הביטוח ישלם על הזונה 269825
היום בידיעות אחרונות מדווח על מקרה שנידון בבית המשפט, של אדם שעבר תאונה ובעקבות כך, לטענתו, איבד את היכולת לתפקד כראוי מבחינה מינית ולקשור קשר עם נשים. השופטת במקרה קיבלה את טענות התובע, וחייבה את חברת הביטוח אבנר לספק לתובע פסיכיאטר צמוד, אספקת ויאגרה וכן פגישה שבועית עם נערת ליווי עד גיל 70.
האם אין בכך משום הכרה רשמית של הממסד בישראל בזנות? האם נערת הליווי האמורה תתבקש לספק קבלה לחברת הביטוח? איזו מין פסיקה מטופשת זאת?
הביטוח ישלם על הזונה 269838
הוא בררן יותר מדי.
נערת ליווי מעל גיל 70, כבר לא נאה לו?
הביטוח ישלם על הזונה 269902
רציני? זה ממש תמוה.

מעניין על סמך מה נקבעה דווקא פעם בשבוע. האם התובע חויב להוכיח את תדירות הפעילות המינית שלו בתקופה שלפני התאונה? או אולי פעם בשבוע זו נורמה שנקבעה בסעיף כלשהו בספר הסקסולוגיה הגדול?
''פעם בשבוע'' 269916
ד"ר, האם אוכל לנגן בפסנתר לאחר הניתוח?
''פעם בשבוע'' 269924
בדיוק :-) אדם פנוי בגיל מתקדם (ואפילו בגיל צעיר) שמצליח להשיג את חסדיה של אשה שונה בכל שבוע - זו ממש לא יכולת ממוצעת, או יכולת שעומדת במבחן האדם הסביר.
''פעם בשבוע'' 269939
"יכולת שעומדת"? זה פרודיאני או מה?
''פעם בשבוע'' 269943
נו, איך ידעתי שתגיע תגובה כזו...
''פעם בשבוע'' 270057
מה זאת אומרת איך ידעת? *את* הרמת‏1 להנחתה הזאת.

___
1 ועכשיו איזה חוכמולוג יתקע לי את ההרמה הזאת.
הביטוח ישלם על הזונה 269918
אכן, כדי למנוע אפשרויות הונאה מן הראוי שחברת הביטוח תספק לו ''חודשי-חופשי''.
הביטוח ישלם על הזונה 270311
יש תקדים ותיק: זכורה לי כתבה ממוסף הארץ לפני יותר מעשר שנים על פסיקה דומה. אבל מה שהיה שם (ואולי גם כאן, והכתבה הבליעה את זה - אבל אני לא יודע) הוא קצת יותר מורכב. מדובר היה על פגועי מוח בעקבות תאונה, שאיבדו חלקים ניכרים מהיכולות הקוגניטיביות והמוטוריות שלהם - למעשה, הם נהיו מפגרים (אני לא יודע אם המונח תופס עבור מי שנהיה כזה בבגרותו). מתברר שלרבים כאלה יש עדיין יכולת טכנית, ותשוקה, לפעילות מינית - וכמובן לא הרבה אופציות פרט לנערות ליווי, וגם אותן המשפחה צריכה להזמין, ולהכין למפגש הנעים עוד פחות ממה שהן רגילות. אבל החלק המעניין בא רק עכשיו: מתברר שלא מדובר רק בפינוק: לטענת הפסיכיאטרים (וזה הוצג שם כקונצנזוס), פעילות מינית כזו מועילה להם מאין כמוה, מאפשרת להם לפרוק מתחים ומשפרת ללא הכר את הטיפול שנועד להחזיר להם מעט כישורים אבודים. (כל המידע הזה בא דרך שני מסננים, של כתב עיתונאית ושל זיכרון רחוק שלי; אשמח אם פסיכיאטרית הבית תאשר או תשלול.)

כל זה לא אומר, כמובן, שהפסיקה היא מוצדקת, לא בעניין הישן ולא במקרה החדש; אבל זה עושה את השאלה למעניינת.
הביטוח ישלם על הזונה 270355
מה זאת אומרת "הכרה רשמית של הממסד בישראל בזנות"? הממסד בישראל לא מכיר בקיומה של הזנות? להזכירך, העיסוק בזנות, כמו גם שכירת שרותיה של זונה, אינם בניגוד לחוק במדינת ישראל. מה שבלתי חוקי בישראל (דה יורה, דה יורה) הוא הסירסור לזנות.
הביטוח ישלם על הזונה 270683
האם זונה יכולה לפתוח תיק במס הכנסה לצורך העניין?
הביטוח ישלם על הזונה 270684
לא רק שיכולה, אלא (ע"פ הפסיקה‏1) חייבת.

__
1 זה היה עוד לפני שאל גור המציא את האינטרנט, אז אל תצפה ממני לקישור. בזמנו העיתונים חגגו על הפסיקה הזאת.
הביטוח ישלם על הזונה 270691
אתה צודק, אבל נדמה לי שלא כ''כ מזמן היתה אפילו פסיקה שגם רווחים ממעשי פשע ממש חייבים במס. לא ידוע לי אם האקדח וכובע הגרב הם הוצאה מוכרת.
הביטוח ישלם על הזונה 270695
בעוד שעל כובע הגרב יכול פקיד השומה להתקטנן‏1, הרי שאין ספק שהתשלום עבור האקדח הוא "הוצאה לצורך ייצור הכנסה". קרבות הבלימה שיכול פקיד השומה לנהל הם רק על שיעור הפחת.

__
1 "ראינו את הנישום באתר הסקי בגרנובל, כשהוא חבוש באותו כובע גרב ממש"
על עמדת היועץ המשפטי ביחס ל''זכות לצרוך נערת ליווי'' 348373
הקוראת אביטל העתיקה לכאן את הטקסט "על עמדת היועץ המשפטי ביחס ל"זכות לצרוך נערת ליווי" " מתוך הבלוג של אורית קמיר. זוהי כמובן הפרה בוטה של זכויות יוצרים. להלן קישור לטקסט המקורי: http://www.notes.co.il/orit/14417.asp .

אנו שבים ומבקשים ממשתפי האתר להמנע מהפרת זכויות יוצרים מסוג זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים