מי הוא זה שלא מקשיב? 27861
הכותב מציג טענה כללית כאילו אנשים לא מקשיבים זה לזה ולא פתוחים לקבל דיעות שונות, אבל הוא מביא דוגמאות בעיקר מצד אחד של המפה הפוליטית כאילו אין הבעיה קיימת בכל המגזרים ובכל המחנות ואצל החרדים והדתיים יותר מאשר בכל מחנה אחר. החרדים והדתיים אמנם מביעים בדרך כלל המון רצון טוב להזמין חילונים אליהם הביתה לעשות שבת וללמוד על יהדות, אבל עוד לא שמעתי על חרדי אחד שהסכים לעשות שבת בקיבוץ וללמוד קצת על תרבות שאיננה זו שלו. הרב עובדיה וחסידיו, כמו שאר החרדים, פשוט פטרו את עצמם מהצורך להקשיב לחילונים ע''י הטלת איסור גורף על אכילת האוכל שלהם, שמיעת המוסיקה שלהם, ולמעשה הגדרת כל דבר חילוני כתועבה, אבל הכותב מוצא דווקא אצל השמאלנים ואצל החילונים אי-פתיחות ואי-רצון להקשיב לזולת. וואלה יופי.
מי הוא זה שלא מקשיב? 27864
מה הקשר?
לרב עובדיה יוסף אמונה בלתי ניתנת לזעזוע בכל מיני אמונות הבל. רוב חסידיו הם חסידים שוטים עובדי עכו"ם המאמינים שהם יהודים מבחינה ריטואלית,שהיתה מזעזעת את אברהם אבינו.

לשמאל היתה, ועדיין קיימת, אמונה מיסטית בתהליך ה"שלום", ב"מזרח תיכון חדש" והבלים נוספים.

ולמרות דעתי על אמונות אלה אני מצטרף לכותב שיש להקשיב גם למי שלא מקשיב לך. אין כאן תחרות מי מקשיב יותר. להיפך. ההקשבה אינה רק צורך של חברה פלורליסטית, אלא נותנת גם יתרון למקשיב.

ואני מסכים איתך בטיעון העיקרי שלך, לגבי חוסר ההקשבה של החרדים, אבל היות ואין הרבה חרדים מקרב קוראי "האייל הקורא", אנו יכולים להשפיע רק בקרב האחרים. גם זו התחלה.
נו אז מה? 27865
הכותב מכיר את הצד שלו ועל כן מצביע על חוסר פתיחות מצד מסויים, אם אני הייתי כותב כתבה בעלת מסר שכזה מן הסתם הדוגמאות היו הפוכות.

הדגמת בצורה לא רעה את כוונת הכותב (השווה בין ''אבל זה מצדיק פיגוע'' לבין ''אבל הם פחות פתוחים'')
מי הוא זה שלא מקשיב? 28414
אתה מתאר את המצב כאילו מדובר במלחמת דעות - אחד שהצטרף לדעה שלהם - אז הם ניצחו. זה לא ככה.

אם עניינך הוא בירור האמת - זו האמת שצריכה להיות נר לרגליך. אתה צריך לקשיב לצד השני, לא משום שאתה רוצה שהוא יקשיב לך. אתה צריך להקשיב לצד השני, משום שאתה רוצה לעצב את דעתך בחוכמה, ולא מתוך בורות. זה שהצד השני לא מקשיב לך זו בעיה שלו - למה אתה מתעקש להעניש את עצמך?

יאיא
מי הוא זה שלא מקשיב? 28427
השאלה היא, האם אני מחוייב להתייחס לדעת האחר דווקא לפי כללי המשחק שהוא מכתיב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים