מאמר על ננוטכנולוגיה או שמא קידום מכירות לספר? 285792
אם כבר, אז הנה מתאבן:
מאמר על ננוטכנולוגיה או שמא קידום מכירות לספר? 285797
עידן היקר,

הרשה לי להבטיחך שאין למערכת האייל שום מידע על קשר מסחרי בין כותב המאמר, אבי עבודי, לספריית מעריב, Harper Collins, או כל אינטרס מסחרי אחר. כמו כן, אין קשר מסחרי בין מערכת האייל הקורא להוצאות ספרים אלו. אם יוודע לנו על קשר שכזה נשמח לעדכנך כמו גם את שאר הקוראים. נשמח אם תודיענו בדואר אלקטרוני על כל מידע כזה שנמצא ברשותך.

בברכה,

ערן בילינסקי, עורך.
מאמר על ננוטכנולוגיה או שמא קידום מכירות לספר? 285799
ערן היקר,

מוטב היה לפנות ל idan באותיות אנגליות כפי שהוא חותם על הודעותיו, ולחסוך מאיתנו את התיקון שלי ואת התיקון שלו ואת הטרוניה שלך על שני התיקונים האלה.

בברכה,

שכ"ג, קורא.
קטנוניות כמשל 285827
אני מודה לכולם על ההדגמה בנושא ''הקשר שבין קטנוניות לננו-טכנולוגיה''
קטנוניות כמשל 285828
נא לדייק. זו ננו-קטנוניות.
מאמר על ננוטכנולוגיה או שמא קידום מכירות לספר? 285809
הספר של קרייטון שימש כנקודת מוצא למאמר בעיקר בגלל ההקדמה שלו, שבה מביע הסופר את חששותיו האמיתיים כאדם מפזיזות טכנולוגית.
(הספר עצמו מהווה עלילה בדיונית שמציגה תסריט אפשרי לגבי החשש הזה).

המאמר לא נועד כביקורת על הספר, אבל אם כבר נשאלה השאלה, מדובר לדעתי בספר בינוני, אשר ניכר בו שהוא חוזר באופן מודע על הנוסחה של פארק-היורה.

החלק הראשון של הספר מהנה יותר, בעיקר בגלל התאור של בכיר ההיי-טק המובטל שיושב בבית ומנהל את חיי המשפחה בעוד אשתו סגנית-הנשיא מגיעה הביתה מאוחר ומתנהלים ביניהם חיכוכים שמסופרים בגוף ראשון על ידי הגבר, ואשר הופכים את התפקידים "המסורתיים" במשפחה. זו אולי הייתה יכולה להיות האמירה היותר מעניינת ומשמעותית של הספר אלמלא (זהירות, ספויילר לספר בתחתית ההודעה)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
*** ספוילר ***
.
אלמלא מסתבר בסוף שהאם מתנהגת ככה לא בגלל שיש כאן יציאה פמיניסטית כנגד התפקידים "המסורתיים" בחברה, אלא סתם בגלל שטרף אותה נחיל ננוטכנולוגי.
מאמר על ננוטכנולוגיה או שמא קידום מכירות לספר? 285810
סליחה אם חשדתי בכשרים...
בכל מקרה, הבעיה שלי עם הספר הזה היא שקריצ'טון לקח את הרעיון של ה"עיסה האפורה" (grey goo) שנטחן עד דק בידי אנשי הננוטכנולוגיה, מחזר ומסחר אותו עד זרא.
תגובה עניינית או הצקה לשמה? 285868
שאלה: מה פסול בכך שאדם מקדם את מכירותיו של ספר שקרא, ומצא-חן בעיניו? אני עצמי עושה זאת ללא הפסקה.

ואם אפשר, שאלה אישית. יש לך קישור מעניין להציג בקשר לספר. לגיטימי. למה, למען השם, לעשות זאת באופן ביקורתי – ללא הצדקה? מדוע לרמוז למעשים פסולים-לכאורה ("קידום מכירות"), ולהעביר ביקורת על המאמר ("מאמר או שמא"), במקום להציג את הקישור, ולנסות לתרום לדיון באופן חיובי?

אולי זה המקום להזכיר כי כל כותבי המאמרים באייל, גם אלה שכותבים מאמרים שאינם נושאים-חן בעיניך, עושים זאת בהתנדבות, ומקדישים לכך רבות מזמנם. נדמה לי שההאשמה שאתה מטיח כאן רחוקה מלהיות במקום, ומן הראוי שתתנצל בפני הכותב.

(אני כותב את הדברים כקורא, שחורה לו ממצב הדיון באייל לאחרונה, ללא קשר לתפקידי כחבר מערכת – תפקיד בו אני מועל לאחרונה בשל מצוקת זמן קשה.)
תגובה עניינית או הצקה לשמה? 285932
תגובה 285810

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים