מלים כדורבנות 273432
עולמנו המטורף 2, זה שם הסרט. בפתיח מוקרנים כל האירועים ההיסטוריים החשובים מכל רחבי העולם, ובסיום הסרט הקהל מוזמן לצאת בהמוניו אל הרחובות ולהלחם זה בזה.

אבל בכל זאת יש הבדל לעומת הפעמים הקודמות, וזה הידע והמודעות שיש לנו עכשיו, שהם חלק מתוצאות הגלובליזציה המדוברת.

עידן המידע הביא את העולם אל פינותיו הנידחות ביותר, ואת פינותיו הנידחות האלה אל מסכי הטלויזיה והמחשבים שלנו.

אנחנו לאט לאט מקבלים פרספקטיבה על הדברים. אט אט אנחנו מתחילים להבין יותר. העולם כמנהגו נוהג, כלומר החזקים והכוחניים משתלטים, אבל הכלים שהם העמידו לרשות עצמם יכולים גם לקום נגדם, אם רק נרצה.

יש כיום בידי האזרחים את הידע (מידע) ההבנה והניסיון לבחור לעצמו את האפשרות לחזור לחיות ולנהוג כבתקופות קדומות או בשילובים שונים של תרבות, מנהגים, אמונה ודת, אורח חיים וחוקים. מן הצפוי הוא שהעולם יחל להתחלק למדינות קטנות יותר, שבכל אחת יונהג אורח חיים כמנהג בני האזור וכהחלטתם. ככה יהיו יותר אפשרויות לכל אחד למצוא לו מקום שמתאים להשקפת עולמו ורצונותיו.

יש בידינו כיום הכלים והיכולת לשנות את האקולוגיה של הכוכב שלנו, ויש לנו גם את הכלים לראות את האסון שמתקרב אם לא נעשה זאת מהר ובסדרי גודל גדולים.

אנחנו יכולים לראות איך הבחירה באלמנטים הכוחניים שבינינו להנהיג אותנו מובילה אותנו לאסונות כלכליים, אקולוגיים וחברתיים. אבל יש לנו גם את עומק ההבנה להכיר מה חלקנו בכל אחת מהפעולות שאנחנו עושים יום-יום, והשפעתה על הסביבה שלנו במגמה זו או אחרת.

מוטב כי כל אחד מאיתנו ייתן לעצמו בבוקר בראי דין וחשבון מה אני עשיתי אתמול או אעשה היום על מנת שהמקום שבו אני חי יהיה מקום טוב יותר? ואם כל אחד יעשה קצת יותר ויתאמץ קצת יותר, עולמנו הקטן והמטונף כבר מחר בבוקר יהיה מקום קצת יותר טוב לחיות בו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים