חלקי ביותר 273451
מעיון במאמר כפי שפורסם כאן עולה כאילו המחברים מסכימים עם התיאוריות הניאו-מרקסיסטיות של "הפרוטוקולים של זקני המערב" ולא היא. מקריאה של כל האפילוג עולה בבירור כי הם תוקפים באופן חריף את הניאו מרקסיסטים, את הפוסט מודרניסטים, ואת האיסלמיסטים. דוגמה יפה לכך היא הערה 14 בעמ' 11 באפילוג, שתוקפת את שלוש הקבוצות הללו בפסקה אחת.
החלק העיקרי באפילוג והתזה של המחברים - לפיה המלחמות במזרח התיכון נובעות מירידה ברווחי יצרניות הנפט, יחסית לרווחי התעשיה הכללית, לא מופיעה כלל במאמר כאן.
מוזר (או שאולי לא) שהעורכים ב"אייל" החליטו לצטט רק את החלק באפילוג, שמתאים להשקפתם האידיאולוגית.
חלקי ביותר 273455
ומהי השקפתם האידיאולוגית של העורכים ב"אייל"?

(בורקס לכל אלמוני)
חלקי ביותר 273461
רק כדי להבהיר - לא אנחנו בחרנו את הקטע, אלא המחברים. חבל שאתה לא שואל לפני שאתה קובע קביעות שכאלה.
מ''ש 273462
(למען האמת, זה אפילו כתוב בפסקת הסיום)
חלקי ביותר 273476
הבנתי שהמחברים ביקשו בפירוש לקרוא את כל האפילוג, לא רק את הקטע המופיע כאן.
חלקי ביותר 273479
אז הנה, עכשיו הבהרתי לך. אפשר לשוב בבקשה לשידורינו הרגילים?
הכה בעורך ! 273494
למה ?

זה כ"כ אופנתי לאחרונה להכנס במערכת האייל, ובכמה חברים ספציפיים במיוחד. ככה זה אופנה, אחד מפריח משהו לחלל האוויר, והגן הדביליסטי גורם לכולם פתאום לרחרח בהנאה ולרצות גם. אותו גן כנראה שפעיל במיוחד אצל אותם מבקרי האומנות שמעריצים אומנים כמו פיירו מאנצוני.

וזה כ"כ כיף ! המיני-סלבס הקטנים והפרטיים שלנו. ואנחנו יכולים לעשות איתכם מה שבא לנו ! וזה אפילו בחינם...

אין לך לב מר עורך ? איך, איך אתה רוצה לשדוד ככה את ההנאה הקטנה האחרונה הזאת שנותרה לנו לבאי האתר מוכי הגורל וקשי היום ??

(המערכת הזאת ! אני אומר לכם...)
לא כל כך מהר 273635
התחלתי לקרוא את האפילוג של ביכלר&ניצן, והוא מעניין מאוד. אבל מפריע לי קצת שמתפרסם כאן בתור מאמר קטע קצר שבשום אופן לא יכול לעמוד בפני עצמו, ואין לו כל ערך מלבד כטיזר וכהפניה לאפילוג. גרוע מזה - אפילו את האפילוג השלם הייתי מתקשה להבין אלמלא קראתי בזמנו את ספרם (המעניין מאוד אף הוא) של השניים.
חלקי ביותר 273499
יש לך טעות לדעתי, הכותבים בהחלט משתייכים לבני הדת המרקסיסטית. ההתקפה על המרקסיסטים האחרים בוודאי שאיננה מפריכה זאת. (רמז - את מי תולים ראשון אחרי המהפכה הקומוניסטית? את המלך או את מנהיג המפלגה המרקסיסטית המתחרה?)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים