הודעה לעיתונות מנמל אשדוד 274218
אל תיבת הדואל של מערכת "האייל" הגיעה הודעה לעיתונות מטעם נמל אשדוד, המציינת כי בנמל אשדוד חל "גידול של 6.1% בתנועת המכולות ב- 2004" (למעשה, בהמשך מתברר כי "מדובר על גידול של 3.1% בתנועת המכולות, ובמונחי TEU מדובר בגידול של 6.1%". מישהו יודע מה זה TEU?).

"מנהל נמל אשדוד, מר שאול רותם, קיבל את הנתונים בסיפוק רב. הוא ציין כי הגידול המרשים בתנועת המכולות, למרות השביתה בחודש אוגוסט, מהווה הוכחה לכך שהמדיניות שנוקטת הנהלת הנמל מתחילה לתת תוצאות. לדבריו, גיוס כח אדם חדש, פתיחת קורסים למנהלי עבודה והכשרת כח האדם הקיים משפיעים באופן ישיר על רמת התפוקות בנמל והם שהביאו לשיפור המרשים."
הודעה לעיתונות מנמל אשדוד 274293
על פי http://www.acronymfinder.com/af-query.asp?p=dict&...

מדובר ב-twenty foot equivalent units.
לפי http://www.cpships.com/faq.cfm#Faq8629 אנו למדים כי מכיוון שלמכולות יש שני גדלים - 20 רגל או 40 רגל (אורך. הרוחב והגובה קבועים), מקובל להשתמש ב"יחידות 20 רגל" כדי לפרט את נפח המטען.
כדי לדעת אם יותר הוגן למדוד במספר המכולות או ב-TEU, צריך לדעת אם לוקח יותר זמן לפרוק מכולה גדולה מאשר לפרוק מכולה קטנה. לו הייתי עוזי, גם הייתי יודע להגיד מה אפשר ללמוד מהנתונים הללו על הגידול בשימוש במכולות של 2 TEU לעומת TEU אחד, בתקופה הנידונה. אבל אני לא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים