מחקר בבית הספר 282518
שלום,
בבית הספר אנו עורכים מחק על מסע הצלב והייתי מעוניינת לשאול את מנהל האתר או מישהו שמומחה בענייין הזה כמה שאלות...
א. מהם מסעי הצלב?
ב. מהם הגורמים למסעי הצלב?
ג. מהי ממלכת ירושלים הצלבנית? מה ניתן לספר עליה? אני צריכה את כל המידע שיש על ממלכת ירושלים הצלבנית אבל רק בתיצמות לא בסיכום גדול אלא משהו כולל, מה הדברים החשובים שצריך באמת לדעת עליה, זה הנושא הכי חשוב: ממלכת ירושלים הצלבנית, מה היא הייתה וכו'

אשמח מעומק לבבי אם תוכלו לעזור לי ולהיענות לבקשתי
בברכה תלמידה מבית הספר מקיף
(אינני רוצה לחשוף את שמי)
את תגובתכם שילחו לי לאימייל שכמובן אתם יודעים מהו..
תודה רבה ואני מאוד מקווה שתוכלו לעזור לי!!!
מחקר בבית הספר 282534
נסי כאן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%9C%D7%91%D7%A...

ואחר כך כאן:
מחקר בבית הספר 282685
אינך יכול להגיד לי מהן הסיבות למסעי הצלב??
אני איני מתצמאת בחיפוש באינטרנט ואני לא מבינה מאמרים כל כך גדולים...
למעשה, אני ילדה מאובחנת קשיית הבנה ואני לא יכולה להבין כאלה קטעים ולכן פניתי אליכם כדי שתסבירו לי במילים שלכם מהם הסיבות למסעי הצלב כי אם לא אז לא אוכל להבין את הקטעים, ניסיתי בכל האתרים שרק אפשר ואפילו באתרים שהצעת לי לחפש בהם אבל אני לא מבינה כאלה מאמרים ארוכים וקשים...
אם לא אגיש את העבודה עד יום רביעי הציון שלי יהיה נמוך מאוד כי העבודה הזאת מהווה 40% מהציון שלי, אני באמת רוצה להישתפר מהמחצית שעברה שבה קיבלתי 50 בתעודה בהיסטוריה ועד למחצית הבאה!!
בבקשה עזרו לי ותסבירו לי במילים שלכם מהם מסעי הצלב ומהי ממלכת ירושלים הצלבנית כדי שאוכל להבין ולהישתפר בהיסטוריה..
את תשובתכם אשמח אם תשלחו לי עוד היום ואני אשב כאן ואחכה לה בקוצר רוח
תודה,
תלמידה ובשלב זה אני מוכנה לחשוף את שמי שהוא- שרית
מחקר בבית הספר 282687
שרית,

אם את מאובחנת כלקויית למידה, המורים צריכים לדעת על האבחנה הזו, הם צריכים לתת לך עזרה מיוחדת במציאת חומר שיתאים לך והם צריכים גם לתת לך יותר זמן עד להגשת העבודה, מאשר לתלמידים אחרים שאין להם בעיות. אה, ואולי הם צריכים גם להתחשב בך בציון. האם כל הדברים האלה כבר נעשו?

בכל אופן - המצב הזה שבו את מרגישה תלויה באנשים זרים באתר אינטרנט - זהו מצב לא תקין וזה לא היה צריך לקרות (אני מקווה שהצלחתי להשתמש בשפה שאת מבינה בקלות).

מתי את צריכה להגיש את העבודה? ואם מותר לשאול - באיזו כיתה את?

אם אפשר, תני גם להורייך לקרוא את התגובה הזאת.
מחקר בבית הספר 282689
גברת נחמדה,
אני מאוד מודה לך על הצעתך ללעזור לי ועל כך שאת מתעניינת אבל לאחר שראיתי איך חלק מהאנשים באתר הזה מתייחסים אלי אני רוצה ללכת ולחפש באתרים אחרים מידע.
איש אחד מפה, מהאתר הזה קרא לי עצלנית ואמר שאני כל היום יושבת מול הטלויזיה וראה ערוץ הילדים, אותו אדם מאוד פגע בי ועניתי לי בצורה גי חריפה...
בעקבות אותו מקרה ובעקבות היחס שאני מקבלת פה אני מעדיפה ללכת לחפש מידע באתרים אחרים שבהם כן יעזרו לי ולא יפגעו בי והכי חשוב יבינו את הבעיה שלי.
לבקשתך,
אני כיתה ז' ואני כן מקבלת הטבות בעקבות הבעיה שלי האלעות בציון, עזרה וכו'
ואני לא רוצה שהורי יראו את מה שרשמת מפני שאם הם יראו מה האדון הזה רשם לי הם מאוד יכעסו וחוששני שהם ינקטו באמצעים.
בגלל התקרית שקרתה לי אני מעדיפה לא לבקר באתר הזה יותר ואני גם מעדיפה לא להמליץ עליו ליד חברותיי כי לחלקן גם יש את הבעיה שלי ואני לא רוצה שהם יפגו כמוני, לכן אני אבקש מהן שלא יבקשו לדעת פה מידע ושלא יכנו לאתר הזה כדי שחלילה וחס לא יפגעו כמו שאני נפגעתי.
תודה ושלום
שרית
מחקר בבית הספר 282692
שרית היקרה,

אנא, אל תלכי מכאן כל כך מהר, גם אם נפגעת. לא כולם כאן אותו הדבר, כמו שגם האנשים שאנחנו פוגשים בחיי היום-יום לא כולם אותו הדבר וגם בין המורות יש נחמדות יותר ויש נחמדות פחות, נכון? רוב האנשים כאן הם דווקא נחמדים. ואגב, אם לא שמת לב, גם אני עניתי משהו קטן לאיש שפגע בך.

יש לי מחשבה מסויימת על איך לעזור לך - אבל בשביל זה אני צריכה את בני הגדול, והוא יהיה כאן רק מחר. ולמעשה אינני בטוחה שאפילו מחר, במשך היום, נצליח להתגבר על הבעיות שאולי יהיו במשלוח העזרה אלייך ואולי זה ייקח עוד יום או יומיים (העניין הוא שאני חוששת שהדפוס בחומר שאני מתכוונת לשלוח אלייך - עלול לצאת הפוך). לכן שאלתי מתי את צריכה להגיש את העבודה, ואשמח אם בכל זאת תעני לי.
תודה 283046
תודה רבה לך על העזרה וההבנה...
אבל אני גם חוששת מכמה אנשים שהגיבו על מה שרשמתי למר דן ויכול להיות שהם צודקים אבל אני פשוט מאוד מאוד כעסתי עליו והתחלתי להתפרץ עליו ולהגיד כל מיני דברים שאולי לא הייתי צריכה ומה לעשות גם אני בת אדם ואני יכולה לטעות ואחרי מה שרשמתי לאדון דן כמה אנשים ענו לי בצורה מאוד לא יפה ואני חוששת שהם אולי יחשבו שאני ילדה מופרעת או אולי ילדה עם פיגור ואני כלל וכלל לא כזאת...
את העבודה שלי אני צריכה להגיד בדיוק בעוד שבוע (יום שלישי הבא)
כבר חלק מהמידע השגתי באתרים אחרים ועכשיו רק חסר לי את המידע על ממלכת ירושלים הצלבנית..
אשמח מעומק ליבי אם תוכלי לעזור לי!!
ובקשר לדן רציתי למסור את התנצלותי הכנה ולומר שאני ממש לא עצלנים כי אם הייתי עצלנית אז לא הייתי כל כך מתאמצת ומחפשת באתרים האם הינך מסכים איתי??
ורציתי גם ליידע אותך שמאוד נפעתי ממילותייך הקשות.
תודה לך גברת נחמדה, אשאר באתר הזה רק בגללך, כי את כל כך מבינה
תודה,
שרית
תודה 283059
היי,

אתמול בלילה ניסינו לסרוק עמוד מתוך ספר, אבל הסורק שלנו - *הוא* באמת מפגר ומופרע, אם את כבר מדברת על פיגורים והפרעות, והכל יצא הפוך. מנסיוני העצוב עם הסורק המפלץ הזה חששתי שככה יקרה. הערב ננסה שוב ואם לא יילך - אולי פשוט אסכם את החומר בעצמי ואשלח לך.

ואגב, זה לא צריך להפריע לך כל כך, כשמישהו אומר שאת עצלנית. לי אומרים את זה כל הזמן, ובמקרה שלי הם גם צודקים, אבל אפילו אם הם היו טועים והייתי חרוצה - זה לא היה לי אכפת. מה זה משנה מה שאנשים זרים אומרים? עזבי את זה ואל תשימי לב, וזהו זה.

ביי,

האלמונית
תודה 283133
תודה, תודה, תודה!!!!!!!!!!!
ממש תודה!!!
אבל עזבי למה את כל כך נלחצת מהעניין?
אני אמצא דרך לסכם איכשהו, אני אלך לספרייה, אני אקרא ספרים אל תטרחי!
ממש ממש אין צורך שתסכמי את כל החומר זו טירחה גדולה מדי פשוט עזבי את העניין וזהו אני כבר אמצא איך להסתדר אל תטריחי את עצמך1
ותודה על העזרה!
זה ממש לא הפריע לי שהוא אמר שאני עצלנית (טוב בעצם אולי קצת...) פשוט הייתה לי הרגשה שהוא מלגלג על המגבלה שלי למרות שהוא לא אמר את זה במילים אבל בכל מקרה היה ניתן להבין את זה בין השורות וזה באמת מאוד פגע בי, חוץ מזה היה איזה איש אחד שאחר כך הגיב על מה שעניתי למר דן ואמר שיש לי מזל שאיזה אלמונית עוזרת לי ושהוא מרחם על ההורים שלי שיש להם ילדה כמוני או משהו כזה...
הייתי בטוחה שדווקא באתר הזה ידברו בשפה מליצית כמו שאני משתדלת לדבר אבל דווקא פה לא חסרים חוצפנים...
ובקשר לזה שאומרים שאת עצלנית....
אני לא חושבת ככה....
בייי ותודה! (((שוב...)))
נ.ב
מה זה התלהמות מיותרת??
או מה זה התלהמות לבד??
תודה 283162
יופי, טוב שתסתדרי לבד. לא נלחצתי בגלל משהו שקשור בך, פשוט יצא לי במקרה לחסל כאן חשבון אישי מאוד ארוך ומר עם הסורק שלי.

ב''התלהמות'', הכוונה בשימוש המקובל כיום - מלחמה מילולית בין אנשים, מלחמה בדיבורים, וכשהיא נעשית במילים מאוד חריפות ובעלבונות - היא מיותרת.
תודה 283433
קראתי את כל הפתיל הזה ויש לי כמה מסקנות בשבילך:
א. דן החסכן כתב לך את התגובה שלו לפני שסיפרת שיש לך מגבלה, כך שאין לך מה להאשים אותו שהוא מלגלג על המגבלה או שניתן היה להבין את זה מבין השורות.
ב. האיש שאמר לך שמזל שיש אלמונית שרוצה לעזור לך קוראים לו כאן 'שוטה הכפר הגלובלי', והוא לא אמר אף מלה אחת בקשר להורים שלך.
ג. מסקנה מ א' ו ב': תקראי מההתחלה ועד הסוף את מה שאנשים אומרים לך לפני שאת יורדת עליהם. אם תתרגלי לקרוא בתשומת לב אולי זה גם יעזור לך בלימודים.
תודה 283818
אני יודעת להסיק מסקנות לבדי תודה ואני יבין מה שאני רוצה כי אני יודעת להבין דברים מבין השורות ולפי דעתי הסיפור שלי קורה רק בין מספר אנשים וכיוון שהסיפור הזה לא עוסק בך ולא קשור אלייך בדרך כלשהי אבקשך לא להתערב במה שלא נוגע לך האם הסברתי את עצמי היטב?
תודה 285588
כנראה שרצון לא מספיק, דרושה גם יכולת. להבין מה שאת רוצה זה נחמד, אבל להבין מה שמשתמע זה קצת יותר מעשי.
כיוון שבחרת לנהל את הסיפור זה בפורום פתוח, אז גם כאשר הסברת את עצמך היטב, אל תתלי ציפיות מוגזמות לכך שמישהו ייענה לבקשתך.
ואגב, כשאת פונה לאנשים בבקשת עזרה, יותר מכובד (וגם יותר יעיל) לא להתנפל עליהם ולגדף אותם במקביל.
שלום ולא להתראות 286317
טוב אני גמרתי עם האתר הזה אני לא רוצה שום קשר אליכם אל תשלחו לי תגובות בחזרה ואל תענו לי אפילו וגם לא אתה מר דורון אני לא רוצה שום קשר אליכם תעזבו אותי במנוחה יש לי חיים ואני לא נשארת באתר המשעמם הזה!!
שלום ולא להתראות!!
תודה 283826
אילו החסכן דנן היה קצת פחות נוד וקצת יותר בן אדם, הוא היה לוקח בחשבון שאולי פרטים מסוימים חמקו מעיניו, ומשתהה טיפה (כפי שעשו כל האחרים) לפני הלחיצה על ההדק.
הוד עצלנותה שירן 282537
אם בית ספרך איננו מקיף ספריה אני מניח שיש ספריה במקום מגורך. אם אין ספריה במקום מגורך אולי ובחוג המכרים של הוריך תמצאי כמה ספרי עיון בסיסיים. בכל מקרה, יש המצאה יוצאת מהכלל ושמה בישראל א נ צ י ק ל ו פ ד י ה. ראשית עלעלי במילון שוודאי נמצא בבית הספר המקיף ואם לא הרי שאחד המורות יכולה להשאיל לך עותך ממושמש, ובדקי במליון הלז מהי אנציקלופדיה. אם זה לא יעזור, שאלי את אבא או אמא, בכלל כדי לשאול את סבא או סבתא (אם יש כמובן), הם יוכלו לעזור לך בהתמצאות ראשונית באנציקלופדיה. לא כל דבר נלעס בערוץ הילדים ויש לכתת מעט את הידים והעיניים באותו מימד מופלא ששמו - ס פ ר ו ת ע י ו ן. לא קשה, לא מסובך והרי ילדים בכל העולם נהגו כך עד לפני פרוץ האנטרנט.
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 282686
א. לא קוראים לי שירן
ב. אדון נכבד תאמין לי שאני יודעת שיש אנציקלופדיה וכו' וכו' ופניתי אליכם אולי כי הייתה לי בעיה ושאלת אם אתם יכולים לעזור לי אם לא אז לא צריך מה אתה עושה עניין?!?!?
אפשר לחשוב מה ביקשתי נכון??
אבל אתה לא יכול לענות לי בנימוס כפי שאני מדברת אלייך אלא בחוצפה שכזאת!!
תאר לעצמך אם אני הייתי מדברת אלייך ככה איך אתה היית מרגיש אם אני היית קוראת לך עצלן?
אני הרי הסברתי שעומדת בפני דילמה אתה גם יכול לענות לי בנימוס ולא בברבריות שכזאת??
איפה החינוך??
שמעת על מילה כזאת חינוך????
אתה בכלל יודע איך להיתייחס לילדים??
ואם לא אז אל תפנה אלי אני לא מנהלת פה איתך דיון!
האם הסברתי את עצמי אדון דן שמנמן????
אני מאוד מקווה כך!
חוצפה!!!
תתביש לך!!!!!
אפילו חיית המחמד שלי יותר מחונכת ממך!!
אתה לא צריך לעזור אז אל תעזור אתה לא עושה לי טובה!
וזה שהילדים שלך יושבים ורואים את ערוץ הילדים זה לא אומר שלכל העולם אין מה לעשות כמוהם והוא רואה את עוץ הילדים ואם חשבת כך אז הינה חידוש: אני לא רואה ערוץ הילדים אל תדאג אני לא כמוך וכמו ילדיך כי אני בטוחה שאתה בשעות הפנאי שלך רואה טום וג'רי!!
שלום ולא להיתראות מר דן בררן!!!!!!!!!!!!
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 282761
איזו בת-מזל את שיש כאן אלמונית שרוצה לעזור לך.

כשאני נתקל בילדים בכיתה ז' עם פה כמו שלך, אני מאבד כל חשק לעזור (ולא שיש לי חשק גדול מלכתחילה). בעיות למידה הן עניין אחד, וחוצפה תהומית היא עניין שונה לגמרי. כדאי שתנסי להבין משהו שיוכל לעזור לך בחיים יותר מאשר מידע על מסעות הצלב: הבעיות שלך הן בעיות *שלך*, וזה כל מה שהן: בעיות. הן אינן מקנות לך זכויות מיוחדות, הן אינן מחייבות אף אחד להשתדל במיוחד למענך והן אינן מצדיקות את ההרגשה "מגיע לי". אם לשפוט לפי ההודעה עליה אני מגיב, לא מגיע לך כלום.
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 282776
והנה עוד סיבה טובה לגדל ילדים - כדי שיהיה מישהו שיהיה *מוכרח* להתייחס להטפות המוסר שלך.
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 282786
הצחקת אותי.

שלך עוד לא בגיל שהם יכולים לטרוק לך את הדלת בפרצוף ולהפעיל את המערכת בפול ווליום, הה?
"אל תיתנו להם מגברים!" 282787
למה לך לדכא את ההורים החדשים באתר? תדחיק.
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 283056
חה חה חה חה
אתה מה זה צודק!
תודה על העזרה!!
הוד דן חסכן הקמצן והתפרן 283048
אני אפילו לא אענה לך כי אני לא רוצה לרדת לרמה כה נמוכה שאליה הגעת...
הוד עצלנותה שירן 282688
יש כמה משפטים בתגובה שלך שאפילו *אני* התקשיתי להבין אותם - ואני אינני מאותגרת למידה משום סוג שהוא.
הוד עצלנותה שירן 282690
אני מאוד מצטערת אם לא הבנת אבל כעיקרון מר דן חסכן אמור להבין את מה שרשמתי לו ולא את
בתודה,
שרית

ואני שוב חוזרת ואומרת שמי הוא שרית ולא שירן אנא קחו זאת לצומת ליבכם
הוד עצלנותה שירן 282694
בשתי התגובות שלי אלייך, תגובה 282687 ותגובה 282692 - פניתי אלייך בשמך הנכון - שרית!

ואת תגובה 282688 שלחתי למר דן חסכן ולא אלייך, ואת לא צריכה להתעצבן עלי.
שרית בכותרת 282778
כן, אבל לא החלפת את הכותרת, אז התקבל הרושם שהתבלבלת.
שרית בכותרת 282780
אופססס, נכון. מה לעשות, אף אחד לא מושלם, אם כי אני אישית ממש מתקרבת...
:-)
Practically Perfect in Every Way 282791
:)
הוד עצלנותה שירן 283049
אוי אוי אוי!!!
סליחה סליחה סליחה סליחה ואלף פעם סליחה!!!!!!
אני חשבתי שהתכוונת אלי ואני ממש מצטערת אם עניתי לך בחוצפה!!!
אני מאוד מקווה שתוכלי לסלוח לי...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים