יופי של מאמר 275640
קודם כל, ברכות על מאמרך הראשון - הנושא מצויין והמאמר כתוב היטב.

שנית, אני מצטרף לראובן - נולדת ב51'?! זה שנה לפני אבא שלי. מיין גוט. תמיד דמינתי אותך כבן 38-42 שכזה. תכף תגיד לי גם שאין לך בלורית.

שלישית, אין לי הרבה מה לתרום בשלב זה אז סתם העמדת עובדה ביולוגית על דיוקה: אבר פנטום ותחושת כאב צריכים להיות ביחד באותה קטגוריה. התהליך בו נגרמת תחושת פנטום הוא גירוי קצות העצבים שהיו מחוברים פעם לאבר החסר ושלא עברו איחוי מלא, שגורם למוח לפרש אותם כתחושה.

מבחינת המוח, אין הבדל בין פטיש לבוהן-> גירוי עצב בבוהן -> מעבר דרך העצבים בברך, באגן, בעמוד השדרה ובגזע המוח -> תחושת ה"כואב לי בבוהן" לבין גירוי אותו קצה עצב שכעת נגמר בברך -> מעבר למוח -> תחושת "כואב לי בבוהן שאין לי".

אבל זה לא כל כך חשוב לדיון כאן.
יופי של מאמר 275679
אני מסכים איתך לגמרי בקשר לכאבי הפנטום, ואפילו אמרתי משהו דומה ב תגובה 275612 . הסיבה לכך שציינתי אותם כתופעה נפרדת ברשימה היתה בעיקרה מתודולוגית, כהכנה לסעיף האחרון. צפיתי שהטיעון הקצת מוזר על הכאב per se יעורר התנגדויות (הנוסח המקורי של המאמר אפילו כלל התייחסות להתנגדות אפשרית, אך היא נגנזה בשלבי העריכה‏1), וחשבתי שכאבי פנטום וכאבים פסיכו-סומטיים בונים בהדרגה את הרקע המתאים. אני גם מסכים שזה לא ממש חשוב לדיון.

51? אופס, התבלבלה לנו עברית ויזואלית עם לוגית. התאריך הנכון הוא 1915, אמי נכנסה להריון ביום בו רצחו את פרדיננד.
______________
1- אני יודע שזה לא מקובל, אבל אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות בפומבי לעורך המאמר שעשה עבודה מצויינת לדעתי.
יופי של מאמר 275722
לא התכוונת ל-‏1591, עם הפלישה המרוקאית לטימבקטו?
יופי של מאמר 275739
אה, זה היה באחד הגלגולים הקודמים. נדמה לי שבאותו גלגול הייתי בכלל ארנב. אגב, זה היה אחד הגלגולים הטובים ביותר שלי, כל היום grass וזיונים, וגם הגלגול שלפניו היה לא רע בכלל. היו ימים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים