קשר עסקי? 272451
כלומר, לבנאדם יש המצאה, אפילו הוציא על זה פטנט ( אם להאמין למה שכתוב אצלו בדף של HIT )והוא רוצה להסביר את היתרונות של ההמצאה, דווקא בהקשרים יותר אזוטריים מגילוי נעדרים או בדיקה האם הבוס נמצא בחדר כאשר הדלת סגורה‏1. למה יש בעיה עם כך שבעל הפטנט ( ואולי גם מקים חברה שקשורה לפטנט?) יכתוב על ההמצאה? אפילו קישור לא נתתם, כך שאפילו מי שירצה להתעניין לא יוכל. ואם לטלה בר יתחשק לפרסם פרק מספרה באייל, תסרבו לה כי זה פרסומת? ואם צחנובר והרשקו היו כותבים על יוביקוטין הייתם פוסלים את המאמר בגלל הקשר לשהם לפרוטיאלוגיקס?

אני חייב להגיד שמהמידע הגלוי שהצלחתי לאסוף, זה נראה לי די קלוש. אישית הייתי מעדיף שמאמר כזה ימחק מסיבות הקשורות למאמר עצמו ולא איזה אד הומינם על קשריו של המחבר.

1 זה דווקא נשמע לי מבטיח.
קשר עסקי? 272461
כללי האתיקה והגילוי הנאות הבסיסיים דורשים מאדם להצהיר מראש על קשר עסקי בינו לבין נשוא פרסומים שהוא מבקש לפרסם על תקן של פובליציסטיקה. אילו היה מצהיר האיש מראש על כך שהוא ממציא נשוא המאמר, אולי היינו מפרסמים את המאמר ואולי לא. אך משהתגלה לנו כי האיש מסתיר במכוון את הקשר שלו לנשוא המאמר, החלטנו להסירו לאלתר.
מסתיר במתכוון? 272472
מתוך המאמר הסרוק בסיינטיפיק ( שקיבלתי מערן):
"מחקר ישראלי מראה שאפשר לחבר מצלמת אינפרא אדום לטלפון נייד"
במאמר גם נכתב שהמחבר בשיתוף עם אנשים מסלקום "בדקו את האפשרות" לשלב מצלמת א"א בטלפון סלולרי. אז זה לא צריך היה לבוא כהפתעה גדולה מדי.

אני כבר לא זוכר אם מגוף המאמר היה אפשר להבין שהכותב גם *פיתח* מצלמה כזאת או רק מציע שישתמשו בזה כדי למצוא את העין השלישית. נדמה לי שבמאמר הוצגה האפשרות הזאת כמניע העיקרי להמצאה.
תיקון 272473
בפסקה השניה התכוונתי למאמר באייל, ולא במאמר בסייטיפיק.
תיקון 272489
קלטנו את המלכודת.
No Vishne for you! Come back one year.
Assumption is the mother of all fuckups 272536
מה שמובן מאליו בעינייך ככללי אתיקה בסיסיים עשוי שלא להיות כ"כ מובן מאליו לאדם אחר (הנה, אני יכול לספור לפחות שני איילים שרואים את הדברים אחרת).
טוב תעשה\תעשו אם תנאי השימוש באתר\דף-העזרה ישונו כדי שיהיה *גילוי נאות* למה שהמערכת תופסת כגילוי נאות, ואז איש לא יבוא בטענות לאיש "ולא ילמדו עוד מלחמה".
Assumption is the mother of all fuckups 272538
אין קשר בין תנאי השימוש באתר, שעוסקים בתוכן התגובות, לבין מאמרים שנשלחים למערכת. אני מניח שנסיק מסקנות בהתאם לגבי הקשר שלנו עם שולחי המאמרים ואולי נשנה משהו אצלנו. עם זאת, גילוי נאות שכזה הוא אכן כלל בסיסי (כמו למשל הכלל ''המאמר הוא יצירה מקורית שלך ולא מועתק ממקום אחר''), ואני בהחלט מוטרד מהעובדה שיש אנשים שכלל בסיסי שכזה אינו נהיר להם. בכל מקרה, אני לא מתכוון להצטייד בעורך דין לכל תכתובת.
Assumption is the mother of all fuckups 272543
אם אתה היית עורך של עיתון הארץ, נגיד, ואני הייתי בא אליך עם רעיון אדיר לכתבה למוסף. הייתי אומר לך - "תקשיב, זה ענק, יש איזה אתר אינטרנט אחד, 'האייל הקורא', קוראים לו, ויש שם דיונים שלא מהעולם הזה. זה משהו שעוד לא ראית באינטרנט בחיים שלך. זה לא טוקבקים, זה רציני, אנשים שם כותבים טקסטים ברמה אקדמית ממש. בוא, עזוב אותך שטויות, תן לי, אני נותן לך עד מחר בבוקר 1400 מילה על האתר הזה, משהו פיצוץ".
האם נראה לך הגיוני, הגון או סביר שאני לא אזכיר, בשלב זה או אחר של השיחה, שאני, ככה במקרה, גם ממקימי האתר, עורך ראשי בעבר וחבר מערכת בהווה? לי זה נראה אלמנטרי.
Assumption is the mother of all fuckups 272554
מסכים איתך שזה מסריח, וגם יכלתי להתווכח איתך אם זה כשר אם לאו, אבל חבל על הויכוח.
נתתי למערכת עצה פרקטית איך להמנע ממקרים דומים.
ירצו - יישמו , לא ירצו - לא יישמו.
Assumption is the mother of all fuckups 272746
מעניין אותי אם העיתונות הכתובה התייחסה ולו פעם אחת אל האתר הזה במלוא הרצינות, כמו שרוב מגיביו מתייחסים כלפיו. האם כתבו פעם על האייל? (אפשר לינק).
Assumption is the mother of all fuckups 272759
אתה מצפה שהעיתונות הכתובה והלא רצינית תתייחס לאייל כמו רוב המגיבים הרציניים?
Assumption is the mother of all fuckups 272811
יש לי בבית הורי אוסף של כל האזכורים של האייל מהשנתיים הראשונות (בערך) לקיומו, לא כולל איזכורים ברשת. הופענו בכתבה אחת במוסף הארץ שעסקה באתרים עצמאיים בעברית, היו כמה התייחסויות אלינו בקפטן אינטרנט, איזה איזכור או שניים במעריב (ועוד אחד, ברשת המקומונים של מעריב), אחד בידיעות, אחד במעריב לנוער(!), ואחד, בין הראשונים שבהם, יצויין, בטור של תום שגב, שכתב על אחד המאמרים הראשונים שלי, זה שקרה להצביע להיטלר כאיש המאה של מגזין טיימס.

אז אפשר להגיד שהיו התייחסויות רציניות, כן.
Assumption is the mother of all fuckups 272842
תודה רבה. טוב לדעת.
קשר עסקי? 272863
וטוב עשיתם

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים