משהו פשוט 282934
1.מילטון פרידמן מאמין בביטול הפיקוח הדמוקרטי ומתן חופש לשוק.
2. הוא מאמין שהשוק "יודע הכי טוב" והוא יביא למיצוי היכולת של השחקנים בו (בני האדם).
* האם אתם יקירי הפרידמניסטים מוכנים לתת לטבע לעשות את שלו? כי הוא יודע הכי טוב! האם כאשר יעלה לכם החום תשארו בבית ותראו אם תחלימו ואם לא אז לא? או שאולי תפנו לרגולטור בבית החולים שיבדוק ויטפל בכם? האם אתם תומכים במתן רפואה מונעת!!(HO GOD) במקום לתת לחידק הטטנוס לעשות את תפקידו?
הטבע הרי באמת יודע הכי טוב, אם ניתן לו לעשות את שלו המיון - סלקציה - "דרווינזם" ימיין את כל הלא עמידים וישאיר לנו עם גבוה חזק אולי גם בלונדיני? אני לא מכיר אותכם ולא יודע מה עמידותכם. על עצמי אני יכול לומר לא הייתי חוגג יום הולדת 10 אני פשוט צריך משקפיים (מספר גבוה).
אז אתם לא מכירים אותי ולא קשורים אלי ריגשית אבל עדיין אני מניח שלא תרצו שאמות למען אמונתכם.
אני מבקש להמשיל משל נוסף, אם ניקח רכב אוטומטי בחדרה נניע אותו נשים ב-D ולבנה על דוושת החיפזון וניקפוץ מהאוטו מה הסיכוי שהרכב יגיע לתל - אביב?
אם קשה לכם לחשב את הסיכוי אתן לכם רמז. בדיוק אותו סיכוי שחברה תגיע לכלכלה בריאה כאשר היא נותנת לשיטות מילטון להנחות אותה. לסיכום הנה לכם ציטוט של רוברט סולו (עוד כלכלן נובליסט):Another difference between Milton and myself is that everything reminds Milton of the money supply. Well, everything reminds me of sex, but I keep it out of the paper. מה משותף לי ולסולו? מחשבות על סקס והגיון.
משהו פשוט 282950
אתה בטוח שאתה בדיון הנכון?
משהו פשוט 282979
נראה לי שהוא מנסה, על דרך ההקבלה, לגרום לנו לראות את המאמר של ביכלר וניצן כמאוזן, שקול ומנומק.
ואז נגיע להוכחה דומה על דרך הדרוויניזם 282999
שממנה ינבע שכל מי שמקבל את תיאוריית האבולוציה חייב לקבל את הדארוויניזם החברתי,
ושלום על גודווין.
ואז נגיע להוכחה דומה על דרך הדרוויניזם 283428
אני מתנצל לא הסברתי את עצמי כראוי מי שמקבל את התאוריה "מוצא המינים" של דרווין לא חייב לקבל שום רעיון אחר ודאי שלא דרויניזם חברתי שהוא בדיוק הדבר אליו אני חותר לא להגיע.
חוץ מזה אם זן של לטאה מאוד מסוגלת שהיה יכול להשתלט על העולם אבל בדיוק בא גל גדול וחיסל את כל שבט לטאת המערות.
זה מזל או תאימות/מסוגלות?
אבל זו בערך הלוגיקה שלך בעניין בית החולים. 283667
(אגב ובלי קשר, התשובה לשאלה שלך היא גם וגם. מזל, כי מדובר באירוע חריג, ומסוגלות - כי היי, אם הם היו חיים במים זה לא היה קורה. דומני שכיום מקובל ש'המתאימים ביותר' ו'הטובים ביותר' אינם מונחים שקולים).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים