מבדקי מהירות 272409
מהמשטרה נמסר כי ח"כ דוד אזולאי נתפס הלילה כשהוא נוהג בכביש 6 במהירות של 232 קמ"ש, ורשיונו נפסל מנהלתית. אלא מאי? ככל הנראה המכונית בה נהג אינה מגיעה למהירות שכזו. ראש אגף התנועה ניצב שחר איילון אמר ל-Ynet כי מדובר ללא ספק בטעות של מכשיר המדידה. בהתאם לתוצאות הבדיקה יוחלט האם להשיב לחבר הכנסת את רישיונו.

שמעתי הבוקר את ח"כ אזולאי בראיון שערך עימו רזי ברקאי בגל"צ. הוא אומר שהוא נסע במהירות של 110-120 קמ"ש לערך, ואישתו שישבה איתו ברכב יכולה להעיד על כך.

רציתי להגיד משהו על משפט הערך הממוצע והאפשרות של ח"כ אזולאי (או המשטרה), אבל ויתרתי.
מבדקי מהירות 272551
מסתבר שהשוטר ככל הנראה הפעיל את המכשיר בצורה שגויה, וקיבל מהירות כפולה מהמהירות האמיתית. רשיונו של ח"כ אזולאי הושב לו. "הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
מבדקי מהירות 272552
מעניין מה סיכוייו של אדם מן הישוב לשכנע כך את המשטרה שלרכב שלו לא מחובר מנוע סילון...
מבדקי מהירות 272556
בצעירותי העשוקה קניתי ב5000 ש"ח גרוטאה בת 16. באחת מנסיעותי בקו ירושלים - העמק, עצר אותי שוטר וטען שנסעתי 102 קמ"ש כאשר המהירות המותרת (כביש הבקעה) היא 80 קמ"ש. אמרתי לו שהגרוטאה מגיעה ל-‏102 קמ"ש רק בנפילה חופשית מצוק ושאין מצב שזאת היתה המהירות, ובכלל, אני סטודנט דלפון (אלה היו ימי השביתה הגדולה של 1998) עם גרוטאה מקרטעת ושיעשה לי טובה ויוותר לי.
הוא ויתר.
מבדקי מהירות 272577
יותר מעניין זה איך קרה שלא כל מי שנסע שם חטף דו''ח.
מבדקי מהירות 272591
כל האחרים נסעו מהר יותר ולא הצליחו להשיג אותם.
מבדקי מהירות 272660
אותי מטרידה הרבה יותר הייתכנות הטכנית של הדבר. כמי שמתעסק לא מעט במכשירי מדידה למיניהם, אני מכיר הרבה סיבות שכאשר תפעיל פעמיים מדידה מסוימת, תקבל ערכים שונים. לא ברור לי איך במדידה כפולה של משתנה רגעי‏1 מתקבלת תוצאה שהיא סכום שתי המדידות, ולא המדידה האחרונה בלבד. (גם תוצאה שממצעת את X המדידות האחרונות היא בעייתית).

1 כמו מהירות, להבדיל ממשתנה מצטבר (כמו מונה החשמל בבתים, או מונה המרחק במכוניות)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים