אבל מה יעשו עם הקריה? 26962
אני חושב שבמקום להעביר את הקריה לכל מיני חורי ברחבי הארץ, אפשר פשוט להעביר אותה לעזריאלי (החיילים בכל מקרה שם).
אבל מה יעשו עם הקריה? 27044
אולי אפשר יהיה להעביר את הקריה למקום שהוא קצת פחות בולט, כדי שלא יהיה עד כדי כך קל למפציצים סוריים למצוא את המטכ"ל? מצד שני, יתכן שמדובר בזנב טווס.
אבל מה יעשו עם הקריה? 27052
החלקים החשובים של הקריה נמצאים מתחת לאדמה ויהיה קצת קשה (וטיפשי) להעביר אותם אל המגדלים.
יש בהחלט מקום להחליף את כל האסבסטונים והצריפים בבניין משרדים מודרני וחדש. זה מטומטם להשאיר מערכות מחשב קריטיות וציוד אלקטרוני יקר בצריפים דולפים.
אבל מה יעשו עם הקריה? 27056
מבלי להתייחס קונקרטית לטענות בדבר מה נמצא איפה ביחס לאדמה, ואילו מערכות נמצאות באילו צריפים (דברים שאני מניח שדורון יערי למד אותם מפרסומים זרים. אגב, באתר ה-fas ישנם צילומי-אוויר (או לויין) של המתחם באיכות ירודה למדי, וראוי שמפעילי האתר יצטיידו במצלמה ויטפסו לאחד המגדלים) - תכניות להקמת כמה מגדלים בחלקה האחד של הקרייה לטובת פינוי חלקה האחר נמצאות זה זמן רב בצנרת הביורוקרטית הכה-ארוכה-ומפותלת, בעיקר מכיוון ששווי הקרקע באיזור זה הוא עצום (מוזר, בהתחשב בעובדה שהאיזור מועד להפצצה!) - עד כדי כך שפינוי חלק מהמחנה אמור להספיק כדי לממן את בניית המגדלים (ובכלל זה - מנחת-מסוקים עבור משהב"ט בראשו של הגבוה בהם). מדובר גם על קריית-הממשלה התל-אביבית, האמורה לשכון באותו מתחם למיטב זכרוני.
אבל מה יעשו עם הקריה? 27132
התוכניות הללו יושבות בצנרת עוד מאז השירות הסדיר שלי לפני כ 10 שנים (שחלק קטן ממנו עבר עלי בסבל רב בקריה ומשם ההכרות שלי עם המבנים הדולפים).
אבל מה יעשו עם הקריה? 27065
מי אמר להעביר משהו למגדלי עזריאלי? על מה אתה מדבר? אולי תקרא את התגובה שלי לפני שאתה עונה עליה?
אבל מה יעשו עם הקריה? 27131
התגובה שלי באה להמשיך את הדיון ואם כבר לתמוך בדעתך שהעברת הקריה למגדלי עזריאלי היא לא דבר נכון.
אבל מה יעשו עם הקריה? 27158
אני בכלל לא הגבתי להעברת הקריה למגדלי עזריאלי. עד כמה שאני מבין, זו בכלל בדיחה.
זנב טווס ופאלוס 29281
הלאה הארכיטקטורה הגברית! אחיותי - לדגל!!
זנב טווס ופאלוס 29366
אין לי אחיות ראדיקליות
לא זו הייתה כוונתי. 29406
התכוונתי זנב טווס, דהיינו, כסמל לבטחון עצמי.
''אוי, תסתכלו עלי, אני סוחב את המסה האדירה והצבעונית הזו, ועדיין שורד - בואו אלי, נקבות פוריות.''

''אוי, תסתכלו עלינו, אנחנו שמנו את המטכ''ל באמצע תל-אביב, איפה שכל אחד יוכל למצוא את זה, וכל נסיון לחסל אותו יפגע בהמון אזרחים, ולמעשה, נתנו לגיטימציה לפצצה גרעינית בעיר האורות - ראו והראו.''

כמובן, האמת שהחלאות שבנו אותו פשוט רצו בסיס קרוב לתל-אביב, בלי לחשוב, חס וחלילה, על בטחון המדינה או משהו שולי כזה.

אשר להלאה לארכיטקטורה הגברית, בהתחשב בעובדה שכמעט כל הסטונדנטים בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון (דרכה אני עובר בדרך למתמטיקה) הם הן, כלומר, סטודנטיות, אני לא מבין מה הבעיה שלך.
לא זו הייתה כוונתי. 29411
ראשית, לא מקובל לקרוא לממלכה המאוחדת ''המדינה'', אלא ''הממלכה''. שנית, הגנתם של אזרחי פלסטינה (בפרט תל-אביב) לא היתה, כמדומני, מרכיב משמעותי באינטרסים של הבריטים באיזור, ולכן לא היה טעם, מבחינתם, לשקול את השיקול הזה ביחס למיקום הבסיס (שאני בספק אם היווה יעד עיקרי להפצצות בת''א במלחה''ע השנייה).
מה הקשר לבריטים? 29415
מה הקשר לבריטים? 29419
אז למי התכוונת כשכתבת "החלאות שבנו אותו"? לטמפלרים?
מה? 29422
אני לתומי חשבתי שהבניין נבנה על ידי מדינת ישראל. נו, טוב.
העקרון של ביקורתי המשולחת כל רסן עדיין תקף - אנשים מסויימים החליטו שהמטכ''ל יהיה במרכז עירוני סואן. הייתי אומר ''שיבושו,'' אבל אני חושב שרובם מתים.
מה? 29424
הממ.... יש שם בניינים שנבנו לאחר קום המדינה, עבור הצבא ו/או משהב"ט ובהזמנתם, אבל מי שמיקמו שם לראשונה את מפקדותיהם היו הבריטים. לצה"ל המתארגן היה זה אך-טבעי לתפוס מחנות קיימים (קריה, תה"ש, רמת-גן) ולא לבנות חדשים. היום השטח (קריה, תה"ש, רמת-גן) שווה המון המון המון (והצבא גם מתחמק מארנונה, כמדומני) ולאור זאת נרקמות (באיטיות רבה, כפי שכבר הוזכר כאן) תכניות למכירת שטחי המחנות (או חלקים מהם) באופן שבו צה"ל יקבל את התמורה (או חלקים ממנה, כי בכלל לא ברור שהשטח "שייך לצבא") והיא תספיק לבניית מחנות חלופיים (בחלק השטח שלא נמכר, בבנייה לגובה, או בשטח אחר).

(הפעם דווקא לא עפ"ז).
גם סרפנד (צריפין), 29432
ועקרון (תל-נוף) ורמת-דוד (לויודע) ובטח יש עוד מלנתלפים אחרים.
מה הקשר לבריטים? 29457
הקריה היתה המושבה הגרמנית.
במלחמת-העולם השניה תפסו השלטונות הבריטיים את השטח והפכוהו למפקדה - ואח''כ בן-גוריון דוקא התלהב מן הרעיון - מן הסתם (חשד שלי) חפץ ב''ג בפיקוח הדוק של הקריה הצבאית על מרכז השידור בביכורי העתים שבסמוך.
לא זו הייתה כוונתי. 29458
אל תתרגש, היא פשוט פמיניסטית קיצונית, הבטוחה ש''כל הנשים'' הן מלאכיות ו''כל הגברים'' אשמים בכל הרע שבעולם. סטייל שלי יחימוביץ', אתה יודע.

דני.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים