בילבולי מוח ואמונות תפלות 27156
אני די בטוח שכל עניין ההפלות ממילא מוגבל לעת לפני שהעובר מתפתח מספיק אפילו בשביל שיהיו לו פעימות לב כשלעצמו. אז על מה האידיוטים האלה מדברים?
אתה טועה 27164
אני לא יודע מהם המספרים בישראל, אבל בדיוק בנושא הזה מתקיים מאבק איתנים בארה"ב - הפלה בשלבים מאוחרים של הלידה, בעיקר עקב חשש לחיי האם או במקרה שברור שהוולד הוא העל עיותים חורגים מהרגיל תמדובר על טכניקת הפלה המבוצעת בחודש החמישי או השישי של ההריון.

יובל, האם תוכל לפרט מעט?

נדמה לא שהקונגרס אסר על סוג ההפלות הזה.
לא ממש. 27167
כשאשתי הייתה בשלבים הראשונים של ההריון (לא זוכר באיזה שבוע בדיוק אבל בטוח שלפני 12) היינו בבדיקה שנקראת סריקת מערכות שבה ראינו באמצעות מכשיר אולטרא סאונד מיוחד את כל האיברים הפנימיים, האיברים החיצוניים , המוח ואפילו תווי הפנים של התינוקת שבשלב הזה הייתה עובר שארכו הכולל סנטימטרים בודדים.
בשלב הזה ניתן עדיין לעשות הפלה וחלק מההפלות שמאושרות מבוצעות בעקבות בדיקות כאלו.
הבדיקה הייתה חוויה מדהימה ואני בהחלט מבין את אילו שמשווים הפלה לרצח (למרות שאני לא מסכים איתם). כשאתה רואה תינוק שלם עם כל החלקים (הרופא הראה לנו אפילו את קרום הבתולים) שזז בתוך הבטן, אפשר להבין מבחינה שכלית שמדובר בגוף ללא תודעה וששתי הבליטות בגודל בוטן בתוך הגולגולת הן לא מוח מודע לעצמו, אבל מבחינה רגשית קשה שלא לחוש אמפתיה ליצור הקטן וחסר האונים הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים