ללא כותרת 268107
מה שכנראה לא עלה על דעתכם האגוצנטרית היא שיכול להיות שלפעילויות של הקהילה יש עוד מטרות מלבד לרצות את ההטרוסקסואלים ולדאוג לשלוות הנפש שלהם.
אני אישית לא מתלהב ממצעד הגאווה בגלל שאני לא חובב המון אבל אם זאת אני חושב שיש שני דברים במצעד שאתם כנראה לא מסוגלים לראות בגלל רגישותכם למיניות מתפרצת.
1. אחת המטרות העיקריות של מצעד הגאווה היא לתת לאותם בני נוער החיים בפריפרייה השמרנית לראות שהם לא לבד ושיש עוד הרבה הומואים\לסביות כמותם ומהבחינה הזו לתת להם תחושה של שייכות שבמקרים מסויימים יכולה אף להציל חיים - את זה יכולים כמובן להבין רק אלו שחוו נידוי חברתי על רקע שוני ביניהם לחברה בה הם חיים (אני לא זכיתי לחוויה אבל יצא לי לעבוד עם הרבה בני נוער שחוו והמחשבה על התאבדות בקרב בני נוער הומו-לסבי נפוצה פי שלושה מאשר אצל נוער בכלל - יש כאלו שהמצעד המוחצן הוא מה שנתן להם תקווה להמשיך לחיות, עד כמה שזה נראה לכם מופרך)
2. רוב האנשים הצועדים במצעד הם אינם מוחצנים מבחינה מינית, אך כמו תמיד הקיצונייים הם אלו שתופסים את העין. יש לא מעט הומוסקסואלים ולסביות המזדעזעים ממש כמוכם על ההתנהגות הפרובקטיבית וטוענים לנזק שהיא עושה, אם זאת הרעיון האידיאולוגי שעומד מאחורי המצעד - אל תתבייש במי שאתה - מחייב לתת גם לאלו שדרכם היא הדרך המוחצנת מקום להיות מי שהם גם אם זה לא מוצא חן בעיני הרוב.

מעבר לדיון הספציפי במצעד, וביחס לנושא הכללי של המאמר, אציין שהבעיה של הקהילה זהה לחלוטין לבעיה של הנשים - יש פארדוקס במקום בו מנסים מצד אחד להיות כמו כולם ולהשתייך לאוכלוסיה הכללית ומצד שני מנסים לשמור על הייחודיות ועל הזהות הספציפית כקבוצה נפרדת. דבר זה מוליד גם אצל הנשים וגם אצל ההומוסקסואלים פעמיםרבות פעילויות שלמראיתעין הולכות אחת כנגד השניה, אך בסופו של דבר גם מצבן של הנשים וגם מצבם של ההומוסקסואלים השתפר (למרות שיש עוד הרבה מה לעשות) אז כנראה שזה עובד
ללא כותרת 268146
מי זה ה"אתם" האלו, שעל דעתם (דעתנו?) האגוצנטרית לא עלה מה שאמרת? היתכן שאתה פונה אל כותב המאמר? למיטב ידיעתי מדובר באדם אחד. כפי שציין אותו אדם אחד, הוא חלק מהקהילה המדוברת, מה שהופך אותו לאחד מאותם "הומוסקסואלים ולסביות המזדעזעים ... על ההתנהגות הפרובקטיבית וטוענים לנזק שהיא עושה" - אז אם אתה יודע שהתופעה קיימת, מה אתה רוצה מהדובר? אה, כי לא שמת לב. חשבת שהוא סטרייט. ולסטרייטים, כמובן, אסור להעביר ביקורת, כי הם אגוצנטרים וכל מה שמעניין אותם זה הרגישות שלהם למיניות מתפרצת.

סטרייטופוב.
ללא כותרת 268158
לא, דווקא הגבתי לתגובות לכתבה ולא לכתבה עצמה. ואין לי שום בעיה עם סטרייטים שמביעים עמדה וגם לצורך העיניין תגובתי רלוונטית גם להומואים שמזדעזעים, ולהם אפילו יותר מכיוון שהם צריכים לדעת מהי החוויה של הנידוי.
והשימוש במילה - אגוצנטרית באה להגיד שהמגיבים עסוקים בעצמם ולא באחרים ולא להבדיל בין הטרוסקסואלים להומוסקסואלים, כיוון שכל הטענות נגד מבוססות על הקושי האישי של המגיבים עם הפרובוקציות מבלי לנסות להבין מה המצעד בא לשרת - משמע להשים את העצמי במרכז על חשבון האחר.
אם אתה מרגיש כמו סטרייט רדוף זה כבר עניין שלך
ללא כותרת 268152
נשאלת השאלה, האם אין דרך יותר יעילה לתת לבני הנוער המדוברים את התמיכה שהם זקוקים לה, מבלי לתת לפרובוקטורים לתפוס את קדמת הבמה. האם בני הנוער מצליחים לראות גם מעבר לפרובוקטורים, או שהם מקבלים את הרושם שחזות הקהילה כחזות הפרובוקטורים, ושהומוסקסואליות גוררת סגנון, אורח חיים ואורח התנהגות מסויימים מאוד?

אגב, מטרת המצעד היא לומר "אל תתבייש במי שאתה" או "אל תתבייש בכך שאתה הומו"? כי המסר הראשון הוא זה שמועבר, לא השני, ואני לא בטוח שהראשון הוא מסר חיובי לחלוטין.
ללא כותרת 268162
לאותו נער שנמצא בישוב ספר בסביבה שמרנית הדרך היחידה לפגוש את הקהילה היא דרך התקשורת. לצערי התקשורת לא מתעניינת בפעילויות יותר "שקטות" של הקהילה והייצוגים שבד"כ מעניינים אותה הם הייצוגים הצבעוניים.
הנערים רואים מעבר לפרובקטורים כי כפי שאמרתי, הרוב במצעדים הם לא פרובקטורים אם תסתכלו טוב תראו.
מטרת המצעד להגיד "אל תתבייש במי שאתה" ולא רק אל תתבייש בהיותך הומו, כל הרעיון בששת צבעי הדגל הוא שיש מגוון של אנשים בעולם ולכל אחד (צבע) יש זכות קיום משל עצמו.
לא ברור לי מה רע במסר הזה ?
אני מבין שיש אנשים שפרובוקציות בכלל ומיניות בפרט אינן נעימות להם, אני אישית לא טיפוס של פרובוקציות מסוג זה אבל אין לי בעיה עם קיומן. ולא, אני לא חושב שיש משהו רע באנשים שהדרך שלהם לבטא את עצמם היא דרך מינית מוחצנת ומוגזמת. חוסר הנוחות שלי מול פרובוקציות כאלו יגרמו לזה שהם לא יהיו חברי הקרובים, אבל אני בטח לא אצא בהצהרות שהם צריכים להתבייש, עם זה מה שטוב להם שיבושם להם. זה לא הופך אותם לאנשים רעים, פגומים או מזיקים. יש מגוון רחב של אנשים בתוך מגוון רחב של קהילות וקבוצות שאני לא מסכים עם דרך הפעולה שלהם ובכל זאת אני לא שולל את זכותם של אנשים אחרים לעשות כטוב בעיניהם כל עוד הם לא פוגעים פגיעה אמיתית באחרים, ואי אפשר לטעון שהמוחצנים מינית מזיקים לאחרים, מי שקשה לו להסתכל עליהם שלא יסתכל. אני שונא את ההמוניות והברבריות שמלווים את יום העצמאות ברחובות אז אני פשוט לא יוצא מהבית אני לא בא בטענות לאלו שחוגגים רק בגלל שדרך החגיגה שלהם לא מקובלת עלי.
ללא כותרת 268164
אני לא מבין. בשורה הראשונה אתה אומר שהתקשורת מראה את הפרובוקטורים ולא את ה"שקטים", ומייד אחר כך אתה אומר שהנערים רואים מעבר לפרובוקטורים אם הם "מסתכלים טוב". אבל איך אפשר להסתכל טוב אם בתקשורת מראים רק את הפרובוקטורים? ואם אפשר להסתכל טוב בלי התקשורת, מה הנערים צריכים את התקשורת? או אולי הנערים צריכים את התקשורת כדי לדעת שהמצעד קיים אבל אז יטרחו לבדוק בעצמם לעומק? אבל אם הם נרתעים מפרובוקטורים וכל מה שהם רואים זה את הפרובוקטורים, למה שיטרחו לבדוק לעומק? כל העסק לא ברור לי.

מסר כללי של "אל תתבייש במי שאתה" הוא דבר חיובי רק אם אתה מאמין שבושה אינה משרתת אף פעם משהו חיובי - כלומר, שאין התנהגות לא פלילית שכדאי למנוע - לא על ידי איסור, אלא על ידי הבעת דעה שלילית. אם לדעתך יש רק שתי סוגי פעילויות בעולם - אלו שהן מותרות ולגיטימיות, ואלו שהן פליליות ואסורות בכוח - לא נתקדם יותר מכאן.
ללא כותרת 268182
לגבי החלק הראשון אני נאלץ להסיק שמעולם לא ראית מצעד. התקשורת מראה את המצעד בגלל הפרובוקציה, אבל כמובן שהיא לא יכולה להעלים את ה"לא פרובוקטורים" הנמצאים מסביב לפרובוקטורים בהמוניהם. הטענה שאתה טוען כאן היא כמו להגיד שאם התקשורת מצלמת שלושה בחורים שמסתובבים חצי ערומים בטייץ יש לה אפשרות למחוק את כל מי שמסביבם שלא מסתובב בטייץ. אתה רציני?
לגבי החלק השני יש לי שני דברים להגיד: 1. אני לא מגדיר התנהגות מוחצנת מינית כגון זו הנראית במצעדי גאווה כמשהו לא פלילי שצריך למנוע. 2. אני באופן עקרוני לא מתיימר להיות מי שקובע בעולם מה מוסרי ומה לא מוסרי ומה מותר ומה אסור, מצטער אין לי את חוסר הצניעות הנדרש לגישה יומרנית שכזו. אני בסך הכל יכול להגדיר מה מתאים לי ומה לא מתאים לי, וממה שלא מתאים לי אני נמנע אבל אני לא אנסה למנוע מאחרים. אני שונא טונה ואת הריח שלה, לא תראה אותי מתקרב לטונה כל עוד זה תלוי בי והדחייה שאני חש כלפי המאכל הזה היא כזו שאני גם מתרחק מאנשים שאוכלים טונה, בזמן שהם אוכלים אותה. בנוסף לכך יש לי דעות אידיאולוגיות כנגד דייג של טונה והנזקים שהוא מביא. למרות כל האמור לעיל אני לא יוצא במסעות צלב כנגד מי שאוכל טונה, שיבושם להם, רק לא אצלי בבית. אני לא מחרים חנויות שמוכרות טונה או מסעדות שמגישות טונה ואני לא טוען שאנשים שאוהבים טונה הם לא בסדר וצריך ליצור אצלם הרגשה רעה ע"י הגדרת הבעת דעה שלילית.
בהשוואה לטונה התנהגות מוחצנת מינית מפריעה לי הרבה פחות. אני עצמי אמנע מהתנהגות כזאת אבל אין לי בעיה עם מי שמתנהג ככה. הרי כל השמרנות והזעזוע מקורם בנורמות חברתיות שמרניות שבין השאר הפכו את המין במשך שנים לנושא שאסור לדבר בו ואפילו להתבייש בו. עצם זה שגבר שמזיין הרבה בחורות הוא גבר גבר וזה שבחורה ששוכבת עם הרבה בחורים היא זונה, בעיני מעיד על הפגמים שנמצאים בנורמות החברתיות לגבי מיניות. ואם נתחבר שניה למקורות הרי שהאדם נברא עירום וגילה את הבושה בגלל שחטא. מה שמעיד שהבושה היא החטא ולא העירום (וזו גם דעתי על מיניות ובושה) הסיבה שאני לא מתנהג במוחצנות מינית היא שאין לי צורך להחצין את המיניות שלי, הסיבה שאין לי בעיה עם מוחצנות מינית של אחרים היא שאין לי בעיה עם המיניות שלי ומוחצנות מינית של אחרים לא מאיימת עליה.
ללא כותרת 268183
ראיתי מצעדים, כאחד שלא אוהב מצעדים ולא מסתכל עליהם ברצינות, וכל מה שנשאר לי מהם הוא הפרובוקטורים. אם אתה מניח שמי שצופה במצעדים יתעודד מזה שהוא יראה את ה''נורמליים'' לצד הפרובוקטורים, לא אתווכח איתך.

גם בכל הנוגע לחלק השני לא אתווכח איתך. אני כבר רואה לאן זה יילך, ואין לי כוח לזה. איש באמונתו יחיה.
ללא כותרת 268226
אני באופן עקרוני לא מתיימר להיות מי שקובע בעולם מה מוסרי ומה לא מוסרי ומה מותר ומה אסור. מצטער, אין לי את חוסר הצניעות הנדרש לגישה יומרנית שכזו. אני בסך הכל יכול להגדיר מה מתאים לי ומה לא מתאים לי, וממה שלא מתאים לי אני נמנע אבל אני לא אנסה למנוע מאחרים. אני נגעל מלגעת בילדים קטנים בצורה מינית, ולא תראה אותי נוגע בילד בצורה מינית כל עוד זה תלוי בי, והדחייה שאני חש כלפי מגע מיני בילדים היא כזו שאני גם מתרחק מאנשים שנוגעים באופן מיני בילדים, בזמן שהם עושים זאת. למרות כל האמור לעיל, אני לא יוצא במסעות צלב נגד מי שנוגע באופן מיני בילדים, שיבושם להם, רק לא אצלי בבית. אני לא מחרים אנשים שנוגעים מינית בילדים או מסעדות שהמלצרים שלהן נוגעים מינית בילדים, ואני לא טוען שאנשים שאוהבים לגעת באופן מיני בילדים הם לא בסדר וצריך ליצור אצלם הרגשה רעה ע"י הגדרת הבעת דעה שלילית.

(דיסקליימר: אני לא טוען שהומוסקסואליות דומה במשהו לפדופיליות. אני רק מדגים למה הטענה שלך, שאי אפשר ואסור לקבוע מה מוסרי ומה לא, היא אדיוטית לגמרי, ושדוגמת הטונה היא חסרת שחר).

אה, ואדם לא גילה את הבושה בגלל שחטא. כלומר, לא מדובר בעונש על החטא, אלא בתוצאה של "ידיעת טוב ורע". העונש היה הוצאתו מגן-עדן. לא שאכפת לי.
ללא כותרת 268230
"אני לא יוצא במסעות צלב נגד מי שנוגע באופן מיני בילדים, שיבושם להם, רק לא אצלי בבית".

הא? אתה לא חושב שפדופיליה/התעללות מינית בילדים נחשבת לאונס וצריכה להיות אסורה על פי חוק?
ללא כותרת 268240
עצם זה שאתה משווה פדופיליה ללבישת טייץ צמוד והחצנת המיניות במצעד הגאווה די מסכם את ההבדל בתפיסת העולם שלנו. פדופיליה ד"א נחשבת למעשה פלילי ומוזכרת ב DSM - שהוא ה"אינצקלפודיה" של מחלות והפרעות הנפש. החצנת המיניות במצעד הגאווה לא נמצאת ב DSM ולא נחשבת להתנהגות פלילית, אז כנראה שתפיסת העולם שלי בכל זאת קרובה יותר לתפיסת העולם של המחוקקים והפסיכולוגים\פסיכיאטרים מדעתך - וזה מספק אותי.
ללא כותרת 268242
אני בספק אם דובי ניסה להראות שפדופיליה והחצנת מיניות הן אותו דבר, אלא להראות שבטיעון שלך בעצם לא אמרת שום דבר, כי כמו שהוא הוצג, ניתן להשתמש בו כדי להצדיק פדופיליה. כלומר, האובר-פלורליזם שהצגת זקוק לריסון, ואפילו אתה מסכים לכך.

אגב, אם איני טועה, היו עוד במאה ה-‏20 ארצות "מתקדמות" שבהן הומוסקסואליות נחשבה הן למחלת נפש והן להתנהגות פלילית. לכן גם הטיעון שלך באשר להפרדה בין פדופיליה והומוסקסואליות נשמע קלוש ביותר.
ללא כותרת 268245
מן הסתם רצית לענות לא לי אלא לדובי (תוך התעלמות מהדיסקליימר שלו).
ללא כותרת 268584
אתה מכיר את משמעות המילה "דיסקליימר"?

הומוסקסואליות הייתה עד לא מזמן ב-DSM, והיה צריך הרבה מאוד מאמץ מצד הקהילה ההומוסקסואלית ואנשים ליברלים באופן כללי כדי להוציא אותה משם.
אבל זה לא קשור. אתה הבאת אכילת טונה כהוכחה לכך שזה שאתה לא אוהב משהו לא אומר שהוא חייב להיות לא מוסרי ושצריך לצאת נגדו. אני הבאתי, מן העבר השני, את הפדופיליה, כדבר ששנינו לא מסכימים איתו, ושנינו חושבים שהוא לא מוסרי.
אתה אמרת שיש שני סוגי דברים - כאלו שמתאימים לך, וכאלו שלא מתאימים לך, ואמרת שהדברים שלא מתאימים לך, לא תנסה למנוע אותם מאחרים. אז הנה, הבאתי לך דוגמא של משהו שלא מתאים לך, ושכן תנסה למנוע אותו מאחרים.
ללא כותרת 270837
My dear friend, not so long ago, homosexuality was in the DSM as well. The DSM definitions are not the word of God; they reflect social conventions and not scientific eternity. Ditto about what counts as criminal behavior (gay sex was an offense until 1980 in Israel: does this mean it was not moral until then? Bullshit).

The difference between gay behavior and paedophilia lies in the exploitative, coercive nature of the latter, and in the fact that the former is not prohibited as long as it is done by adults out of mutual consent. Don't bring the DSM or the criminal law into this. It's really, REALLY, a very bad argument for anything.

ללא כותרת 270838
Folks might find Conrad and Schneider's book "From Badness to Sickness: Deviance and Medicalization" of interest. It's one of my favorite books about framing social problems.
1988 271540
ללא כותרת 268582
אמממ... ברקת? הכל בסדר?
ללא כותרת 268583
עזוב אותה, יש לה הורמונים.

נשים בהריון אינן מבינות אירוניה. זאת התאמה אבולוציונית שמאפשרת להן להסתכל על הבטן בלי להבין שאלוהים עושה מהן בדיחה מהלכת.
ללא כותרת 268643
בדיחה, הא? חרררררמפ.

גם לי יש בדיחה. היא מתחילה ב"שינקינאית אחת הזמינה אינסטלטור הביתה".
ללא כותרת 268718
וההמשך שלה הוא ?
ללא כותרת 268722
ההמשך הוא שמאז השינקינאית מדברת באתר כל פעם על לידות ועל לידות בבתי חולים ועל לידות בבית ועל מיילדות ועל מדריכות הנקה ועל בגדי הריון, ועוד מעט כשהברק הקטן ייולד במז''ט היא תרגע סוף סוף ותעבור לנושאים אחרים.
ללא כותרת 268731
אה שאלוהים יסלח לי על הבחירות הקשות שאני נאלץ לקבל ב"חיתוך" דיונים שלמים מפאת חוסר זמן.

ותודה רבה על מנוע החיפוש החדש. מסתבר שביצועיו מעל לסבירים.

עכשיו רק נשאר להחליט איזה חלק מהפתיל ההוא משעשע יותר, זה שבין החרמנית, השרמוטה והשוטה, או בין האדון פז ומר בילינסקי.

סקר, מישהו ?
ללא כותרת 268745
איפה אתה חי? זה מתחיל הרבה קודם. יש לך דיון ארוך בערך מכאן תגובה 235828, והוא ישעשע אותך וגם יתן לך הרבה ידע אם לא תקיא ותתעלף לפני כן. (מומלץ לדלג על חלקים שאתה רגיש להם ולעבור לסיפורים המצחיקים)
ללא כותרת 268748
הייתי ממליצה לכל המבקרים באתר הזוועה לסיים בעצירה קלה ליד תגובה 238340
ללא כותרת 268750
טוב כבר הודיתי שאני חותך דיונים נכון ? למה אתה כזה !

(תודה על הלינק)
ללא כותרת 268756
סליחה, לא התכוונתי להעליב
ללא כותרת 268764
סליחה, לא התכוונתי להראות רציני.
ללא כותרת 268738
מכובדי,
האייל עמוס וגדוש בפתילים בני 500 הודעות המתפתלים סחור סחור וללא תועלת סביב נושאים רבי הוד כמו שוק חופשי, אמונה באל וכיוצא באלה. לכל אחד מהנושאים האלה יש לוביסטים משלו באייל, בין אם בעד או נגד, קיצוניים או מתונים, ורובם יגיעו בקלות לנושא "שלהם" גם אם הדיון יעסוק ביתרונות גרעיני החמנייה על גרעיני האבטיח ‏1. לכאורה מסירות לדבר אחד - בעצם כר פורה לאובססיות ופטישים באשר הם, דוגמה ומשל יפהפיים לאופקיה הצרים של הנפש האנושית מוכת הצרבת.

אז מי אמר לך, נעבעך, לבזבז את זמנך דווקא על קטלוג חצי-תריסר ההודעות העלובות שלי, שעוסקות בנושאים שמעניינים ‏2 אותי?

1 ואפילו הערתי על זה ליעקב פעם. הוי, מי חלם שאתפס באותה עבירה ממש! בעצם, קבל תיקון - אני משתדלת להתמקד בדיונים הרלוונטיים בלבד.

2 ולמה נראה לך שאחרי לידתו של ברק ג'וניור העניין שלי בו יחלוף? אם כבר, יקרה ההפך.

בברכת סופגנייה מעופרת יצוקה.
ללא כותרת 268759
סליחה גם לך, נסחפתי קצת אבל לא התכוונתי להעליב.
ללא כותרת 268766
גם היא לא התכוונה להשמע רצינית. כנראה עוד סייד-אפקט של ההורמונים.
צ'יקן טופיק 268774
האם הדמיון הלשוני בין ברק לבורקס מקרי בלבד?
צ'יקן טופיק 268815
והאם יש מקום להזמין את אבו ברק למפגש האלמונים?
צ'יקן טופיק 268913
במפגש האחרון דוקא הסתובב איזה אחד עם שבדי בכיס האחורי
צ'יקן טופיק 268917
ואני חשבתי שזה היה מאפה תרד וגבינה בולגרית.

(טוב, די, אני מפסיקה פה).
צ'יקן טופיק 269355
אבל במבט מקדימה התגלה הוא עצמו כשבדית :)

יש תמונות אצל השכ"ג.
צ'יקן טופיק 268817
אכן, ניחשת נכון. אני מתכננת לפתוח דוכן קטן, ממש מול הפינה של "בורקס של אמא" (שנקנה בינתיים בידי מתחרים והפך ל"בורקס של מאמא").

There goes the neibourhood.
צ'יקן טופיק 268840
המאמא של הבורקס והמאמא של העוף זה אותו מאמא?
מלחמה גרעינית 268806
יתרונות גרעיני החמנייה על גרעיני האבטיח? יש לגרעיני החמנייה איזה שהוא יתרון על פני גרעיני האבטיח?
אין על גרעיני אבטיח, גרעיני אבטיח שולתים!!!1 (והכי טוב זה גרעינים של אבטיח בלי גרעינים)
ללא כותרת 268642
אה...

הגיע הזמן להפסיק עם תגובות המראה האלה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים