סיפור יפה 274036
סיפור שגם מוכיח מה שכל אינספקטור פיקח יודע:
כמעט ללא יוצא מהכלל, כל פשע שמתוכנן ומתבצע ע"י יותר מאדם בודד, סופו להתגלות בצורה זו או אחרת. במקרים קשים לפיצוח כל מה שהמשטרה צריכה זה אורך רוח ולסמוך על יצר הבוגדנות הישן והטוב...
סיפור יפה 274148
אלא אם הפחד מפני מה שהארגון יעשה לך הוא גדול מהפחד ממה שהמשטרה תעשה לך. עובדה שמבצעים של ארגוני ביון (מוסד, CIA וכו'), לרוב אינם מתגלים למרות שמעורבים בהם אנשים רבים ולמרות שהם בד"כ פליליים.
סיפור יפה 274181
בהתייחסות ל'פחד', זה נכון במקרים מסויימים אבל קחי בחשבון שדברים משתנים לאורך זמן. מעבר לכך, אל תשכחי שהאופי האנושי גורם לרגשות שליליים כמו נקמה לגבור על שיקולי פחד. בהתייחסות לארגוני ביון, את מערבת כאן מין שאינו במינו. אבל גם אם נתייחס לפעולות על רקע אידיאולוגי או פעולות של ארגוני ביון, גם אם את לא מודעת לפרטים אין זה מן ההכרח שמי שצריך לדעת לא יודע.

בכל מקרה, אני התייחסתי לפעילות הפלילית הקלאסית. לא טענתי שהמשטרה תוכל לפצח כל פשע אשר בוצע ע''י יותר מאדם אחד. טענתי כי הנסיון מוכיח שכמעט בכל מקרה בו בוצע פשע ע''י יותר מאדם אחד, האמת יוצאת לאור בסופו של דבר, גם אם סופו של דבר הוא לאחר חמישים שנה.
אם יש משהו שהמשטרה לא אוהבת הרי זה 'זאב בודד' ששומר את מעשיו לעצמו.
סיפור יפה 275177
זו טענה מעט בעייתית מבחינה לוגית, שכן אם אדם בודד מסוגל לבצע פשע ולא להתגלות, הרי שאין דבר הימנע את האפשרות כי לאותו פשע יהיו שותפים אנשים נוספים, אשר יהיו זהים - מבחינת אמונתם ודעתם - ליוזם הפשע. מבחינה מעט אחרת - לפשע ניתן להתייחס כאוסף פשעים קטנים, אשר על כל אחד מהם אחראי אדם אחד. מאחר ואדם המבצע פשע לבדו מסוגל לא להתגלות - הרי שגם הפשע הכולל עלול לזכות לאותו גורל.

במציאות, כמובן, הדבר מעט שונה, שכן קיימים הבדלים פסיכולוגיים בין יוזם הפשע לבין המשתתפים בו.
סיפור יפה 594184
אם הפשע לא פוצח, איך ידע האינספקטור הפיקח כמה שותפים תכננו אותו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים