המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274677
אחרי http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3031685,00.h... אפשר להגיד על המורדים שהם צבועים? (והאם, כחלק מהמכרז, צריך לומר משהו על פנחס, זמרי ואולי גם על שלומציון?)
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274744
לא בהכרח. המורדים מקפידים לפעול כקבוצה אחת כי הם מאמינים שהתפוררות של הקבוצה תביא לקריסת הקמפיין שהם מובילים נגד ההתנתקות. עם זאת, בתוך הקבוצה אין הסכמה מלאה תמיד. בעבר, החברים המתונים יותר בקבוצה ישרו קו עם לנדאו שלא הסכים להתפשר בשום נושא. היום, הפעילו המתונים (ובראשם אהוד יתום, שלא סתם אירח את הישיבה היום) לחצים על לנדאו ואחרים כדי למנוע את הפלת הממשלה. שוחחתי היום עם אדם שמקורב אצל המורדים ואצל מרכז הליכוד באופן כללי, והוא אמר לי שהמרכז תמיד יתמוך במי שמביע עמדות ימניות, גם אם זה כולל ביקורת על הליכוד. אבל הם לא יסלחו למי שיפיל ממשלה בראשות הליכוד, ולכן המורדים חייבים להלך בין הטיפות - למנוע את ההתנתקות, אבל לא במחיר הפלת הממשלה.
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274813
וזה לא צביעות?
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274830
לא נראה לי. למה אתה חושב שזו צביעות לנסות לשנות את המדיניות שמובילה הממשלה בלי להפיל אותה? הנה, גם שרון שינה את המדיניות שהובילה הממשלה, בלי להפיל אותה - הוא רק החליף את החברות בה.
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274844
צבוע הוא מי שפועל בצורה אחת, ומצהיר בצורה אחרת. המורדים מצהירים שהם מתנגדים להתנתקות, אבל מצביעים בעד ממשלת ההתנתקות, לכן הם צבועים. שרון מצהיר שהוא תומך בהתנתקות, ומצביע בעד ממשלת ההתנתקות, לכן אינו צבוע.

את הסיבות לצביעותם של המורדים אפשר למצוא בתגובה 274744. לפי אותה תגובה, המורדים מצהירים שמטרתם היא ארץ ישראל (אחד בפה) אבל מטרתם האמיתית היא לרצות את חברי המרכז (אחד בלב). אם זו לא צביעות, צביעות מהי?
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274847
מה פתאום? המורדים מתנגדים להתנתקות, הצביעו נגד ההתנתקות, ואף נגד הקואליציה שתומכת בהתנתקות. עם זאת, הם לא נגד שרון או ממשלה בראשות הליכוד באופן כללי. לכן, הם לא מצאו לנכון להפיל את הממשלה, והם ממשיכים לנסות לשנות את מדיניותה מבלי להפיל אותה.

באותה תגובה נאמר שעמדותיהם של חברי המרכז הן שיקול רלוונטי במניין השיקולים שצריכים להפעיל המורדים - משום שבלי תמיכת המרכז, הם לא יוכלו להמשיך לפעול למען המטרות שהם רואים כנכונות. לכן, הם גם פועלים נגד ההתנתקות, וגם דואגים שבפעולתם הזו, הם לא יביאו עליהם את זעמו של המרכז, שעלול לנטרל את עוצמתם הפוליטית.
לא הבנתי מה הצביעות פה. כל פוליטיקאי פועל עם כמה לחצים קבועים שמשפיעים זה על זה. מצד אחד יש את שיקול המדיניות שהפוליטיקאי מעוניין לתמוך בה. מצד שני, יש את שיקול השגת הקולות, שהוא גם שיקול בפני עצמו, וגם שיקול רלוונטי ליכולתו העתידית של הפוליטיקאי לקדם מדיניות. בנוסף, קיים גם שיקול הלכידות המפלגתית, שקשור, כמובן, גם לשאלת השגת הקולות וגם לשאלת ביצוע המדיניות. גם שיקול השגת השררה הוא שיקול רלוונטי, כמובן, ותלוי-הדדית בשלושת השיקולים האחרים. פוליטיקה היא לא עולם פשוט במיוחד, מה לעשות?
המורדים בליכוד: נמרר לשרון את החיים 274849
הצבעה בעד הממשלה היא הצבעה בעד הממשלה. כל משחקי המילים בעולם לא ישנו את זה. הצבעה נגד שרון, והפלת התקציב היתה משנה את מדיניות הממשלה. אולטימטומים שברור שאף אחד לא מתיחס אליהם ואיומים ריקים מתוכן כאשר ברור לכל שבזמן האמת ה0 (שוב) לא יעשו את המייל האחרון, הם לא נסיון לשנות את מדיניות הממשלה, אלה סתםעשיית רוח לחברי מרכז הליכוד.

הצביעות היא סניגוד שבין ההצהרות לבין הביצוע. פוליטיקאי שפועל על מנת ללהשיג קולות *בניגוד* להצהרותיו הוא צבוע. פוליטיקאי שפועל על מנת ללהשיג קולות *בהתאם* להצהרותיו אינו צבוע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים