תוחזר הועדה המסדרת 270791
זה מה שקורה כאשר כל מחנה מנסה להרכיב רשימת מועמדים שלא כוללת את יריביו.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270809
אכן מדובר בשיטת בחירה שמזמינה נצחון של מי ש(לפחות לכאורה) לא מאיימים על אף אחד. גם כאשר מתקימות בחירות פנימיות בתוך מפלגה אז בשלב הראשון, במה שמכונה לעיתים הפאנל, ח"כים זוטרים יחסית זוכים במקומות הראשונים. רק בשלב השני, בו מתקימות בחירות באופן נפרד למקומות ספציפיים (או לקבוצת מקומות), הרשימה מסתדרת פחות או יותר לפי יחסי הכוחות האמיתיים.
יכול להיות שמן הבחינה העקרונית היה עדיף שהשיטה תחייב כל מצביע לדרג את חמשת המועמדים מהבכיר לזוטר (נניח 5 נקודות לבכיר ביותר, נקודה לזוטר), או לחילופין בחירות בנפרד לכל מישרה, כשמי שהפסיד בהתמודדות על תיק הפנים יכול להתמודד שוב על תיק השיכון‏1 וכן הלאה (מה שמקשה על סגירה של דיל אחד גדול שיחרוץ את כל המינויים (ע"ע "קיר המוות")).

אבל זה ברמה העקרונית. ברמת התכלס, לפחות באופן אישי, פינס והרצוג כשרי העבודה הבכירים, נראים לי הרבה יותר מבטיחים מאשר (נניח) פואד וסנה.

1 פתאום הוא יותר בכיר מהתשתיות? עד היום הבנתי שזה הפוך.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270867
ברמת התכלס, אני לא חסיד גדול של (נניח) פואד וסנה. מצד שני, מה בדיוק מבטיח הרצוג? האיש שמה שיש לו ברקורד הקצר שלו (פרט לשם המשפחה) הוא מעורבות עמוקה בעמותות של ברק.
אם זאת ההבטחה, אני מעדיף אנשים שברור שכבר לא יקיימו.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270887
האמת? כשאני חושב על זה באמת אין לי הרבה דברים להגיד לזכותו של הרצוג. כל מה שאני יכול להגיד הוא שהוא נראה לי פחות מגושם/מביך/דביל מ(נניח) פואד וסנה.
תוחזר הועדה המסדרת 270813
אם זאביק לא היה במעצר, הוא היה מגיע ראשון.
תוחזר הועדה המסדרת 270833
אין לוועדה את מי לסדר

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים