מן הפח אל הפחת 27035
אכן, מאמר מעניין.

נקודה ספציפית אחת, שעולה, לדעתי, מן המאמר, היא זו הנוגעת להיסחפות של קרוי לשטויות. מה גורם לאנשים, לכאורה מבריקים, להם הייתה גישה מלאה לדרכי מחשבה רבות, להלכד על ידי כתות אויליות?

מעניין, אגב, לחשוב שמשנתה של ראנד על האינדיבידואליזם גרמה לה ליצירת קולקטיב דורסני וטוטאליטרי.

היתכן שהרצון להיות חלק מקולקטיב חזק ממה שחושבים? שהלוחמה בו היא כמו לוחמה בחול טובעני - ככל שתיאבק יותר, כן תטבע עמוק יותר?
מן הפח אל הפחת 27039
השאלה שלך יפה במיוחד לאור העובדה שנעשה שם ניסיון ל_התאגדות_ של _אנוכיים_.

אולי היא הייתה צינית כמו האבארד?
מן הפח אל הפחת 27043
תבנית אורוולית קמעה, הייתי אומר.
אינדיוידואליזם על ידי עריצות.
מן הפח אל הפחת 236029
אפשר לומר על הבארד שהוא יכול להתבטא בציניות:כמו למשל כאשר הוא צוחק על אדישות העולם לגבי פצצות אטום ועל ההתעלמות של מנהיגי המעצמות מהפוטנציאל ההרסני שלהן.
בהחלט קשה ואולי קשה מאוד לאחד אותו ביחד עם "התאגדות של אנוכיים" כי מספיק להציץ בפעילויות הרבות שייסד למען הקהילה בשטחי החינוך (לצמצום הבורות העולמית), בהבערת נגע הסמים (קבע את היסודות ל"נרקונון" הארגון הגדול לעזרה לאנשים המעוניינים להגמל מסמים), שיקומם של אסירים (מוסד קרימינון), וארגוני העוזרים הרוחניים המתנדבים שהיו היחידים שהורשו לעזור ב-ground zero בפיגוע ה"תאומים". כל אלה פעלו ופועלים על סמך משנתו של האבארד.
מן הפח אל הפחת 27060
Brian - You are all individuals!
Crowd - We are all individuals!
Man - I'm not...
מן הפח אל הפחת 236013
אנשים מבריקים הם כאלה לא מעט בגלל העובדה שהם פתוחים להיתנסויות. יש להם את הכלים לחפש את התשובות לשאלות שלהם ואם אינם מסתפקים בכך הם ממשיכים לחפש.
העובדה שקרוי הבין כי תורתה של ראנד קטנה מלהכיל את כל מהותם של החיים בתור היותה מטראיליסטית בלבד, גרמה לו לפנות ולחפש תשובות אחרות. במשנתו של האבארד, דיאנטיקה וסיינטולוגיה הוא קיבל הרבה תשובות לגבי מהות הרוח והנפש של האדם, שאתם הסכים. האבארד כתב כי האדם ''הוא טוב ביסודו'' וזה לא התאים לנסיונו של קרוי בחיים. הוא הכיר את הרוע - מנקודת מבטו - כל כך טוב, שהחליט לחפש עוד תשובות בזרמי מחשבה אחרים כמו ''בני האור ובני החושך''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים