משאל עם? 285308
לא!!
ולא בגלל פגיעה בדמוקרטיה.
נכון ששרון הלך לבחירות עם כל השטיקים שלו מהעבר,אך..........
כולם לא רצו להתיחס ולא התייחסו לאמירה שלו שנאלץ לעשות ויתורים כואבים.יריביו טענו שזאת אמירה כדי לגייס תמיכת מרכז המפה ושאין מאחוריה דבר.
תומכיו מימין עדיין לא מאמינים שהוא מתכוון באמת.

ובכן הוא לא אומר אמת אבל גם לא משקר.
הוא מצליח לגרום לרבים לקרוא ולשמוע את שהם רוצים. אנחנו הם אלה המשקרים את עצמנו.

עניין נוסף הוא שתמיד נאמר שהשהייה שלנו בשטחים היא זמנית.כוחות רבים בעם התנגדו לכך.כל מדינות העולם נגד.242ו-‏338 נגד ועוד ועוד.
בקיצור ,אין כאן שאלה של הפתעה אלא מימוש מדיניות שהיה ברור שיגיע יום הגשמתה.
ביחד 291917
אני לא יודעת מה איתכם אבל לי כואב
אלפי שנים עינו אותנו, ואנחנו שרדנו בגלל האחדות.
לא מזמן ידיד דתי הסביר לי חלק ממוסר ההשכל של מגילת אסתר, אסתר מבקשת מכל העם לצום, ובעצם היותם מקשה אחת וחזקה זה מה שגרם לשינוי ביחס אליהם ע"י השלטון.
אני רואה משבר, יותר קשה מכל מלחמה שהיתה לנו אי פעם, וזה מפחיד.
זו המדינה שלנו, ונכון, כבשנו אותה, לפעמים זו לא עובדה שנעים לחיות איתה, אבל מסיבה מסויימת נדחקנו לכך ע"י העולם. אותו עולם שעכשיו מתנגד לכיבוש "עמד מנגד" כשרצחו אותנו.
אנחנו צריכים תשובות, תשובות שיגיעו לא במלחמה שכל אחד מצדדיה בטוח בצידקת עקרונותיו, אלא תשובות שיגיעו באחדות, כשנלמד לכבד אחד את השני ולא לכפות את עקרונות האחד על השני.
אנו רוצים דמוקרטיה? דמוקרטיה אינה שיוויון? אתם מרגישים שיוויון? כאשר שורש מערכת השלטון והחברה שלנו נגועים בפילוג ושנאה, וכשנבחרי הציבור מעוניינים יותר באגו שלהם ובמצבם בבנק מאשר במדינה.
אולי היום כבר סיפור גנדי נראה כאגדה אבל זה קרה, אז אולי יש עדיין מקום לתקווה! בבקשה... אנחנו לא רוצים דם אז בואו נלך ביחד

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים