ריחות באושים 284700
לידיעת המערכת: על ה"ריח הרע" שנדף, לטענתכם, ממארם של ניצן וביכלר חזרתם - קוראים ועורכים גם יחד - שוב ושוב, ולפחות לטענתו של ערן בילינסקי, ריח זה הוא שנתן לגיטימציה להשתלח עליהם במלוא הכוח - גם בתוקפנות ארסית בהרבה מזו שהופיעה אצלם. זאת למרות שמלכתחילה, הסבירות שפרידמן יקרא את מאמרם היתה קצת קמנה יותר מהסבירות שהם יקראו את התגובות עליו. ניחא, שיהיה.
אבל מה עם מאמרה הבלתי-מתלהם בעליל של פרופ' למפרט? איזו לגיטימציה יש לריח הבאושים הנורא שנודף מן התגובות הראשונות עליו? אם ברצונכם לייצג נאמנה את האלימות הגואה בחברה הישראלית, אתם עושים זאת בהצלחה יתרה.
ריחות באושים 284707
האם את מצפה שהמערכת תמחק תגובות למאמר זה? את מוכנה גם לפרט אילו תגובות בדיוק היית ממליצה למחוק?
ריחות באושים 284743
אני לא בדיוק מצפה שימחקו תגובות - וכפי שאתה מבין, ודאי לא התכוונתי לשלך - אבל הרגיזה אותי הנימה הצדקנית משהו כלפי האירוניה של ניצן וביכלר, שלעומת העליהום הכבד על פרופ' למפרט נשמעת כדברי חלקות ממש. מצטערת אם נשמעתי קטנונית.
ריחות באושים 284754
אסביר לך את ההבדל בין המאמר של ניצן וביכלר, לעומת זה הנוכחי.
המאמר של ניצן וביכלר מתבסס על עובדות, ניתן להפריכו או לאוששו ומציג תיזה פשוטה ובהירה. ניתן כמובן לא להסכים לחלוטין עם המאמר (וקל לנחש מה היתה דעתי על המסקנה שלהם), אבל המתודה שעומדת מאחוריו היא מדעית קלאסית.
לעומת זאת, המאמר של עדה למפרט הוא פשוט גיבוב של אנקדוטות לא קשורות, בלי ביסוס מדעי, בלי מתודה מדעית, רק עם יומרנות פוסט-מודרנית אפיינית. כמובן שזו זכותה המלאה לכתוב מה שהיא רוצה, אבל מה שמרגיז שהיא עושה זאת (''חוקרת'') על חשבון משלם המסים הישראלי, כלומר (בין השאר) על חשבוני.
ריחות באושים 284803
המאמר הזה לא משתמש במתודה מדעית קלאסית בדיוק כמו שפרויד, מרכס ודרווין לא משתמשים במתודה מדעית קלאסית. אם יש לך בעיה עקרונית עם התזה שלה או עם המתודה ואתה חושב שלא ניתן לחקור עקרונות אבולוציונים להתנהגות זה זכותך המלאה. אבל תנסח בצורה סבירה ומנומקת למה אתה חושב ככה ולא בצורה שעשית את זה בתחילת הפתיל.
ריחות באושים 284823
חוששתני שהחטאת קלות את המטרה. לא ניסיתי לכסח את המאמר של ניצן וביכלר, נהפוך הוא - אני בניגוד אליך, כנראה - דווקא בדעתם. זעפי יצא על הצדקנות שבה תקפו אותם כ"מדיפי ריח רע" משום שכתבו באירוניה; וזאת בשעה שההתלהמות עליהם היתה חריפה בהרבה, לדעתי.
לעומת זאת, לגבי פרופ' למברט - הביקורת שהיא מגבבת דברים בסגנון פוסט מודרני, שאולי לא מקובל עליך, ואתה נאלץ לממן את עבודתה - ניחא. כלומר, אם מנסחים זאת כך, או מסתייגים בנימה משועשעת מ"ברי המינן" שלה וברים אחרים, כפי שעשה שכ"ג - זה בהחלט בגבולות הדיון הסביר. אבל תגובות כמו 284596 (צר לי על חוסר ניסיוני ב"הקפצה" ישירה אליה), והטענה שאפשר ל"הקיא על המאמר", או - כמו שכתבת אתה - שאולי "אצלה התאבדו תאי מוח" - נראים לי קצת מוגזמים במרחב הציבורי. זה אולי משעשע מאוד בשיחת חברים, אבל בתגובות שפרופ' למברט ודאי קוראת? לא הגזמתם?
וחוץ מזה, כך נגנזו סופית תוכניותי לשלוח בעצמי מאמר כלשהו לאייל, אפילו אם היו מחליטים לפרסמו, ומתירים לי לעשדת זאת בשם בדוי, לא הייתי מסתכנת בפרסום כזה בלי איזה גג זמין לקפוץ ממנו, ובלי להשלים תחילה את תןכניות ההתאבדות שלי.
ריחות באושים 284828
אני בטוח שהגב' למפרט נעלבת יותר מכך שמאייתים את שמה באופן שגוי מאשר שתוקפים את ''מאמרה''. (כמאמר אנשי השיווק, ''לא משנה אם הפרסום חיובי או שלילי, העיקר שמאייתים את שמך כהלכה''). לעצם הענין, מי שלא יכול לשאת את החום, שלא ייכנס למטבח.
ריחות באושים 284844
1. גב' למפרט היא פרופסור. לאור התנגדותך לפוסט מודרניזם, אין לי ספק שאתה מממן במיסיך פרופסורים רבים אחרים שעבודותיהם אינן לרוחך. האם גם מהגברים שביניהם היית שולל את התארים בזריזות כזו?
2. ההסבר שבסוגריים מיותר בתכלית. אפילו מוחי המתרוקן הצליח להתגבר על משמעות דבריך.
3. האם האסטרוגן הוא שעובד אצלך שעות נוספות? האם הוא גורם לך להתענג גם על האלימות ברחובות? במשפחות? בצבא? או שפשוט הטאבו הגדול ביותר בלקסיקון שלך הוא להודות בטעות?
ריחות באושים 284870
תגובה 284866 דיון 2273
ריחות באושים 284919
למה טוקבקים? מעני לשון (מ' שוואית) כל כך הרבה יותר משכנע....
ריחות באושים 284943
נגמרו הטיעונים האינטליגנטים אז עברת לטיעונים מהשחלות?
גם "פרופסור" גבר שהיה טוען את גיבובי השטויות הפוסט מודרניסטיים שב"מאמר" הנ"ל היה זוכה ממני לאותה תגובה של בוז. הדוגמה הטובה ביותר היא קידום המכירות במסווה של "מאמר" פוסט מודרניסטי של ה"דוקטור" (ששמו פרח מזכרוני) שהתפרסם כאן באתר, קיבל תגובות ארסיות ונמחק ע"י המערכת.
ריחות באושים 284947
(כדי למנוע אי-הבנות, ראוי לציין שלא היה קשר בין התגובות הארסיות להסרת המאמר ההוא).
ריחות באושים 284953
וכדי למנוע אי הבנות נוספות, התגובות הארסיות אז - כמו אלו למאמר הנוכחי - היו מוצדקות בהחלט.
ריחות באושים 284992
זה מעניין. מה גרם להסרת המאמר?
ריחות באושים 284996
המאמר הוסר משום שהתברר (כנראה יום או כמה ימים אחרי שהופיע באייל) שהוא מהווה חלק ממאמץ פרסומי למוצר מסתורי (מין מצלמת פלא המצלמת מבעד לקירות, קוראת מחשבות...) שפותח ע"י הכותב. דיון 2197.
ריחות באושים 284991
הטיעונים האינטליגנטיים לא נגמרו לי. רק לא על כל אחד אני מבזבזת אותם.
ריחות באושים 284878
אני לא בטוח שהאינטרס שלנו הוא להפוך את המטבח האיילי לליבה של השמש. אם פרופ' למפרט קוראת את התגובות, היא בטח תייקה אותנו במחלקת הטוקבק של ווינט, וכך לא נזכה לתשובות על ביקורת עניינית. אני, למשל, הייתי שמח לקבל אישוש לטענה על אותן השפעות ארוכות טווח של עזיבת העולל ללא מגע הורה למשך חצי שעה.
ריחות באושים 285240
אם את לא מצפה להסרת תגובות, אז מה את רוצה שנעשה? שנכנס לויכוחים מיותרים כמו זה שאת מנהלת כאן עכשיו עם עידן? את הרי מודעת לכך שלא מי מחברי המערכת הוא שפרסם את התגובות הללו למעלה, ואם זכרוני אינו מטעני, היו גם מי שהתנגדו לצורת ההתבטאות שם.
אז מה את רוצה בדיוק שנעשה, כשאת אומרת "אם ברצונכם לייצג נאמנה את האלימות הגואה בחברה הישראלית, אתם עושים זאת בהצלחה יתרה", ומפנה את השאלה למערכת? אם אנחנו לא כתבנו את התגובות, ואת לא רוצה שנסיר אותן, אז איך אנחנו בדיוק "מייצגים את האלימות הגואה בישראל"? מה *אנחנו* כמערכת, עשינו, פרט לפרסום המאמר?
ריחות באושים 285260
הוויכוח (הייתי קוראת לו יותר "קרב תרנגולות") שלי עם עידן איננו מיותר בעיני. ס"ה ניסיתי להדגים לו מה התחושה כשה"חום במטבח" מופנה אליו.
הסיבה העיקרית לדבריי החריפים היתה, כפי שציינתי, הפער בין היחס (כולל מצד חברי מערכת) לאירוניה של ביכלר וניצן, ובין ההכפשות הקיצוניות שזרמו כאן ללא כל תגובה כלפי פרופ' למפרט.
אינני עורכת עיתון (לפחות לא בשלב זה), אבל נדמה לי שאפשר היה, א. להביע הסתיגות ברורה מצד המערכת לגבי תגובות שחורגות בבירור מגבולות הטעם הטוב, ו/או ב. לנסח כללים אלמנטריים כלשהם שיחייבו להבא את המגיבים.
אתה מוזמן להפריך את רעיונותיי במידה שהם נראים לך מופרכים.
ריחות באושים 285269
"ס"ה ניסיתי להדגים לו מה התחושה כשה"חום במטבח" מופנה אליו"

הנה למדת משהו מכל זה: אין טעם ללמד ענייני חום במטבח את התנור. הכי טוב פשוט לכבות אותו.
ריחות באושים 285283
עלי להודות שלא השכלתי לחלץ את התובנה המסוימת הזאת מהאינטראקציה הנ"ל. יש לך טיפ איך מכבים את התנור?
ריחות באושים 285287
לוחצים על הברקס בדיוק לפני תגובה 284844, וממשיכים את החיים הלאה - שיחות אחרות, נושאים אחרים (או, אם לדייק, נושאים *אמיתיים* כמו אלו שעסקת בהם מקודם - חברה-כלכלה וכו', ולא התנצחויות סרק), עם מתדיינים אחרים - יותר חינוכי בשבילו, *הרבה* יותר מכובד בשבילך.
ריחות באושים 285317
האם התכוונת לשים במרכאות את "מכובד"? ולמה בעצם נראה לך שהתבזיתי?
ריחות באושים 285312
כן:
תגובה 231647 (במיוחד ההודעה השנייה בפתיל הזה)
תגובה 280589
ריחות באושים 285319
תודה, זו אולי שיטה שיכולה לעבוד.
לא מפחידים יונה ביין. 285315

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים