282409
אחרי קריאה שניה ושלישית אני רוצה לאמר שאני מרגיש מאוד לא טוב עם הסגנון של התגובה האחרונה שלי בדיון הזה תגובה 282132 התגובה הזו לא מוסיפה לי הרבה כבוד. והיה נחמד אם היה אפשר למחוק אותה..

אני כמובן עומד מאחורי הטענות לגבי התוכן ה*ענייני* של אותה תגובה, ואני לא חוזר בי מהתוכן ה*ענייני* של האשמות את יעקב, אבל הצורה שבה הטחתי אותן היא מאוד ילדותית ומתלהמת. ומתאימה אולי לפורומים של וואלה (אולי גם שם מצנזרים תגובות כאלה..).
הסיבות להתלהמות הן שהרגשתי שהמתדיין איתי התדיין בצורה לא ישרה ,הביא נתונים שקריים בכוונה תחילה
וקרא לי שקרן על דברים שהיה לי ניסיון מקצועי בהם. אפשר להוסיף את זה גם לרתיעה העמוקה שלי לגבי חלק מעמדותיו (פושעי אוסלו, צחוקים ע"ח רבין) .

על כל פנים לא הייתה הצדקה להשתוללות מתלהמת מהסוג הזה.

אני מתנצל בפני קוראי האיל על אותה תגובה לא מכובדת.
אל תיקח קשה 282417
אל תתרגש כל כך, הדברים כבר קרו בעבר ואנשים נרגעו והמשיכו הלאה. כולנו בני אדם.
אל תיקח קשה 282433
אה, בלילה הייתי עייף מדי ולא ממוקד, התכוונתי להמשיך את המשפט האחרון: כולנו בני אדם, ובן שיחך באמת יכול להוציא מטבח מכליו וכנראה עושה את זה בכוונה, כך שעדיף לא לקחת אותו ברצינות. זהו זה.
אל תיקח קשה 282467
עדיף באמת, נכון...
כאמור, ההתנצלות היא בפני *קוראי האיל* על *הסגנון* הילדותי-מתלהם. אני כמובן עומד מאחורי התוכן הענייני של הדברים שכתבתי על בן שיחי ועל טיעוניו. וכמובן שאין בכוונתי להמשיך את הדיון איתו.
אל תיקח קשה 282577
משהו לא בסדר עם הדואר שלך?
אל תיקח קשה 282591
לא, נראה לי שהוא עובד כמו שצריך..

r_tuval@hotmail.com

(אם מאיזשהי סיבה הכתובת למעלה לא מקשרת אותך לדוא"ל שלי)
אל תיקח קשה 282603
שכ''ג, הדוא''ל שלך יצא בג'יבריש (לא עזרו כל המשחקים עם הויזואל והלוגיקל). שלח אותו שוב בבקשה.
אל תיקח קשה 282605
ניסיתי לשלוח שוב ב UTF-8. אם עדיין יש בעיה, שכח מזה (אין שם שום דבר שמצדיק מאמצים נוספים).
אל תיקח קשה 282609
שוב ג'יבריש.. אז לא משנה . אלא אם כן בכל זאת בא לך לשלוח שתי מילים על מה זה היה (סתם סקרנות..)
מכתב גלוי 282613
אנסה לברר בקשר לאותה שנה. מכל מקום, עצה לענייני טכניקה רטורית: כדאי להמנע מהצהרות גורפות בסגנון "כל..." או "לעולם לא...", שכן דוגמא נגדית אחת עושה הרבה נזק ומסיחה את הדעת מכוונת הדברים אל הניסוח הלא אופטימלי שלהם.

ריימונד דארט ("בראשית היתה אפריקה") מספר איך פעם הוא כתב "אין שום צבוע בעולם שהיה מסוגל לחרוץ עצמות גולגולת בצורה כזאת" וכמובן מיד קפץ מישהו והראה שדווקא יש, או היה, איזה צבוע שלא שייך לעניין אלא לתקופה אחרת או לאזור גיאוגרפי אחר, בלה-בלה-בלה, חתיכת שקרן מתועב, למי אתה קורא שקרן, יא רמאי, יותר טוב שתלמד לקרוא בכלל, אנאלפבית, עזוב, שרלטן שכמתוך, תראו מי מדבר, כן, באמת תראו, לך, לך, אהבל מטורלל, למה מי אתה בכלל ומה אתה מבין? אני? אני כבר שכחתי את מה שאתה עוד לא יודע. בטח ששכחת, לפי הסניליות שאתה מגלה בטח שכחת גם איך קוראים לך. לי? כן, לך. דוקא אני זוכר טוב מאד איך קוראים לי. כן? תוכיח. איך קוראים לך? למה מי אתה שאטרח להוכיח בשבילך? אאהה, בקיצור שכחת. שטויות. שטויות במיץ. שטויות במיץ אשכוליות עם נענע. לך לנענע אתה בעצמך. לך לואללה. ואללה? ואללה.

אופס. הקטע האחרון לא היה אלא סיכום הדיאלוג שלך עם יעקב ולא שייך לעניין. סליחה.
לעולם לא תחזור אוסלו שנית 282634
פושעי אוסלו לאסלה 282641
עוד פתיל לפנתיאון!
מתי? 282574
מתי תודה שטעית לגבי אחוזי עליית הבורסה ב 2003?
מתי? 282590
בגלל שאני לא הולך להמשיך איתך את הדיון מה שאתה צריך לעשות בשביל לראות שגם במקרה הזה טעית זה או להתסכל על הגרף שנתתי לך (הגרף שאתה הבאת היה גרף של קרנות נאמנות לא של הבורסה) או לשאול איש מקצוע שיגיד לך שטעית.

אל תשלח עוד הודעות, אני לא אענה. חבל על הזמן שלך.
מתי? 282599
אינני מעונין שתענה. אני מעוניין להראות הבדל יסודי ביננו.
בכל מקרה שאני טעיתי אני הודיתי בטעותי.
אתה לעומת זאת לא מוכן להודות בטעות שזועקת לשמים.

ואל הקהל הרחב: אני דתי, וימני ולכן תובל יכול להתעלם מכל מה שאני אומר גם כשמדובר בעובדות פשוטות.
אבל אתם העוקבים מהצד, אולי תעזרו לתובל ותסבירו לו שכדאי לו להודות שהבורסה עלתה ב 2003 במעל 50%?
מתי? 282608
מבלי לקחת עמדה בעניין הבורסה ב 2003 - תפסיק להתחבא מאחורי התירוץ החבוט והמשומש (והאוריפזי, אבל נניח לזה) הזה - "אני דתי וימני ולכן...".

זה שתובל נואש ממך - *אין לזה שום קשר עם זה שאתה דתי וימני* - זה בגלל *ההתנהגות שלך*, שמגיעה פעמים רבות לדרגות מיאוס. כן, בדומה לעוד כמה כאן (ובוודאי בדומה לעוד רבים-רבים כאן ששותקים), גם תובל הביע את תיעובו לנוהג שלך לזרוק בכל פעם "פושעי אוסלו לדין" ולהריץ דחקות על חשבון רבין המנוח - אבל צריך לזכור שלא כל מי שדתי וימני מפגין התנהגות מגעילה כזאת. זה *אתה*, זה לא הדתיות והימניות שלך, ואתה מאלה שמוציאים שם רע לדת ולימין.

גם ניצה דתית וימנית, ולמרות שלאנשים כאן יש איתה חילוקי דעות חריפים ביותר וויכוחים קשים ביותר (וגם אותי הדעות שלה מזעזעות, אבל כרגע זהו איננו העניין כאן) - הויכוחים איתה הם *ענייניים*, וכל בני השיח שלה מתייחסים אליה בהערכה ובכבוד מפני שההתנהגות שלה היא מכובדת ותרבותית והיא אינה עושה פרובוקציות בכוונה.
מתי? 282628
קבל תיקון. תובל מרשה לעצמו להתעלם מהעובדות שאני מציג מכיוון שאני כותב את דעתי שיש להעמיד את פושעי אוסלו לדין ואני צוחק על הנוהג המוזר להאהיל את שמו של רבין המנוח, זכרו יגן עלינו ‏1.

כל הדיון שלנו נסוב סביב עניין טכני בלתי קשור לכל הנושא של ימין ושמאל - האם רוח מדינית חיובית משפיעה על הבורסה ועד כמה. לא היה לדיון שום קשר לרבין ‏3 או לפושעי אוסלו. הדיון נסב סביב עובדות ופרשנותם. במהלך הדיון אני חזרתי בי מטעויות שעשיתי ‏4 מספר פעמים, ושוב ושוב ניסיתי להבהיר את עמדתי כדי שתהיה מדוייקת יותר ותתאים לעובדות שהוצגו לי. לעומת זאת, תובל סירב להתייחס לעובדות ולבדוק את עמדותיו. משגילה שאין לו ברירה אחרת אלא להודות בטעויותיו הוא עבר לסגנון לא מכובד ולבסוף ברח מהדיון.

1 ראיתי שמישהי אמרה ברדיו שרצח רבין היה האסון הגדול ביותר למדינת ישראל (או שמא היה זה העם היהודי) ‏2.

2 אני מניח שעכשיו יגנו אותי על כך שאני כופר בכך שרצח רבין היה האסון הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל.

3 ...

4 המדיום של האייל הקורא אינו מאפשר לחשוב שעות ולהעביר להגהה כל תגובה. אני מודה שאני חוטא בנמהרות בכתיבת תגובות ועל כן טועה, אבל מצד שני, אם אצטרך לגבות כל דבר שאני זוכר בעדויות ובמסמכים, הרי שלא אני ולא אף אחד אחר לא יוכל לדון כאן.
מתי? 282632
הרושם שלך הוא נכון. לעובדה שנואשתי מיעקב אין קשר לכך שהוא ימני או דתי, אני בימים אלה למשל מנהל פתיל מעניין עם ניצה שגם היא דתיה והעמדות שלה הם מאוד מאוד קיצוניות. ההבדלים ביניהם הם ברורים, ההתנהגות של ניצה מכובדת ויש לה יושר אינטלקטואלי.היא גם לא תתוכח על משהו שהיא לא מבינה בו.
אתה וכל קורא אחר יכול לעקוב אחרי הפתיל מתחילתו. לבדוק את הנתונים העובדות. לראות את חוסר ההבנה העמוק של בן שיחי ואת הנתונים המוטעים. (שלדעתי הוכנסו בכוונה תחילה) ולשפוט לבד. הויכוח היה האם האופק המדיני משפיע לטובה על הכלכלה או לא. ולדעתי, הוכחתי שככל הנראה התשובה היא חיובית, גם אורי רדלר, (שיעקב קרא לו בשביל שיחזק את עמדתו) טען שהעליה בבורסה מאפשרת למפעלים להשקעות נוספות ושהעליה בבורסה לדעתו לא מבטאת "בועה" אלא היא אמיתית.

אני עוסק כבר שנים בשוק ההון. ויש לי נסיון מעשי בתחום. כל אחד שעקב אחרי הפתיל,יכול לראות איך יעקב התווכח פעם אחרי פעם על נתונים שמראים על חוסר *הבנה *לגבי האלף בית של שוק ההון. אחרי שהסברתי לו שוב ושוב נתונים בסיסים במשך שלושה ימים ויעקב סירב להקשיב והמשיך בטענותיו האבסורדיות ללא שמראה סימוכין לעמדתו התייאשתי כמו שכל אדם סביר היה מתייאש (השאלה היא לא למה פרשתי לאחר שלושה ימים אלא איך החזקתי שלושה ימים). שוב, כל אחד יכול לקרוא את הפתיל מתחילתו ולשפוט, זה הכול. מאוד לא נראה לי סביר להמשיך את הדיון במצב כזה. ואני באמת לא הולך לעשות זאת
מתי? 282637
בעניין העליות של הבורסה, כנראה טעיתי. בשנת 1992 הבורסה עלתה ב 75% ריאלית, שהם קצת יותר מ 90% נומינלית בתנאי האינפלציה של אותה שנה (9.4%). בשנת 1999 היתה עליה ריאלית של 62%.

(סימוכין אתם רוצים, הה? לא תקבלו)
מתי? 282639
ובשנת 2003? (אולי תבדוק? שיעקב לא יישאר עם ההרגשה שמשהו קשור בהיותו דתי וימני?)
מתי? 282732
אני רוצה לדעת באיזו תקופה התרחש החלק העיקרי של העליות בשנת 92'. בין ינואר לסוף יוני (23?), או בין סוף יוני לדצמבר? אה, ובעצם אותה שאלה גם לגבי שנת 99' (רק במקום סוף יוני, אמצע מאי).
מתי? 282734
ב 1999:
תסתכל בקו האדום. נראה לי שזה חצי חצי.
מתי? 282735
ב 1992:

מתי? 282642
אני תומך בדבריו של תובל. כל מי שיקרא את הפתיל מתחילתו יוכל לשפוט בעצמו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים