גאוני 273797
הרי נאמר בכתבה שהנאשם היה זה שציין את שמו של קורבן הרצח, והמשטרה האמינה לו. יכול להיות שהוא עדיין רצח את הנרצח ופשוט קרא בשם אחר, ואם זה המקרה אז הוא פשוט ניצל את אוזלת היד של המשטרה בצורה גאונית.
גאוני 273884
1. גופה. לא יודעים של מי או לחליפין חושבים שהיא של הומלס מס' 1.
2. חושדים בהומלס מס' 2.
3. הומלס מס' 2 בגאוניותו מבין שהמשטרה לא יודעת מי הומלס מס' 1, ומוסר לה שם לא נכון.
4. המשטרה עדיין חושדת בהומלס מס' 2.

??
גאוני 273895
2. (תוספת) חושדים בהומלס מס' 2, שהוא אכן הרוצח של הגופה המדוברת.
5. השם הלא נכון מתגלה כאדם חי וקיים.
6. המשטרה משחררת בבושת פנים את הומלס מס' 2, שמצטייר עכשיו בתור קורבן וחס ושלום אם המשטרה תעז לגעת בו שוב.
גאוני 273912
לגבי 6 - גורמים במשטרה אומרים (הארץ) שהם לא גמרו לחשוד בו. תגובת משרד המשפטים (ynet) אומרת שממשיכים לחקור את "זהות הנרצח ונסיבות הרצח", ואם תרצה משתמע מזה שזהות הרוצח כבר לא בחקירה.
גאוני 273916
תראה אני לא יודע מה קרה שם, אבל בוא ניקח את זה לכיוון אבסורדי לרגע:

המשטרה תופסת את הומלס מס' 2 עומד מעל גופתו של הומלס מס' 1 כשסכין נוטפת דם בידו. סוג הדם, תביעות האצבעות ומועד המוות מתאימים כולם. בנוסף איש מהוגן מס' 1 שעבר במקרה באותו הרגע בדיוק ראה הכל ומוכן להעיד.

למשטרה אין מושג מה זהותו של הומלס מס' 1. היא גובה עדות מהומלס מס' 2 שטוען שזהותו של הומלס מס' 1 היא X. הומלס מס' 2 שיקר. הנרצח הוא בכלל מישהו אחר.

איך בדיוק העניין יעזור להומלס החביב שלנו להתחמק מעונש ?
גאוני 273920
בתרחיש האבסורדי ברור שזה לא יעזור (וייתכן מאוד שגם בתרחיש הנוכחי, אני לא ממש יודע מה הלך שם) אבל בתרחיש שבו הראיות הן בעיקר נסיבתיות, ומבוססות על קשר בין הומלס 1 להומלס 2, זה מפיל את כל התיק. השאלה היא האם הבאשת ריחה של המשטרה תועיל להומלס 2, שכעת לא משנה במה יואשם יוכל לטעון שהמשטרה סתם מפברקת ומכניסה לו דברים לפה וכו' וכו'.
גאוני 273974
א. הוא כבר שוחרר, מה שלא היה קורה אם לא הפלופ של המשטרה.

ב. בגלל החשיפה התקשורתית המשטרה תצטרך למצוא ראיות מאוד מאוד טובות כדי להאשים אותו שוב. כמו הפאשלה של המשטרה תתן הרבה חומר איכותי לסניגור (הציבורי בוודאי) של אותו נרקומן (אם וכאשר יואשם).
גאוני 273984
זה נשמע לי קצת מוגזם אבל אני מבין קטן מאוד בנושא.

איפה היפאני ? אני שולח לך ארגז של לף עד הכפר אם אתה מרים את הכפפה פה (ומצידי שתסכים איתם, רק תסגור את הפתיל הזה).
גאוני 274031
אכן מוגזם.
אם אכן החשוד שוחרר הרי שתהיה בעיה בירוקרטית לבקש את מעצרו מחדש על בסיס מסוכנות לציבור. מצד שני במידה ויתגלו ראיות חדשות גם זה יבוא על תיקונו.
מעבר לכך שזו כותרת שקורצת לתקשורת אני לא רואה כאן סיפור גדול. אותו חשוד מסר פרטים מפלילים ואף שיחזר את המעשה. אני לא יודע אם הוא כזה נחש משקפיים אשר שיטה במשטרה בכוונת תחילה או שפשוט מדובר בשוטה שחי במציאות משלו.
בכל מקרה, במקרה ויוגש כנגדו כתב אישום מתוקן, עורך דינו יוכל לקשקש עד מחר על האירועים המוזרים שהתרחשו קודם לכן.

לגבי הטעות בזיהוי, יכול להיות שהתקלה נעוצה במקורה בצוות החקירה שהיה בטוח בפרטים ולא ייחס חשיבות לפעולת חקירה פשוטה. יכול להיות שהתהליך נתקע במכון הפתולוגי, דבר שקורה לא פעם. בכל מקרה זו בושה לא קטנה למערכת שמגישה כתב אישום בעבירת רצח לפני שזיהוי הגופה המושחתת נקבע בתהליך פורמלי.

אם אפשר, אולי תשלח גינס במקום לף. קר כאן נורא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים