמיץ מספיק. ,מסירת מידע לאויב" הוא משהו שאם רק היו לך הכישורים (ידיעת ערבית?) היית שמח להתנסות בו. "תמיכה בארגון טרור" נראית לך משהו חיובי לעילא ולעילא.

בראבו. אתה ופדרמן קורצתם מאותו חומר.
תחודש החקירה 271124
למה אורי אבנרי ופחימה לא קורצו מאותו חומר?
תחודש החקירה 271130
לא יודע. אם אורי אבנרי חשוד בעברות כאלה, מן הראוי להעמידו לדין.
תחודש החקירה 271155
את פרס ואת פושעי אוסלו צריך להעמיד לדין על אותם עברות.
תחודש החקירה 271156
כמובן. שלא לדבר על שרון. למעשה, מלבד כמה צדיקים כהניסטים כולנו בוגדים שראוי לתלותם בכיכר העיר.
תחודש החקירה 271198
כמו שאמרתי, הכותרות באמת נשמעות חמורות. אלא שההאשמה שמסתתרת מאחוריהן היא בסך הכל שפחימה תרגמה עבור אנשי 'חללי אלאקצה' מסמכים ''סודיים ביותר'' שנשכחו על ידי חיילי צה''ל במחנה. פחימה כמובן מכחישה, מה שלא מפתיע בהתחשב בעובדה שהיא לא יודעת ערבית, ושלא חסרים בג'נין יודעי עברית. אגב, אם אלו כל החשדות שהצליחו לבסס נגדה אחרי ארבעה חודשים במעצר, כדאי לאנשי השב''כ לקרוא יותר עיתונים. כבר לפני חודשים רבים היא הצהירה בראיונות עיתונאיים על מעשים ''חמורים'' יותר.
תחודש החקירה 271270
יהיה לה די קל לצאת זכאית אם היא מואשמת בתרגום לשפה שהיא אינה דוברת. אולי היא רק עזרה קצת בתרגום, ע''י הסבר של כל מיני מונחים צבאיים שלא היו ברורים די הצורך לדוברי השפה העברית בג'נין, אולי היא יודעת קצת יותר ערבית ממה שנוח לה להציג כרגע ואולי הכל המצאה של השב''כ. בשביל זה יש בית משפט. מכל מקום, לתאר את האישומים האלה כ''מחמאות'' מעורר בי את החשק לחלק לך כמה מחמאות משלי.
תחודש החקירה 272321
אורית שוחט:

"בדרכה הנאיווית והאימפולסיווית נהפכה פחימה למתנגדת האותנטית ביותר למדיניות החיסולים. דווקא מפני שלא היתה מוכרת בשמאל, דווקא משום שהיתה מצביעת ליכוד, מש"קית ת"ש בחיל השריון ותושבת קרית גת, הצליחה כנראה להכעיס וגם ליהפך למוצא נוח לפריקת תסכולים.

המדינה מאשימה אותה בהכשלת מבצע של צה"ל ללכידת מבוקשים בג'נין. כשפורטים את האשמה לפרטים מתברר, שב-‏18 במאי, תוך כדי מבצע בג'נין, איבד אחד החיילים את מפת תצלומי האוויר שעליה סומנו בתי המבוקשים בעיר, והמפה הגיעה לגדודי חללי אל-אקצה. במקום להעמיד לדין את החייל הרשלן הוחלט להאשים את פחימה בכישלון הפעולה.

על פי כתב האישום, פחימה, שהיתה בביתו של זביידי בזמן הפעולה, "הסבירה" לו ולחבריו מה כתוב במסמך שנפל לידיהם. שלושה ימים לאחר מכן פורסמה תמונתו של זביידי בעמוד הראשון של "ידיעות אחרונות" עם המפה שהלכה לאיבוד, והעלבון לצה"ל היה צורב ביותר."

תחודש החקירה 272450
כן, ו...?

חייל שאיבד מפה סודית הופך את ההאשמות נגד גב' פחימה למחמאות?
תחודש החקירה 272526
כשמעל 7,000 פלסטינים מוחזקים בבתי כלא ישראלים (ורק מיעוט מהם אחרי משפט, ראו http://www.btselem.org/hebrew/Statistics/Imprisoned....), אני מסרב להתרשם מהילת "ציד הטרוריסטים" שמרחפת מעל כל מבצע ללכידת מבוקשים. ולעזור לפעילים פוליטיים וללוחמי חופש להימנע ממעצר זה מעשה יפה, לדעתי. (שוב:) הנאשמת מכחישה.

אבל חבל לי להסיט את הדיון מההתעללות בטלי פחימה (כבר ארבעה חודשים במעצר, עד הדיון הבא זה יהיה כבר חמישה) אל הפרובוקציות המטופשות של עומר. אני מוכן לחזור בי מעניין המחמאות, אם כך יאמר רצונך.
תחודש החקירה 272568
כמו שיש כאן מחנה מרגלית הר שפי צריך לנסות ליצור אמפתיה לטלי.
תמושמש החקירה 271278
מה שסביר הוא שהיא תרגמה מעברית לעברית , דהיינו מונחים צבאיים שברורים לכל מי ששירת בצה''ל ( חצאיות-חמים וטעים-עגולה וכו) ולא ברורים לאחר. חוץ מזה, אין לי אמונה גדולה לא בזאת ולא באלו, והטענה שהיא בחורה תמימה לא דוברת ערבית סבירה לכל אוזן בערך כמו טענות השב''כ שהיא פעילת טרור.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים