כמה זבל זורם כאן 268100
וואוו, פשוט לא יאמן מה שבורות בסיסית מוציאה מאנשים.
אני לא אתחיל אפילו להתייחס לכל הטענות והדעות שעפו להן כאן הלוך וחזור. אני בסך הכל רוצה לנסות לעשות סדר בהגדרות הבסיסיות שאתם כל כך בחופשיות זורקים אחד על השני בלי בכלל להבין מה אתם אומרים. (חשוב לציין שמבחינה זאת כולם כאן לא שונים מכלל האוכלוסיה שאין לה מושג על מה היא מדברת)
בכל הנושא הזה של אוריינטציה מינית יש שלוש קטגוריות שאין ביניהן קשר ישיר - משמע מיקומו של אדם בקטגוריה אחת לא מנבאת את מיקומו בקטגוריה שניה.
הקטגוריה הראשונה היא זו של המין=sex בניגוד למה שרוב האנשים חושבים ובניגוד לשימוש הרווח, הקטגוריה הזו הינה ביולוגית לחלוטין ואליה משתייכים המושגים של זכר XY, נקבה XX ואנדרוגינוס (שאליו כרגע לא ניכנס). מכיוון שמדובר בקטגוריה ביולוגית הנקבעת גנטית אין לאף אדם בחירה לגבי הזהות המינית שלו - קרי היותו זכר או היותה נקבה. בקטגוריה זו לפעמים מכניסים גם את הטרנססקסואלים שעוברים ניתוחים לשינוי מין מזכר לנקבה או מנקבה לזכר. חשוב לציין שמבחינה ביולוגית גם לאחר השינוי הם נשארים עם המין איתו נולדו כיוון שהמין מוגדר ע"פ המטען הגנטי ואותו לא משנים בניתוח.
הקטגוריה השניה היא מגדר=gender. קטגוריה זו הינה התנהגותית ומבוססת על סטריאוטיפים ונורמות חברתיות. בקטגוריה זו נמצאים: גבריות=ההתנהגות המצופה מזכרים, נשיות=ההתנהגות המצופה מנקבות, טראנסג'נדריות, יוניסקס, קוויריות, טרנסווסטיטיות וטרנססקסואליות, כל האחרונים הם מושגים המתייחסים להתנהגויות שאינן ע"פ הנורמות לגבי זכר ונקבה. חשוב כמובן להבין שהעובדה שמישהו נולד זכר לא בהכרח אומר שהוא יתנהג בגבריות ולהפך. גם זכר וגם נקבה יכולים להתנהג בכל אחת מהדרכים המוגדרות ע"י התנהגות מיגדרית - הנורמות נקבעו על סמך זה שרוב הזכרים מתנהגים בגבריות ורוב הנקבות מתנהגות בנשיות, אבל בעוד שלא חל כל שינוי בהגדרה של נקבה ושל זכר המושגים של גבריות ונשיות השתנו לאורך השנים מעצם היותם מושגים חברתיים.
הקטגוריה השלישית היא של משיכה מינית ובתוכה נכללים: הטרוסקסואליות, הומוסקסואליות, ביסקסואליות וכו' ההגדרות כאן נבדקות לפי מושא המשיכה המינית ורגשית של הפרט (לא משנה עם זכר או נקבה ולא משנה מה ההתנהגות המיגדרית שלך. האם את\ה נמשך\ת לבני מינך או לבני המין השני או גם וגם. סולם קינסי (שנוצר ע"י קינסי - חוקר ששמו נודע בזכות מחקריו בתחום מיניות האדם) טוען שכל אדם נמצא על סולם בו בצד אחד יש הטרוסקסואליות ובצד השני יש הומוסקסואליות ובאמצע מגוון של סוגים של ביסקסואליות.
המשמעות של ההפרדה בין הקטגוריות היא שאין קשר בין איך נולדת מבחינה ביולוגית, לאיך תתנהג ובטח שלשני אלו אין קשר למושא המשיכה שלך.למשל, מחקר שנעשה על אחוז הזכרים הנשיים בקרב אוכלוסיית ההטרוסקסואלים לעומת אחוז הזכרים הנשיים בקרב אוכלוסיית ההומוסקסואלים הראה שאין הבדל, הסיבה לכך שאנשים חושבים שיש יותר הומואים נשיים מהטרוסקסואלים נשיים מקורה בהנחה הבסיסית שלנו שכל אחד שמראה סממני התנהגות נשית הוא הומוסקסואל למרות שאף אחד מאיתנו לא ממש בודק אם ההנחה הזו נכונה.
יכול להיות זכר (מין) הטרוסקסואל(משיכה מינית) שהוא טרנסוסטיט (התנהגות מגדרית של לבישת בגדים של המין השני)
יכולה להיות טראנסקסואלית (מזכר לנקבה) שלאחר הניתוח תמשך מינית לבנות (ביחס למין שאיתו נולדה=זכר - היא הטרוסקסואל, ביחס למין שבחרה=נקבה, לאחר הניתוח היא לסבית)
יכול להיות זכר הומוסקסואל שמתנהג בצורה הכי גברית שבעולם.
ובקיצור אין קשר בין קטגוריה אחת לשניה וידיעת ההגדרה של אדם ביחס לקטגוריה אחת לא מנבאת את מיקומו בקטגוריות האחרות.
ועכשיו לנקודה החשובה - רק הקטגוריה השניה - מגדר - מתייחסת להתנהגויות כגון אגרסיביות, מילטנטיות, עדינות, לבוש, דיבור, וכו'. היותו של אדם הומוסקסואל או הטרוסקסואל לא מגדירים את רמת האגרסיביות שלו או את מידת עדינותו. וכאן יש הפרדה חשובה שצריך לעשות שכותב המאמר לא עשה בצורה מפורשת וחבל - ההתייחסות למין שמוצגת במאמר מדגישה את אלמנט השליטה והכוח באקט המיני - החודר והנחדר ומהבחינה הזו אין משמעות למשיכה מינית - זאת אומרת שאין טעם להסתכל על עובדת קיום יחסי המין בין גברים כעל הומוסקסואליות, הדגש כאן הוא על אקט של כוח, אקט התנהגותי ויש מקום לדבר על התנהגות מגדרית - גבריות ונשיות. הדבר בולט מאד אם שמים לב לכך שלא מדובר באהבת גברים בין שני זכרים בגילאים זהים ובמעמד זהה, נהפוך הוא החברות המוצגות במאמר בזות ומתעבות הומוסקסואליות, העניין הוא לא המשיכה לבני מינך אלא המשיכה אל החלש ממך. הסיבה לכך שמי ש"סופג" את ההתנהגות הזו הם נערים צעירים, נובעת בשני המקרים מהתייחסות שוביניסטית (שוב מדובר במגדר)כלפי נשים המוציאה אותן אל מחוץ לחברה והופכן ללא נגישות.
כמה זבל זורם כאן 268112
אז אני מבין מכאן שהאגרסיביות החצופה‏1 שמובעת בשתי הפסקאות הראשונות שלך (ובכותרת), לא מרמזת כהוא זה על מינך ועל הנטייה המינית שלך. למרבה הפלא, למרות המידע הרב שיש לי על ההתנהגות שלך, עדיין אינני יודע אם אני מדבר אל גבר או אל אשה, מבחינה מגדרית גרידא.

1 והבלתי מבוססת על המציאות, משום שכל מה שאמרת כאן כבר נאמר בדיון שלעיל.
והמשמעות... 268173
> "...אין קשר בין איך נולדת מבחינה ביולוגית, לאיך תתנהג ובטח שלשני אלו אין קשר למושא המשיכה שלך".

אם אין קשר, פירוש הדבר ש-‏50% מהגברים נמשכים לגברים ו-‏50% נמשכים לנשים, שהרי מדובר במשתנים בלתי תלויים.

במלים אחרות - אני מסכים עם הכותרת של הודעתך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים