ההצעה השניה 267502
הצעת החוק השניה בנושא, של ח"כ רומן ברונפמן, אושרה בקריאה טרומית. כעת פועלים לאיחוד הצעת החוק עם העת החוק ש"ל ח"כ רשף חן באותו נושא ממש, ובקנה ממתינה גם הצעת החוק של הממשלה, שיזם משרד התקשורת, שגם אותה אולי סוף-סוף יאחדו לכדי הצעה קוהרנטית אחת‏1.

1 ולדעתי חבל שכל ההצעות הן Opt out ולא Opt in.
ההצעה השניה 269376
חילוקי דיעות על הצעת החוק הממשלתית, בעקבות הכוונה להשמיט את סעיף הפיצוי ללא הוכחת נזק.

ההצעה השניה 299101
הצעת החוק הממשלתית (שהיא Opt in ולא Opt out‏1) אושרה הבוקר בישיבת הממשלה, ותוגש לאישור הכנסת באמצע מאי. Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3083158,00.h...

_____________________
1 הידד!
מלכוד 22 299117
"ההחלטה התקבלה על ידי וועדת השרים לחקיקה, שאישרה תיקון ל"חוק הבזק", הקובע כי חברות או גופים מסחריים המעוניינים לשלוח לאזרחים דברי דואר אלקטרוני, מסרונים (הודעות SMS) ופקסים, לא יוכלו לעשות זאת אלא אם פנו קודם לנמענים וקיבלו וקיבלו מהם אישור מראש."

זה אומר שנהיה מוצפים בפניות למתן אישורים כאלה, או שמא נצטרך לפני כן לתת אישור שאנחנו מוכנים לקבל פניות מהסוג הזה?
מלכוד 22 299119
נראה לי שלא, ודווקא החברות המפרסמות נמצאות במלכוד כאן. אני חושב שבאירופה, שם הונהג Opt In אם אני לא טועה, זה עובד. אבל לא אכחיש שזו גם המחשבה שעברה לי בראש כשכתבתי את התגובה הקודמת.
מלכוד 22 299412
מבחינת החברות ומבחינת המחוקק, הדרך החוצה מהמלכוד הוא לבקש את ההסכמה בדואר נייר. אז מצד אחד, גם ריבוי דואר נייר הוא מטריד. מצד שני, יהיה להם הרבה יותר יקר לבקש את זה (צריך לשלם משכורות לדוורים, נייר, דלק לכלי הרכב שמובילים את הדואר), כך שאפשר לקוות שיהיה הרבה פחות מזה. האפשרות השניה היא בזמן שאתה חותם על טופס התקשרות (עם ספק הסלולרי, נניח), וזה בכלל קורה מעט (נכון שנצטרך לקרוא על מה אנו חותמים, שזה תמיד די מעצבן).
מלכוד 22 299418
לא. הדרך החוצה היא פשוט *לשלם* עבור הזכות. למשל- מארגנים הגרלה, ואחד התנאים להשתתפות, זה שיהיה מותר להוסיף אותך לרשימת הדואר.
מלכוד 22 299501
אפילו פשוט מכך. חברת "נעלה הגלילה" מפרסמת מודעה המציעה סוף שבוע אטרקטיבי בצימר בגליל. לחץ על הקישור המצורף לפרטים. הקישור יוביל אותך לטופס בו תתבקש למלא את פרטיך האישיים, שם, מס' טלפון, כתובת דוא"ל וכו'. חלקם "שדות חובה" וחלקם אופציונליים. בין היתר תהיה שם שורה "אני מעוניין לקבל מחברתכם פרסומים על מבצעים שונים באמצעות הדואל". ניתן כמובן יהיה לאנצ'ק (איך לכל הרוחות אומרים בעברית to uncheck?) את השורה, אבל רוב הגולשים לא יעשו זאת.
מלכוד 22 299506
''לבטל את הסימון'', ''להסיר את הסימון'', ''למחוק את הסימון''...
צ'יק-צ'ק 299521
זו נראית לי כמו עסקה הוגנת. אני מצפה ממי שממלא טופס באינטרנט (בדרך כלל לא ארוך מדי) לאנצ'ק צ'קבוקס כזה אם הוא לא מעוניין לקבל דואר מהחברה. אני מניח שחלק לא מבוטל מהאנשים אפילו ישארו את הצ'קבוקס צ'קד כי הם באמת מעוניינים לקבל דואר פרסומי מאותה חברה. מה שהגיוני בעיני זה לאסור את העברת הכתובת לגורם שלישי ללא אישור מפורש של הגולש.
צ'יק-צ'ק 299533
ומה אם החברה לא מאפשרת לאנצ'ק, או מאפשרת ומתעלמת, או מאפשרת אבל בפונט אפרפר בהיר בגודל 4.5 נקודות?
צ'יק-צ'ק 299538
אז אני לא הייתי ממלא את הטופס. חברה שנוהגת כך חשודה בעיני כחברה לא-הגונה ולא הייתי רוכש ממנה שירותים.
הגיג הזנקי 299543
הבה נקים חברה שיהיה לה סימן רשום, ונשכיר את רשות השימוש בו רק למי שעומד בקריטריוני אינצ'וק מחמירים.
הגיג הזנקי 299731
איחרת את הרכבת.
צ'יק-צ'ק 299643
לרגע לא טענתי שמדובר בעיסקה שאינה הוגנת. היא אמנם נסמכת על עצלותם המובנית של בני האדם, אבל אין כאן כל הונאה.
כל מה שבאתי להציג, זה את פתרון פרדוקס "כפית הלבן הראשונה"‏1.

__
1 איך עושים לבן? לוקחים כוס חלב, מוסיפים לה כפית לבן, מערבבים ונותנים לתערובת לעמוד מספר שעות.
צ'יק-צ'ק 299648
לפרדוקס הזה קוראים ''צבת בצבת עשויה'' (לפתרון שלו קוראים ''ערב שבת בין השמשות'').
מלכוד 22 299586
לאנצ'ק -- בעברית ''לבטלס''

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים