צ'רלס? 280792
הייתי בטוח שהולכים לדלג על צ'ארלס בירושה בכל מקרה, בגלל הגיל, ובגלל שהוא עשה ואמר כל-כך הרבה דברים שנויים במחלוקת בעשרים השנה האחרונות, ובנוסף ממש לא פופלרי. לא? איזה אנגלופיל יוכל להבהיר את המצב?
צ'רלס? 281272
לא, לא ידלגו, לפחות לא בהכרח.

הגם שהחלטות על מלוכה מתקבלות על סמך חוקי ירושה, הן עדיין נתונות למשא ומתן עדין. בכל זאת, בדרך כלל לא מדלגים על מלך רק בגלל שהוא מעצבן את הציבור. אבל יעשו סדרה של פשרות בכל מה שקשור לתארים הרשמיים של קאמילה.

אין איסור להינשא לאנשים גרושים, אבל זה עניין מביך חברתית ומוביל לפיחות ניכר במעמדם של המעורבים. אחד המלכים, אדוארד השביעי, ויתר במאה העשרים על כתר המלוכה לטובת מערכת יחסיו עם וואליס סימפסון, גרושה אמריקאית. דודתו של הנסיך צ'ארלס, לעומת זאת, ויתרה על מערכת יחסים עם גבר גרוש כדי שלא ייפגע מעמדה במשפחת המלוכה.

ההבנה בדבר מעמדם של אנשים כאלה היא עניין עדין ונתון למשא ומתן זהיר. במקרה הזה הושגה הפשרה הבאה: פארקר בולס לא תהיה "נסיכת ווילס" (זו היתה דיאנה) אלא "דוכסית קורנוול". אם צ'ארלס יהיה מלך, היא לא תיקרא "המלכה" אלא "Princess Consort" - תואר שהיו מספר נשים שנשאו לפניה בנסיבות שונות. לעומת זאת - ועל כך קוצפים חובבי דיאנה - היא תזכה בתוספת HRH הנכספת, המסמלת את השתייכותה למשפחת המלוכה, ואשר נשללה מדיאנה עם גירושיה מצ'ארלס.
צ'רלס? 281287
פתאום נזכרתי שקראתי היום בוויקיפדיה בעברית שכאשר יוכתר צ'רלס הוא בכלל ישא את השם ג'ורג' השביעי ולא צ'רלס השלישי (באנגלית זה לא מופיע). מצאתי איזכור אחד נוסף לזה באינטרנט. מישהו יכול לאשר או להכחיש?
צ'רלס? 281310
שאלה חשובה יותר היא אם למישהו איכפת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים