אורי אבנרי 27271
האם מדובר באורי אבנרי מנהיג 'גוש שלום'?

אורי אבנרי 27781
כן, בו מדובר.

אגב, אני ממליץ על ספרו "הצד השני של המטבע". על אף שנדמה לפי הכותרת שהוא רלבנטי גם לעיסוקו בהווה, הספר מדבר על חוויותיו כחייל במלחמת העצמאות. הכתיבה מצוינת והסיפור מרתק ומחכים – הוא הצד *השני* של המטבע, לאחר הספר שכור-הגבורה שלו "בשדות פלשת".
אורי אבנרי 28101
מר ברטוב היקר,

אורי אבנרי - כמבשרה וכמחוללה של תרבות קפה כסית/רחוב דיזנגוף, כאביר רעיון 'שבועון המחדל והמישגל' - האמין במידה מסויימת, ויש לשער כי אף מאמין היום ברעיונות גנוסטיים מסויימים, ולו לצרכים ספרותיים בלבד.

זכורני מקרה אחד מפורסם, בו רשימתו של כהנא ורשימתו שלו נפסלו לבחירות לכנסת (אינני זוכר לאיזו קדנציה בדיוק), אשר במאמר חריף בשבועון הנ"ל - אשר מאוד נהינתי לקוראו בזמנו - תיאר את מחנהו ורעיונותיו ככוחות חברת החשמל האמורים, הנלחמים בכוחות האופל מבית היוצר כהנא. המשעשע בכתבה זו היתה העובדה ששני אנשים מזוקנים אלו נפגשו ביציעי בית המשפט העליון בירושלים - אולי כמפגש שני אלמנטים פיזיקליים מנוגדים, הדומים משהו באלמנט תפיסת עולמם הדוגמטית והבלתי מתפשרת.

אבנרי לכשעצמו מפרסם אחת לשבוע נאראטיב באתר האינטרנט הנושא את שמו; עילעול קצר מגלה שתפיסת עולמו הדיאמנטרלית של אבנרי עדיין שרירה וקיימת - אשר במרכזה מופיעים תמיד ה'טובים' כנגד ה'רעים', ואשאיר לקורא האינטיליגנטי לנחש מי הוא מי.
אגב, אבנרי אינו משאיר כל מקום לתגובה ו/או לדיון ( אף לא דוא"ל!) על רעיונותיו אלו - כמיטב מסורת ה-Besserwisserei הגרמנית.

כתובת האתר:

בברכה

א. מאן
אורי אבנרי 28119
מר מאן,

ראשית, איני סבור שכל אדם הרואה עצמו טוב הנאבק ברע זכאי לתיוג "מחזיק באמונות גנוסטיות". היטב אתה יודע גנוסטיקה מהי, וקטונתי מלהטיף לך בנושא, אך בכל זאת נדמה לי שהשימוש שעשית במונח במקרה זה גורע מערכו ואף עלול להטעות.

שנית, באתר שציינת יש בצד שמאל את סימן ה"שטרודל" הידוע (@) אשר מהווה קישור לכתובת הדואל של מר אבנרי, בניגוד למה שכתבת. יש מקום לטעון שהדואל לא מופיע במפורש, ואינו בולט, אולי. לנוחותך, כתובתו

avnery@gush-shalom.org

אם האייל בנוי לזה, אולי אפילו תוכל ללחוץ על השורה הבאה ולשלוח לו דואל מיידי:

mailto:avnery@gush-shalom.org

באשר לזכרונות מעת כהונתו בכנסת, חוששני שאני צעיר מדי ובור מדי מכדי לחלק איתך זכרונות או ידע משלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים