התחשבנות פולנית 277094
1. נו טוף. אז היה מושב מיוחד. ובו, לפי התמונות, הרבה מאוד מושבים ריקים. לאן נעלמו מאות התומכים בקיום המושב הזה?

2. עד כמה שהצלחתי לשים לב, אנאן הזכיר את דארפור אך לא את רואנדה, אשר לרצח העם בה הוא אחראי אישית [כשהתעלם מאזהרות אנשי האו"ם שבשטח מפני מה שעומד להתרחש, ולא רק שלא ניסה למנוע, אלא עוד הוציא משם את כוחותיו].

3. סילווננו צריך ללמוד שבנאומים- פחות זה יותר. [אבל יחסית לאורכם של נאומים פנים-ישראליים זה היה כמעט נסבל].

4. הכי חשוב: שום טקסים ושום מלים יפות לא יעזרו, כל עוד שהאו"ם סובל קריאות גלויות מצד מדינה החברה בו (איראן) להשמדת מדינה חברה אחרת [נו, מי].

5. שהאו"ם לא יחשוב שתפיסת טרמפ על השואה‏1 כדי להפגין הומניות מוחק את ההיטפלות הפתולוגית שלו לישראל בחמישים השנה האחרונות. הם יצטרכו לשנות את היחס לישראל ולהתמיד בכך במשך זמן רב, לפני שהחוב יימחק.

1 נושא INי ביותר בזמן האחרון, כאשר חלק ניכר מכותבי השמאל במערב עושה שמיניות באוויר כדי להיות נורא עצוב על השואה, כדי שכולם יראו שהם לא אנטישמים אלא רק אנטי-ישראל.
אושוויץ, בתוככי המדינה הנאצית 277221
רשת הטלוויזיה הציבורית בארה"ב משדרת בימים אלו סידרה על בת 6 שעות על אושוויץ ועל השלבים שהובילו למנגנון ההשמדה. עדיין לא צפיתי בה אבל ראיתי בחטף כמה דקות מהפרק הראשון ושמעתי שם פרט מעניין בקשר לתעוד של הוראה או ביטוי של רצון מפורש להשמדת היהודים. פראנק, המושל של פולניה דיווח לפקודיו שבשיחה שהיטלר אמר בדיון שיש להשמיד את היהודים.
תודה. 277242
התחשבנות פולנית 277247
דוגמה לנאמר ב-‏1:
[צריך להירשם]

"איך נעשיתי יהודי" מאת אנטוני ליפמן. הכותרת לא צריכה לבלבל: אמו של הכותב ניצולת שואה. אך הוא הוטבל לנצרות באנגליה, בגיל 6, גילה את מוצאו היהודי בגיל 16, אבל נשאר בכנסיה האנגליקנית ומתפלל בה עד עצם היום הזה.

המאמר מכפיש את ישראל ע"י השוואת השואה למלחמה בשטחים, כאשר הישראלים=נאצים, והפלסטינים=יהודים.

משפט לדוגמה:
When on 27 January I take my mother’s arm - tattoo number A-25466 - I will think not just of the crematoria and the cattle trucks but of Darfur, Rwanda, Zimbabwe, Jenin, Fallujah.

כלומר, ב-‏27 לינואר, יום השואה באנגליה, ה"יהודי" הזה יאחז בזרועה הממוספרת של אימו ויחשוב לא רק על המשרפות וקרונות הבקר, אלא על דארפור, רוונדה, זימבבווה, ג'נין, פאלוג'ה.

אין מלים. [כלומר יש, ואני גם שלחתי כמה מהן ל"ספקטטור". ועדיין].

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים