קצת מביך לי לראות את התגובות פה 283877
יש פה מאמר בכמה סדרי גודל מעל הרמה של המאמרים הממוצעים כאן, גם ביכולת הניסוח, גם ברמת הטיעונים, גם במקוריות וכמובן בענין העצום שבנושא ובו.

למעשה המאמר כתוב יותר מדי טוב ובלהט רטורי קצת מוגזם, וניכר שזה גרם לאנשים כאן להרגיש משהו כמו- "זה לא יכול להיות, בטח עבדו עלינו איפושהוא"

כמובן שייתכן שדעות קדומות גם משחקות כאן תפקיד ורוב האנשים הרי לא מבינים הרבה בכלכלה.
גם אני לא מבין הרבה בכלכלה, למעשה אני לא מבין כלום בכלכלה, ממרומי הידע הרב שיש לי בכלכלה (כמה מאמרים מסוג זה, ספר אחד של מבוא לכלכלה שקראתי מזמן ושכחתי ונסיונות חוזרים ונשנים לצלוח יותר מ3 עמודים ב"קפיטל") אני נאלץ להביע את תמיהתי על עצם קיומו של המדע הזה.

אני כל פעם מסתכל בתמיהה בגרפים כגון זה שהובאו כאן ולא מבין איך חושבים הכלכלנים שהשוואה של 2 או קצת יותר גורמים בפרק זמן נתון מספקת להם מידע על ההשפעה ההדדית בינהם, כשאותו זמן נתון היו מעורבים 1000 גורמים אחרים שרובם כלל אינם ניתנים למדידה.
האם מישהו יוכל לפתור לי את התעלומה הזאת?

ועוד תעלומה שאשמח אם מישהו יפתור לי -

נניח שכל הנתונים של פרידמן נכונים והוא הצליח להוכיח שאכן הפעולות הרגולטריות הספציפיות שעשה ממשל אמריקאי מסוים בתקופה מסוימת הביאו לתוצאות שליליות ביחס לתקופה אחרת בה לא התערב ממשל אמריקאי אחר בכלכלה.

האם ניתן להסיק מכך שרגולציה ככלל מביאה לתוצאות שליליות ביחס לאי התערבות?!
איך מחשבה כל כך ילדותית ומעוותת הפכה לנקודת מוצא בדיון הזה?!
.
זה בסדר, ניצן 283879
מותר לפעמים להיות בעל שלוש פרסונות
זה בסדר, ניצן 283884
אני מניח שאני אמור להרגיש מוחמא...
אחר כך אגב קראתי עוד כל מיני תגובות (בכל זאת קשה לקרוא 600 ומשהו במכה) והבחנה אחת שלי קצת התחדדה - סגנון הכתיבה המאוד בוטה ומתנשא של הכותבים יוצר אנטגוניזם חזק למה שהם מנסים להגיד.
מנגד נתקלתי בכמה תגובות מהדמגוגיות והמקוממות שראיתי אי פעם ברשת באדיבות מר ווטסון, תגובות שאם זה היה האתר שלי הייתי צריך ממש להתאפק לא למחוק תוך השעיה של הכותב. (כן בנוסף לכל יש לי נטיות רודניות / פאשיסטיות)

לסיכום התחושה שלי ממקבץ התגובות הרנדומלי שקראתי כאן קרובה מאוד לייאוש מהאפשרות שיתקיים דיון רציני ברשת בנושאים שאינם טריוויאלים לקהל הרחב, נותר לי רק להמליץ לכל מי שזמנו יקר לו לוותר על הענין (למרות שיש לו ערך בידורי)
זה בסדר, ניצן 283886
לקח לך הרבה מדי זמן לחשוב על תגובה נאותה. אתה לא צריך להחמיא לעצמך יותר מדי, ניצן, או שמא ביכלר?
אורי? שוב אתה? 283891
מוזר, מי שנתפס עד עכשיו משתמש בהרבה דמויות מומצאות זה דווקא אורי רדלר, אבל אתה חושב שזה ניצן או ביכלר?

אתמהה.
ניצני? 283893
גם הפעם לקח הרבה מדי זמן להגיב, וכרגיל בעוד האשמה מופרכת.
ניצני? 283896
מופרכת? כל וכלל לא. אורי, אולי תחלוק איתנו את מבחר האישיויות שהפגנת עד עכשיו? עוזרת למנכ"ל? היה גם משהו עם מקיסטים, אולי נארגן כאן מוזיאון לכל הדמויות של אורי?
ניצני? 283898
קארי אופנהיימר
ניצני? 283900
אולי בעצם עדיף שלא נארגן מוזיאון כזה, כי זה רק יסייע לאורי להסיט את הדיון ולא להתמודד עם הטענות הנכונות של ביכלר וניצן, כמו שכל השוקחופשיסטים עשו עד עכשיו. הם הרי אלופים בזה.
ניצני? 283936
טל מאור
ניצני? 283960
אפשר להאשים אותי בהרבה דברים -- אבל לא בעילגות (וזה נוגע, אני חושב, לשני הכותבים).
זוהי הערה למנהל האתר 283979
באתר שלי שאמנם מתמקד בעיקר בנושאי מחשב אבל יש בו גם דיונים אחרים אני נוהג למחוק תגובות שאני מסווג כ"ספאם" תגובות שאין להן שום קשר לנושא, תגובות משמיצות של משתמשים אנונימיים, סתם שטויות שגוררות שטויות אחרות ומפריעות לכל מי שבאמת מתענין בנושא.

האם יש לך קריטריון כלשהו למחיקת תגובות כאן? או שהכל מותר העיקר שיראו שיש יותר מ600 תגובות למאמר?
זוהי הערה למנהל האתר 283987
אם יש לי קריטריון או אין לי, אין זה משנה. אינני ממנהלי המקום ומסתמא, אין לי גם יכולת למחוק הודעות.
זוהי הערה למנהל האתר 284122
א. לאייל אין מנהל אלא מערכת - http://www.haayal.co.il/about .

ב. ההגדרה שלך ל"ספאם" אינה קשורה בשום צורה להגדרה המקובלת של המילה.

ג. לאייל יש מדיניות הסרת תגובות, והיא מפורטת בתנאי השימוש של האתר: http://www.haayal.co.il/policies .

ד. מערכת האייל אינה מסירה תגובות שהן תוצאה של התגלגלות לגיטימית של נושא הדיון הרחק מהנושא המקורי. היא אינה מסירה תגובות של משתמשים אנונימיים, אלא אם הם עברו על אחד הסעיפים המפורטים בתנאי השימוש.

ה. פעם דווקא הייתה לנו מדיניות של הסרת "שטויות שגוררות שטויות אחרות", אבל החלטנו לבטל אותה כי היא עשתה יותר רע מטוב (גילוי נאות: אני הייתי אז העורך הראשי, אני החלטתי על יישום המדיניות החדשה, ואני החלטתי על ביטולה כעבור זמן מה). בכל מקרה, אבן היסוד של האייל הקורא היא הזכות לחופש דיבור, כולל הזכות לדבר שטויות.

ו. יש לנו מאמרים עם הרבה יותר מ-‏600 תגובות (יש לנו מאמרים גם עם אלף ואפילו אלפיים תגובות), כך שלא ממש אכפת לנו כמה תגובות יהיו. עם זאת, מספר התגובות הוא בכל מקרה לא קריטריון עבורנו להצלחה של האתר, כי אם קיומו של דיון ציבורי במגוון סוגיות. אתה כנראה לא מודע לכך, אבל דיון ציבורי מצריך קיומם של כמה צדדים, כולל הקיצוניים שבהם. אני, לפחות, מתגאה במגוון הרחב של דעות שמיוצגות באייל.

ז. ביכלר וניצן בחרו להשתמש בטון לא-הכי-ענייני כלפי בעלי הדעה ההפוכה משלהם באייל ובכלל. לכפות ריסון על המתנגדים להם בתגובות נראה לי בלתי הגון בעליל, וכחבר מערכת אני אתנגד להסרת תגובות רק משום שכללו כמה ביטויים פחות מנחמדים כלפי השניים. יצויין כי באופן כללי, תגובות שאינן מכילות דבר פרט לניבולי פה מוסרות הן במאמר הנוכחי והן במאמרים אחרים, כמובן.

ח. באתר שלך אתה יכול לעשות מה שבא לך. כאורח שזה מקרוב בא לאתר שאינו בדיוק צעיר וירקרק בתחום, הייתי מצפה לקצת יותר הגינות בבואך לפנות ל"מנהל האתר". המינימום שהיית יכול לעשות הוא לבדוק את עמוד המערכת ולהפנות את השאלה שלך בדוא"ל אלינו.

ט. כפי שציינתי בסעיף הקודם, האייל חי וקיים כבר למעלה מחמש שנים, ואנחנו מסתדרים יופי עם המדיניות הנוכחית שלנו, ואף זוכים לשבחים ולהערכה לא מועטה. אם אתה מעוניין לתרום לאייל, אנחנו נשמח. אני אישית אעדיף, עם זאת, שתתחיל קודם כל בתרומת חומר ענייני בדמות מאמרים או תגובות, ורק אחרי שהכרת את הסביבה כאן, תתרום ממומחיותך כמנהל קהילות ותשפיע עלינו ממעיין הידע שלך בתחום.
זוהי הערה למנהל האתר 284223
וואלה צודק, סתם עצבן אותי שלכל תגובה שלי הגיב איזה דביל שהחליט שאני מכותבי המאמר וזה עוד התגלגל לדיון נפרד שכמובן לא היה לו שום קשר למה שכתבתי, מכיוון שהמערכת לא מחקה את הדבר הזה (שעכשיו התברר לי שעונה לסעיף ב בכללים לפרסום תגובות, אבל אולי הסעיף בשביל היופי) נאלצתי להסיק שהיא מעודדת תופעות כאלה.
זוהי הערה למנהל האתר 284296
גם אתה מעצבן אותי ומשמיץ את המערכת, זה לא אומר שאני אסיר את התגובות שלך. חופש דיבור, קוראים לזה, ועושה רושם שאתה מתקשה להתמודד איתו.
סעיף ב' בתנאי השימוש מתייחס לעבירות על חוק לשון הרע, ולא לכל מי שאומר דברים שאינם נאים בעיניך או מטיל ספק בזהותך.
ניצני? 284006
כבר היה משהו שארגן מוזיאון לבעל פיצול-אישיות אחר שכתב באייל בזמנו. בנוסף לאפקט הקומי, זה גרם לנשוא ההערצה להעלם מהאייל כמעט לחלוטין.
במחשבה שניה, אני לא בטוח שאפקט דומה אינו דבר חיובי.
ניצני? 284021
אין ספק שלו תתפנה הזירה באופן בלעדי לפניני מקלדתך, דרור חביב, נצא כולנו נשכרים, כפי שכבר הוכח בעבר. זה רעיון מצויין -- העמד אותי אל עמוד הקלון ומייד עם הסתלקותי יגאה מפלס הסבבה.
ניצני? 284035
תמיד ישנם אלה שהפתרון שלהם למה שאינם אוהבים הוא "למה לא תלך מכאן למקום אחר?". אל תתרגש.
ניצני? 284153
להבדיל ממה שאתה אולי מסיק מתגובתי, אני נהנה לקרוא את הודעותיך, דווקא ובגלל שדעותיך שונות משלי.
לגבי פניני מקלדתי, אני מנסה להמנע מלפתוח פתילים חדשים. גם כך הדיון מתחלק ליותר מדי תת-דיונים שכבר קשה לעקוב אחר כולם. בנוסף, רוב הדיונים מגיעים בסופו של דבר לנקודות אי-ההסכמה הבסיסיות הרגילות.
אבל יש שני דברים שאני לא אוהב בדיון – התדיינות בשני פנים (ועוד כשאחד מהם הוא "האייל האנונימי") וזלזול בצד שכנגד.
אבל למה לי להעמיד אותך אל עמוד הקלון? אני מאמין בשוקחופשי בו כל אדם יכול להעמיד עצמו, לבד ועל חשבונו, אל עמוד הקלון אם ברצונו בכך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים