גם האינטלקטואל ג'ורג' שטיינר רואה בהתבוללות אסון לאומי 275250
...אולי אין בהכרח רע בכך שישראל הופכת למדינה "רגילה"?

"כשאני הולך ברחוב בתל אביב אתם נראים לי כמו כל אחד אחר. אותה אמריקניזציה, אותם דוכני המבורגר. אני לא רוצה להיות כמו כל אחד אחר. לא בשביל זה שרדנו 4,000-3,000 שנה. חייבת להיות מטרה מאחורי תעלומת הישרדותנו. חייב להיות בנו משהו קצת שונה. להיות כמו כל אחד אחר זו לא השאיפה האנושית הנאצלת ביותר. הבעל שם (טוב) אמר שהאמת היא בגלות. בגלל זה כל כך הרבה נוודים יהודים דגולים שינו את העולם. אבל יותר מדי קל למתוח ביקורת מבחוץ, אני יודע את זה".

אילו סכנות אתה רואה ליהודי התפוצות?

"יש את גישת האסון האפוקליפטי, אלה שידברו על רדיפות אנטישמיות מסיוויות. אפשר לתאר סצנריו שאומר שמחר הכול יכול להתמוטט ואנשים יצטרכו לבוא לכאן, כולל הילדים שלי. זה אפשרי. אני יודע שלבן-גוריון היתה מן תקווה אפלה כזאת, שיהיה כל כך רע שכל היהודים יבואו. אם זה לא יקרה, האיום האפשרי שאני רואה הוא התבוללות ונישואי תערובת בארה"ב. אנשים עוזבים את היהדות בגלל הצלחת ההשתלבות".

ההתבוללות היא סכנה בעיניך?

"סכנה עצומה. יש אנשים צעירים שאומרים 'זה כבר לא ענייני, מצטער. טוב לי. שלום לכם'. האושר רע ליהודים. עד עכשיו א-לוהים עזר לנו המון עם רדיפות ודאגות. אנחנו לא עם שמוכשר להתמודד עם אושר. אבל הבעיה היהודית היא רק אחת מהרבה בעיות של טרנספורמציה של זהות. הכנסייה האנגליקנית למשל, נעלמת בהדרגה".

ויש לו תובנות נוספות על הגורל היהודי, בראיון שהעניק למיכאל הנדלזלץ:

...עתה הוא נמצא בישראל זו הפעם השישית (בפעם הראשונה, לפני 40 שנה, התארח אצל גרשם שלום, ברחוב אברבנאל 28 בירושלים), כמרצה בכנס "כיצד שרדו היהודים לאורך הדורות", שאורגן על ידי מכון שפינוזה. לדבריו, התשובה הקצרה על כך היא "כדי שא-לוהים יוכל לעצבן את הגויים". התשובה ההומוריסטית שהוא מספק היא ציטוט מפי הפוליטיקאי ריצ'רד קרוסמן: "יהודי הוא מי שקורא ספר עם עיפרון בידו, כי הוא יודע שהוא יכול לכתוב ספר טוב יותר". התשובה שהוא דוחה היא זו של קרל לוגר, מורו של היטלר: "אני קובע מיהו יהודי", שבגרסאות שונות מעט היתה מקובלת גם על סארטר [עליה עמדתי ברשימתי למעלה, א"פ] ועל שפינוזה.

כשלעצמו, ההגדרה הטרנסצנדנטית המקובלת עליו היא של יהודים כ"חולים על א-לוהים", בעברית מדוברת (המקור הוא ניסוח גרמני של התיאולוג הפרוטסטנטי קרל בארת, שאינו ניתן לתרגום מדויק, בחירה אופיינית לשטיינר). הוא מזכיר אנשים שרצו להיות יהודים, כמו אדמונד וילסון או רוברט גרייבס. "גם זה סוג של פתולוגיה". באופן אישי, הוא אומר, "כל בוקר אני קם ואומר לעצמי כמה טוב לי שאני יהודי".

...

למה דווקא היהודים צריכים בעניין זה [= כיצד להיות אורחים זה אצל זה, א"פ] להיות אור לגויים?

"כי צריך להתחיל ממשהו. כי אני גזען מתנשא. לא, ברצינות... הישראלים רוצים להיות כמו כולם, ואני אומר 'נעבעך'. בדיוק את זה אני לא מקבל. שאנחנו כמו כולם. אנחנו שונים, ואני רוצה להראות שאנחנו יותר אנושיים. אנחנו שונים, ולשונות הזאת יש ממד חיובי".

גם האינטלקטואל ג'ורג' שטיינר רואה בהתבוללות אסון לאומי 275261
כמו שקראת בפירוט הודעות קודמות דוד בן גוריון האיש שהקים את המדינה הזאת לא רצה להיות כמו כולם ולא רצה שהמדינה הזאת תהיה כמו כולן .

מסקנה האחד אינו סותר את השני .
ובמאמר של עמוס כרמל בידיעות היום "פילוסוף דגול כקציןם "מרובע "שבו הוא סוקר את טענותיו השונות של שטיינר הוא כותב :"שטיינר ,איש העולםה גדול ,אנין הדעת שמצליף בשבט לשונו בכל מה שזז ,אינו מסוגל לרמת חשיבה שונה מזו של קצין ישראלי "מרובע"..נבצר משטיינר להעלות על הדעת שאילו הייתה כאן בארץ מדינה יהודית לפני השואה היו שעריה פתוחים ליהודים שנדפו על נפםשם שוב ושוב באירופה ונתקלו שוב ושוב בשערים נעולים.לא עולה על דעתו שמדינה כזאת הייתה יכולה לקלוט ולהציל ממוות לפחות מיליון יהודגים שכל האחרים הפנו להם גב.
אין ספק הוגה דעות דגול שכדאי ללמוד ממנו לקח".
כמו שכרמל אומר .
נעיר ששטיינר אינו שונה בכך מהוגי דיעות ישראליים כמו ההיסטוריון אילן פפה ,המחנך הדגול שבנה והרס במו ידיו את בית הספר "קדמה " שטרית הוגי דעות חרדיים שונים כמו אורי פז ושות ' שפחות או יותר טוענים אותם הדברים .
אלה אינם מסוגלים להעלות על דעתם אלא רק את האפשרות
שאי שם בעבר הייהת "קונספירציה" כנגד קודמיהם ( "היהודים הערבים " הגרמנים היהודים , החרדשים ומי שלא יהיה ) . בקונספירציה ניצחה קבוצה זעירה ומנווולת , הציונות שמה שהביאה לסילוקם של היהודים שחייו בשקט ובשלווה ובשגשוג ובפריחה תרבותית וכלכלית בכל מקום ואתר. שהביאה על העם היהודי גורל נורא ממוות מדינת ישראל שמה .
אילולה הציונות לא הייתה שואה וכולנו היינו חיים בשקט ובשלווה בתפוצות, אזרחים שווי זכויות
את כל הטענות האלה הם מכסים לעיתים במלל פוסט מודרניסטי אופנתי ( אילן פפה ,שטרית ) או במלל חרדי מקובל,ציטוטים שמוצאים מהקשרם מיומנים של הרצל ( הרצל רצה לנצר את
היהודים , הרצל רצה לגרש אתה ערבים , בגלל שירבוט אחד או שניים ביומניו הפרטיים של מחשבות סרק שמעולם לא התכוון אליהם ברצינות ) .
והמסקנה : כולנו צריכים לחזור לגלות. מדינת ישראל הייתה טעות .
ונניח לשם ההנחה שלא הייתה ציונות ועדיין הייתה שואה ? מה אז ? הנאצים כידוע לא היו זקוקים לציונות כדי לבצע השמדת עם ועד כמה שידוע לי גם לא הצלבנים או הקוזאקים .
השגיאה היסודית של כל הההוגים האלה מלבד תיאוריית
הקונספירציה המגוחכת שלהם ( אבל אופיינת לחוגי אינטלקטואלים שמרגישים את עצמם כנרדפים הן בימים והן בשמאל , "אנחנו לא בשילטון זאת ההוכחה שיש קבוצה שזוממנת נגדנו וזממה כנגדנו מאז הבריאה" ) היא ההנחה שמה שקורה היום הוא תמיד היה . יש אצלהם חוסר הבנה יסודי של תנאים היסטוריים שונים ואת ההעובדה שאלה משתנים .
הם אינם מסוגלים להבין את דרך החשיבה של אנשים כמו מייסדי הציונות ואת התנאים שבהם חיו . הרצל הוא בשבילהם לא יותר מקולוניזטור של פלסטינאים מדוכאים מכיוון שהם מסוגלים לראות רק את מצבם הנוכחי של היהודים באירופה ואת מצבם הנוכחי של הפלסטינאים ואינם יכולים להעלות על דעתם באמת את התנאים שבהם חיו בזמנו של הרצל ואת דרך החשיבה שלו. הם מטילים עליו את המצב של היום ובכך הם חוטאים לאמת אבל זה כמובן הדבר האחרון שמעניין אותם שהרי מה ל"פוסט מודרניזם" או לתקינות פוליטית ולאמת?
גם האינטלקטואל ג'ורג' שטיינר רואה בהתבוללות אסון לאומי 275313
הייתי רוצה להתייחס ברצינות אל כל טענה וטענה שאתה מעלה בדבריך, רק שאין לי חשק לעסוק בכך לאור דברי היומרה שאתה שם בפי בעוד שלא טענתי אותם בשום פנים ואופן.
גם האינטלקטואל ג'ורג' שטיינר רואה בהתבוללות אסון לאומי 275620
מלחמת הנמלים 275636
התגובה הזו עם הלינק לאתר המחזירים בתשובה ''שופר'' לא נכתבה על ידי.
צרצר עלוב נפש, תפסיק עם זה.
מלחמת הנמלים 275643
לינק להוכחת אי היותך מי שאינך מתיימרת להיות
אורי, די!!! 279416
תיזהרו לכם, כי 279462
''החושד בכשרים -- לוקה בגופו'' (בבלי, מסכת שבת, דף צ''ז, עמוד א'). קל וחומר הגורם לחשד שווא.
מלחמת הנמלים 275718
אולי לנמל העמל יש בעיות עם הזהות המגדרית שלו.
מלחמת הנמושות 276001

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים