אנטישמיות 269082
אנטישמיות ויודופוביה על אף הצער הרב שאני מביע באמירה זו היא מחשבה שלרוב העולם (הלא יהודי כמובן) קיימת בבמודע או לא,העניין הוא ביכולת של העם לשרוד ולקום ואף להיות ראשון ,אך ישנם כמה בעיות שנוצרות בחברה מצליחה שנחשבת למיעוט ולנטע זר,הבעיה הדולה היא הקנאה שגורר מצב זה,מזה הכל התחיל ,כשראה איגור פקיד רוסי זוטר שמעליו עולה בסולם הדרגות יהודי, תקפו אותו רגשי הקנאה והתוקפנות והוא החליט להביע את רגשותיו ברבים וכשראו חבריו של איגור שאותה הבעיה היא גם אצלהם החליטו לצאת בגלוי כנגד אותם יהודים מצליחים שכל הרע שהם עשו הוא היותם מוכשרים ורעבים להצלחה.הדוגמה שאני מביא היא רק המחשה למה שאני מכנה "אפקט העדר" אנשים מאז ומעולם הלכו אחד אחרי השני ,ראו דוגמה זו באופנות שונות . ונגיד ומקרה איגור צדק והיהודי אשר עלה בסולם הדרגות היה יהודי רמאי ומלכולך שהתקדם רק בזכות ערמומיותו האם יש בזה די לעשות כזאת הכללה ולהאשים את כל היהודים!,אני רוצה להעלות עוד דבר שאולי כמו כל התגובה הזאת אינו קשור במיוחד לכתבה "אנטישמיות" מקורה לעמים השמים בני שם (שם חם ויפת בני נח)השמים כוללים גם את הערבים גם הם בני שם אך "האנטישמיות" עושה רושם "תקפה" רק על היהודים וזה למה?כי אנחנו מצליחים ויותר מזה רעבים. אבל כמו שאם נגיד לגרמני מהו חושב על יהודי, יכולות להיות תשובות רבות אך אני סבור שוב בצער שהרוב ירגישו אי נוחות אולי עצבנות ותגובות שונות,אך היהודים (שוב אני נעזר בהכללות)לא כל כך מסכנים וטובי לב נעבור בכמה משפחות ברחבי הארץ ונישאל אותם מהם הרגשות שלהם כלפי ערבים אני סבור שהתחושות יהיו תואמות לאותם גרמנים (באותו מידה גם מולדובים)שיחושו עצבנות וחוסר נוחות.
קשה לשנות תפיסות של אנשים ו"אפקט העדר" משחק תפקיד חשוב וזאת הבעיה בין הבעיות הגדולות שיש,והתרופות להבריא את העולם דלות וחסרות ערך,האדם צריך להבין לבד לאן הוא נגרר אך מהפך בתפיסה האנושית יכול לקחת שנים רבות שעד ועד אז הרבה אנשים צפויים לסבול.
(התגובה מפליגה למקומות שונים עימכם הסליחה)
הדוגמאות הם להמחשה בלבד אני לי שום דבר עם השם איגור גרמניה ומלדה ,נהפוכו!)
אנטישמיות 269955
שטויות במיץ.
אנטישמיות באירופה תפסה לגבי יהודים כי היינו שם, כמיעוט ולא כי אנחנו כאלו מוצלחים.
נראה לי שערבים באירופה זו תופעה חדשה יחסית. (50 שנה) וגם כלפיהם יש שנאה.
דרך אגב לא נראה לי שצוענים (שאי אפשר לטעון שמישהו מקנא בהם) הם אהובים באירופה?
בקיצור - ערימה של שטויות.

נ.ב. אותו איגור ברוסיה כנראה לא ראה יהודי מקודם מכיוון שהיהודים היו מוגבלים "לתחום המושב", מכסות באוניברסטאות,תפקידים ממשלתיים וכו' וכו'. מקסימום הוא ראה אותו כשהו עבר בשטייטל.
אנטישמיות 270022
הנה נתון היסטורי המפריך טענותיך: בשנים 1819-1935 היהודים ניהלו ב-‏20 אחוז מהפעילות הכלכלית בגרמניה, למרות שהיוו פחות מאחוז אחד של האוכלוסייה!
אנטישמיות 270152
רוסיה, לא גרמניה
אנטישמיות 270535
גרמניה שבמערב אירופה ולא רוסיה שבמזרח אירופה.

ראה: World Almanac, World almanac publication, N5, 2001, pg. 197; Patai Raphael, The Jewish Mind, Wayne state University press, Detroit, 1996, pg. 516.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים