ההית או חלמתי חלום? 281137
תגידו, אני הוזה, או שבאמת שמעתי הבוקר על אזהרה (של משרד הבריאות?) מפני שימוש בתכשיר הרזיה כלשהו‏1 של חברת "הרבלייף" שאולי גורם נזקים חמורים למשתמשים.
איך שלא יהיה, גיגול על "הרבלייף" לא העלה תוצאות. מישהו יכול להרגיע אותי (או לחילופין, לשלוח אלי את ד"ר וישנה)?

__
אני לא כל כך הקשבתי לפרטים, כי מה פתאום שאני אתעניין במוצרי הרזיה? עבדתי קשה עד שגידלתי את הכרס.
ההית או חלמתי חלום? 281139
מאשש את הידיעה. גם אני שמעתי. אמרו שזה גורם (או עלול לגרום) לנזקים בכבד.
ההית או חלמתי חלום? 281140
או קיי, אז אני לא לגמרי פסיכי. עכשיו נשאלת השאלה איפה שמעת את זה? האם גם אתה שמעת את זה אצל מרב מיכאלי? (ואז אולי התגובה בכלל שייכת לדיון 1739)
נו... 281141
נו... 281150
החברה הזאת עובדת בשיטה מיוחדת, בלי שום פרסומים תקשורתיים אלא אך ורק בגיוס סוכנים שקט. הסוכנים מגוייסים בדרך כלל באמצעות מודעות הנתלות בחדרי מדרגות, ובהן מסופר על אסיפה שתיערך ביום זה וזה בבית פרטי כלשהו, ע"י חברה שפיתחה פיתוחים דיאטתיים חדשניים ומהפכניים.

חלק מן המגיעים לאותה אסיפה מתרשמים מן ההרצאה, מגוייסים ומשקיעים סכום כסף ברכישת מוצרים. חלק מהם מצליחים למכור אותם. רבים אחרים נתקעים עם הסחורה ואז גם הם מגייסים את חבריהם כסוכנים חדשים, מוכרים להם את המוצרים במחיר הפסד אבל מצליחים להיפטר מן המלאי ולנשום לרווחה שיצאו מן הברוך.

שימו לב שיש בכתבה בווינט מספר מרשים של מגיבים המהללים ומשבחים את המוצר, מספרים על נסיון אישי מוצלח של כך וכך שנים ועל חברים שמשתמשים ונהנים (זהו חלק מן ההדרכה השיווקית שהמגוייסים החדשים מקבלים: סיפור של נסיון אישי + נסיון של חברים אמור להיות משכנע) ומביעים בטחון מלא שהסיבה למחלות הכבד היא אחרת. קרוב לוודאי שהמגיבים האלה הם סוכנים שנתקעו עם סחורה ומעוניינים שהפרשה תסתיים במהירות האפשרית. ייתכן אפילו שמדובר בסוכן אחד המגיב ממקומות שונים.
ובהכל אשם הרגולטור. 281155
מתוך הידיעה בווינט: 281190
"שמונה אנשים לקו בכבדם בישראל בשנה וחצי החולפות – מהם חמישה שהשתמשו במוצרים של "הרבלייף". פרט לאחת, שנפטרה וסבלה מסיבוכים נוספים שאינם קשורים ל"הרבלייף", החלימו יתר החולים לחלוטין, לאחר שהפסיקו להשתמש במוצרי החברה וקיבלו טיפול רפואי."

מדובר על מוצר ששווק בישראל בלבד (למה?), ועוד מרגיעים אותנו שמדובר בקשר נסיבתי בלבד. חמישה מתוך שמונה חולים... המממ.
ככה לא עושים ביקורת. 281193
כן, אבל "שהפסיקו להשתמש במוצרי החברה וקיבלו טיפול רפואי" ? איכשהו אני מרגיש ש"קיבלו טיפול רפואי" היה יותר חשוב מ"הפסיקו להשתמש במוצרי החברה".
ככה לא עושים ביקורת. 281218
חבל. היו צריכים לתת לחלק מהם רק טיפול רפואי בעוד הם ממשיכים לכרסם את אותו ''שומשום עם עשבי תבלין'' ולראות כמה מתוכם ימותו.

(חושבני שלאחרונה מצצתי מעט סוכריות מתוצרת החברה המדוברת, אבל לא את השומשום ההוא)
ככה לא עושים ביקורת. 281271
קודם אכיניציאה ועכשיו זה? מה יהיה?
ככה לא עושים ביקורת. 281466
אל תשאל. מסתבר שבכלל טעיתי ומדובר בחברה אחרת (Supherb ולא Herblife), וגם מסתבר שמה שסיפרתי כאן על סירופ היה שקר גס, ומדובר על טבליות המציצה Coughcare שהכילו בין השאר אכיניציאה. הסירופ היה חף מכל עשבי תיבול.

מישהו יודע אם שפעת פוגעת במוח?
ככה לא עושים ביקורת. 281495
בוודאי. לא קראת "יקיצות"?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים