הריגת מבוקש פצוע 267000
"צה"ל השעה מפעילות מבצעית את כל יחידת השייטת, שחייליה היו מעורבים בהריגתו של מבוקש הג'יהאד האיסלאמי, מחמוד כמייל, ביום שישי. צוות חקירה מיוחד מונה לחקור חשד שהחיילים ירו למוות במבוקש, שפצעו קודם לכן בכפר באזור ג'נין, לאחר שלקחו את נשקו. שני עדים פלסטינים מהכפר ראבא סיפרו לארגון "בצלם" שחיילי צה"ל ירו למוות בכמייל, לאחר שכבר לא היווה סיכון."

הריגת מבוקש פצוע 267035
בגארדיין מכינים מטעמים מכל הסיפורים האלה:

ירי במסע הווי 267202
"צה"ל חוקר את מותו של נער פלסטיני בן 15, שנהרג מירי חיילים ב"מסע הווי", סמוך למורג שבדרום רצועת עזה - כך נודע ל-ynet. במהלך המסע שערכו חיילי גבעתי לפני מספר חודשים, בשילוב אש חיה, פגע צרור בראשו של הנער ששהה עם אביו בשדה חקלאי. הפרקליטות הצבאית טרם גיבשה את מסקנותיה, אולם לפני ימים ספורים הוחלט כי קצין בדרגת סגן-אלוף, שהיה הגורם הבכיר ביותר בשטח, יקודם. בצה"ל מסבירים כי אין "אינדיקציית מצ"ח" נגד הקצין ולכן אין מניעה בקידומו, אך גורם בכיר המעורב בחקירה מודה: "בהחלט ייתכן שלאחר בחינת חומר הראיות - נמליץ על העמדתו של הקצין לדין". אביו של הנער טוען: "הוא נורה במכוון, ולא באקראי"."

נתונים 267566
אולי מכיוון שהארועים הצטברו, מצאו בצה"ל (וב"בצלם" בתגובה) לנכון למסור נתונים. לפי צה"ל נהרגו מתחילת השנה בגדה המערבית 148 פלסטינים, בהם לפחות 29 אזרחים חפים מפשע. יתר ההרוגים היו חמושים, בהם מחבלים או כאלה שתקפו חיילים באבנים ובקבוקי תבערה. לפי "בצלם" נהרגו בגדה המערבית מתחילת השנה 187 פלסטינים, מהם 111 שלא השתתפו בלחימה. 33 מהם היו קטינים מתחת לגיל 18. "בצלם" מסרו כי 52 מההרוגים הפלסטינים היו מעורבים בלחימה. לגבי יתר הרוגים לא הצליח הארגון הארגון לבדוק אם השתתפו בלחימה.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

יכול להיות שמישהו ב"בצלם" דיווח מספר שכולל רצח פלסטינים על ידי פלסטינים אחרים כ"משתפי פעולה"?
יש מלא דרוזים בשיטת 267471
לא היה כשל ערכי או מוסרי 267931
"ממצאי הביניים של תחקיר התקרית, במהלכה, לפי העדויות, נורה למוות מבוקש פצוע: "ליקויים מקצועיים" בפעילות השייטת, אולם "לא היה כשל ערכי או מוסרי". חיילי הקומנדו הימי יעברו רענון נהלים ויחזרו לפעילות מלאה. כל חיילי פיקוד מרכז יעברו רענון של הוראות הפתיחה באש."

לא היה כשל ערכי או מוסרי 267935
גם המרינס זקוק לרענון נהלים:
"נחת אמריקאי העיד: הרגנו 30 אזרחים ביומיים
לדברי הנחת העד, ג'ימי מאסי, אנשי יחידתו הרגו אזרחים עיראקים לא חמושים שלא היוו איום לכוח. לדבריו, כמה מהם "נעשו לפסיכופתים. הם נהנו להרוג". "

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים