אל תלכו רחוק 277349
בלי לשפוט מי מרוויח במערכת הפוליטית מביטול מחלקות ההסדר הנבדלות, מדובר בשיפור של המצב כיום שבו למחלקה מחלקה אחת יש מפקד ורב (לעיתים גם רב פיקוד) ולא תמיד ברור מי המפקד בשטח. על כל החלטה שמפקד מקבל יש ''ריצה'' כלפי מעלה לרבנים שמאשרים או לא מאשרים.
מדוע שיהיו מחלקות שכל חבריהם דתיים מישיבה אחת או שתיים, ולא יהיו מחלקות לבני קיבוצים או מושבים או צמחוניים.
לא רק שיש לבטל את ה''הסדר'', היה צריך לבטל אותו כבר מזמן, שכולם יתגייסו או לגדוד דתי (או בדואי, דרוזי או מה שלא יהיה) או לגדוד ''רגיל'' כמו כל אחד אחר.
אל תלכו רחוק 277351
יש מחלקות לבני קיבוצים (בנח''ל) ויש גם את הנח''ל החרדי, גדוד ''חרב'' לבני מיעוטים, גדוד הסיור הבדואי, ועוד. לפי מה שהבנתי מפי אחד הדוברים היום (נדמה לי שלא הרב מתגובתי הקודמת) המהלך הנוכחי נועד בסופו של דבר להביא לביטול כל המסגרות האידאולוגיות היחודיות בצה''ל.
277865
כבר מזמן אין מחלקות לבני קיבוצים בנח"ל. גם לא בגדוד 50. יש מחלקות של בני גרעינים בגלל המסלול המיוחד שהם עושים, בלי שום קשר למקום המגורים שלהם.
כרגיל, אין לי מושג על מה אני מדברת. 278286
ביררתי עם הגורם הרלוונטי, ומסתבר שפלוגת בני המושבים אכן קיימת. הגורם אפילו ציין "גיוס נובמבר" בגאווה, והופתע לגלות שאני מעיזה לא לדעת את המידע הרלוונטי הזה, ולבלבל בינה לבין פלוגת הגרעינים.

טעיתי, טועים, קורה.

_______
העלמה עפרונית, מרכינה ראשה בבושה.
בני סכנין 278363
בני משקים! פלוגת בני *משקים*!! כמה פעמים צריך להגיד לך?!

(פעם לפני שאותה פלוגה עמדה לעזוב איזשהו בסיס כינס אותם הרס"ר ודרש לדעת "מי זה בני?". אף אחד לא ענה. "אני אשאל שוב", הוא אמר להם, "למי מביניכם קוראים בני?". אף אחד לא ענה כי באותה פלוגה לאף אחד לא קראו בני. "אוקיי, אתם רוצים לעשות את זה קשה? אף אחד כאן לא יצא הביתה עד שאתם לא מסגרים לידי את בני". חיילי הפלוגה הסתכלו אחד על השני ולא ידעו מה לעשות, עד שאחרי מספר דקות עלה בדעתו של אחד מהם לשאול את הרס"ר למה הוא חושב שלאחד מהם קוראים בני. "מה זאת אומרת למה?!", הוא ענה להם, "הבחור הזה, בני משקים, מילא לי כאן את כל הבסיס בכתובות גרפיטי עם השם שלו").

__________
ההמ"ה, לא "הגורם הרלוונטי", אבל מרגיש קצת כמו ד. הגלילי.
אל תלכו רחוק 277374
רק כדי למנוע בלבול: לא מדובר בביטול ה"הסדר", לפיו תלמידי ישיבות מסוימות (ישיבות הסדר) משרתים במסלול ייחודי הכולל חלק של לימוד בישיבה וחלק של שרות צבאי "רגיל". מדובר על כך שאת החלק של השרות הצבאי ה"רגיל" חיילי ההסדר יבצעו ביחידות רגילות של צה"ל, יחד עם חיילים שאינם הסדרניקים, ולא במסגרות צבאיות ייחודיות להם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים