גדול 283659
ציטוט:
"במשטרה חשדו תחילה שמדובר בגורם מהימין הקיצוני, אולם פרופיל הכותב שנבנה על ידי המשטרה הוביל למסקנה כי מדובר באישה בשנות החמישים לחייה מבת־ים."

אף אחד חוץ ממני לא חושב שזה מצחיק? :)
גדול 283662
אני באמת אשתדל להסב את תשומת ליבו של היפאני, מחזיק תיק המשטרה באייל הקורא, לעניין.
גדול 283671
אם כבר מזכירים את היפאני‏1, אני הייתי שמח לשמוע על "פרופיל הכותב שנבנה על ידי המשטרה". או אולי איזה קרימינולוג בקהל. (או קרימינל).

1 שמהשתיקה שלו ניתן לחשוב שהוא נודב לשמש כדוגמן במנזר השאולין הקרוב לביתו.
גדול 283672
1. תיבות הדואר מהן נשלחו המכתבים.
2. כתב היד.
3. התייחסות לאירועים בעבר או התייחסות למקומות ספציפיים.
4. שימוש במילים עבריות ו/או לועזיות האפייניות לתקופה מסויימת.
5. מישהו התקשר והלשין.
גדול 283708
wait two more days
גדול 283878
עכשיו, לאחר שחזרה שפת הקודש לביתי, אני יכול להבטיח לך שאינני מבין בכל הקטע הזה של בניית פרופיל.
אבל עזוב, אני חושב על החוקר שיאלץ לשבת עם היצור הכפייתי הזה בחדר אחד, איזה סיוט...
גדול 283911
אתה יודע אם משתמשים בגרפולוגים לצורך בניית הפרופיל (לפחות לקביעת מינו של המטריד)?
גדול 284195
ההמשך בכלל מגוחך: "לאחר הצלבת מספר פרטים שהופיעו במכתבים צמצמו החוקרים את רשימת החשודות לכדי 20 נשים, ילידות פולין". אכן עבודת בילוש מרשימה.
סוף סוף נחשפות פניו האמיתיות של הימין וישא"כ.
סקופ 284268
אני בטוח שאתם רוצים לדעת איך עובד המנגנון המופלא הזה של יצירת פרופיל הכותב. ביררתי אצל מקורותי המשטרה, והתוצאות מרשימות באמת. במקרה שלפנינו לא נעשה שימוש בטלפתים וקוראים בקפה בגלל גובה התעריפים שהם גובים. במקומם, נרתמו למשימה פסיכולוגים, קרימינולוגים, בלשנים ועובדת סוציאלית אחת (תפקידה היה לתת תמיכה נפשית לשאר חברי הצוות שהיו די לחוצים מגודל המעמד). אלה עובדים תמורת 13.70 ש"ח לשעה כך שתקציב המשטרה איפשר אפילו עוגיות וקפה בשתי הפגישות הראשונות. זה היה הסדר מצויין שעבד יופי בעיקר בפגישה השניה, כשהנוכחים כבר הבינו שעליהם להביא סוכר מהבית.

מסתבר שיש אלמנטים סגנוניים טיפוסיים שמאפיינים עדות מסויימות. מאחר ומכתבי הנאצה לא הכילו אף לא "ס'אמק, יה מזדיין" אחד, נשללה האפשרות שמדובר במרוקני בגילאי 8-80, מיעוט שגיאות הכתיב פסל את ילידי הארץ (מלבד עוזי אורנן שנחקר כמה שעות במכונת אמת ויצא דובר משהו שאף אחד לא הבין), מס' ה"יופטפאיומט" המועט רמז שהכותב/ת אינם מארצות חבר העמים, וכך הלאה. הטענות המרובות על כך שהכותב/ת יושבת בחושך וסובלת העלו את הרמז החיובי ראשון לגבי ארץ המוצא האפשרית של המנאץ/ת.

פריצת דרך של ממש נעשתה כאשר בדיקה בעזרת מיקרוסקופ אלקטרוני הביאה את הבלשן לתגלית שהכותבת (!) מדברת (!) על עצמה (!) בלשון נקבה, במשפטים כמו "אני אומרת שאתה זבל" שהיו מפוזרים בנדיבות בטכסט. לאחר שהפסיכולוגית שללה את האפשרות שמדובר בגבר עם בעיות זהות מינית - מסקנה מבריקה מהמשפט "בעלי גם כן חושב ככה" - נפסלו 50% מהאוכלוסיה, ובהצלבה עם המסקנות המוקדמות לא נותרו אלא שלוש מאות אלף חשודות אפשריות. כאן הציע הקרימינולוג לחקור כל אחת מהן בנפרד אבל הצעתו נדחתה שכן היפני בחו"ל שאר החוקרים עוסקים בתכנון ההתנתקות.

בשלב זה החקירה נראתה תקועה למדי, והצוות עמד לפני פיזור עגמומי. למרבה המזל, בנה בן השבע של הפסיכולוגית שהגיע איתה למסיבת הסיום כי הבייביסיטר היתה חולה, עלעל מתוך שעמום בספר הטלפונים של גוש דן ומצא שיש בדיוק 20 נשים בשם "ז'ניה מוסקוביץ" שהוא השם שהופיע בתחתית כל אחד ממכתבי השיטנה. מכאן ואילך זה היה משחק ילדים (כפשוטו): הילד המוכשר גזר כל שורה מהספר, הדביק אותה על צוי זימון לחקירה שהיו מפוזרים בחדר בתור מפיות - הו קשיי התקציב הארורים האלה - ואת יצירותיו המוגמרות שלשל למעטפות של משטרת ישראל שמצא מתחת לרגל הקצרה של השולחן. לא עבר אלא שבוע ימים, ואל תחנת המשטרה הגיעה הגב' מוסקוביץ הדומעת והודתה בכל. חושבים לתת לה את התא של האופנובנק.
סקופ 284852
לגזור ולשמור (מתחת לרגלו הקצרה של שולחן).
נעצר חשוד ברצח של דנה דנט 512268
עוד פרק מפואר בהיסטוריה של משטרת ישראל.
סקופ 514569
בראבו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים