עליהום מוגזם 27799
מהיותי אדם היושב בתוך עמו, אני יכול להעיד שרוב הישראלים הם אנשים טובים, מעל הממוצע.

הבעיה שיש כאן מיעוט שההתנהגות שלו אכן בעייתית בכל מקום - גם בישראל וגם בחו''ל. ככה זה, בכל חברה אנושית יש את הברברים שלה.
יש לך סיגריה אחי? 27811
אולי אתה יושב בתוך עמך, אך מתי ישבת בפעם האחרונה במכונית על הכביש? מתי עמדת בפעם האחרונה בתור לבנק? מדוע כל מדריכי התיירות בעולם מציעים לתייר לקחת בחשבון את "האופי הישראלי הים-תיכוני", בשעה שהם מרעיפים רק מחמאות על האירים הנחמדים וההולנדים הנפלאים? (אולי הם אנטישמים). מתי הפעם האחרונה שמישהו בנורווגיה נדקר כי הוא ביקש סיגריה?

ה"מיעוט" הבעייתי אצלנו גדול ומורגש במיוחד, וצריך המון שכנוע עצמי כדי לטעון שלא.
מעשן קאמל 27841
דווקא מדריכי התיירות השונים שראיתי לא כותבים רעות על הישראלים שהם דוברי אנגלית ואדיבים ברובם.

דווקא האלימות והפשע האזרחיים בישראל נמוכים יחסית.

המיעוט אצלנו מורגש במיוחד, אבל הוא נותר מיעוט. תמיד קל להבחין באידיוט שצופר למטה, אבל האם אתה מרגיש באלו שלא צופרים? באלו שעומדים בתור? באלו שאדיבים בכביש?
עליהום מוגזם 27820
''הישראלי המכוער'' זו תופעה מציאותית מאוד. לדעתי, במיוחד במדינות עולם שלישי. אני משער שזה נובע מהתלות הקיצונית שיש למקומיים בתיירים כמקור פרנסה. לי יש ניסיון אישי עם דרום-אמריקה ואפריקה, חלק לא קטן מהישראלים ''מבינים'' מהתלות הזו כך שהמקומיים הם ילידים פרמיטיבים ומתייחסים אליהם בזלזול של פטרונים מתנשאים, כאילו הם חייבים להם משהו, במקום שיתנהגו כאורחים. זה משליך על התנהגותם הכוללת, בין השאר על האופן בו הם מלכלכים את מסלולי הטיולים ומנציחים את שמותיהם על איתני טבע בני אלפי עד מליארדי שנים.
נכון שזה לא רק ישראלים, אבל כתובות בעיברית ושקיות של במבה של אוסם נפוצים בהרבה מהסימנים האחרים.

יותר מפעם אחת ייחסו אלי תיירים אחרים תופעות כאלה ברגע ששמעו שאני ישראלי. הדבר היחידי שיכלתי לעשות באותו רגע זה לנסות ולסנגר על העם שלי ולטעון את מה שאתה טענת ושזה רק נראה ככה כי יש הרבה ישראלים אך בסתר ליבי, מתוך ידיעה שיש דברים בגו, פשוט התביישתי.
עליהום מוגזם 27842
כפי שאמרתי, המיעוט שלנו הוא בעייתי במיוחד. כלומר - שהוא רע, הוא רע עד הסוף.

הגישה הפטרונית והמזלזלת היא גם כלפי נותני שירותים בארץ ולא רק בחו''ל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים