שאלת תם 287817
איך מחברי הדו"ח הגיעו למסקנה שכל אותן נשים *נאלצות* לעבוד בזנות?
שאלת תם 287821
מנקודת ההנחה שאף אדם שפוי לא יבחר במקצוע.
שאלת תם 287829
יש נשים שמשיקולי שכר גבוה ( בודאי ביחס לעבודות במדינות שאותן נשים חיות במקור) בוחרות לעבוד בזנות. יש גם כאלה שחוזרות פעם שניה ושלישית לישראל אחרי שגירשו אותן חזרה.
שאלת תם 287825
כולן *מתנדבות זק"א*
שאלת תם 287834
שיחות עם נשים שנעצרו, למשל. סביר להניח שלא *כולן* נאלצות, אבל ודאי מדובר ברוב מכריע.
שאלת תם 287841
אין לי מספיק נתונים או ידע קונקרטי לגבי המספרים. אבל אם אכן קבעו ש3000-5000 נשים *נאלצו* לעבוד בזנות ע"פ ההנחה שלא ייתכן שאדם שפוי יעבוד בזנות, אז אותה הנחת יסוד היא הנחה לא מבוססת ופטרנליסטית.
שאלת תם 287843
ההנחה הזו לא הופיע בידיעה, ולא בתגובה שלי.

אם אתה כבר מחפש הנחות סמויות, נסה משהו בסגנון: מי שכן מעוניינת בכך, ויכולה לגבות 120 ש"ח ללקוח, תעדיף סרסור שמשאיר לה יותר מ-‏20 ש"ח מתוכם (או לעבוד ללא סרסור כלל, כמובן). גם לאשה שמעוניינת לעבוד בזנות (אם נניח שיש כאלה), סוחרי הנשים הם לא בדיוק מעסיק אידיאלי.
שאלת תם 287851
גם לפועלי בניין תאילנדיים, הקבלן הישראלי הוא לא בדיוק מעסיק אידאלי.
שיפוצניק עצמאי יכול להרויח בערך באותו יחס.

יש הבדל מהותי בין להציע לבחורה לעבוד כאו-פר בישראל, להביא אותה לארץ, לנעול אותה בחדר קטן ולהכריח אותה לקבל 20 קליינטים ביום לבין להציע לבחורה לעסוק בזנות בישראל ולגלות לה שהיא הייתה יכולה להרויח הרבה יותר אם הייתה עובדת כעצמאית רק אחרי שהיא מגיעה.
שאלת תם 287862
מרבית פועלי הבניין יכולים לעזוב את הארץ, אם יש להם בעיה עם התנאים. לגבי אלו שלא -- גם הם נכללים בקטגוריה הארורה של ''סחר בבני-אדם''.
שאלת תם 287874
לא תמיד,
עובדים זרים מתחייבים לממן את הוצאות ההבאה שלהם לארץ מתוך השכר שלהם. במקרה שהם לא מרוצים מהתנאים הם מחוייבים לשלם את הסכום כולו במכה.
מדובר בשכר של כמה שנות עבודה בארצות המקור ככה שהם לא מסוגלים לשלם אותו.
אה 287990
וזה לא עבדות כמובן
כולנו עבדים 287992
שאלת תם 287846
ואם רק 10% מהמספרים הנ"ל *נאלצות*, האם זה לא מספיק לדעתך כדי להצדיק פעולה נמרצת למיגור התופעה?
שאלת תם 287848
בודאי שכן. התמיהה שלי הייתה לגבי איך הם הגיעו לאותם מספרים.
לא מספיק 287998
זה לא מספיק כדי להתייחס לכתבה הזאת ברצינות.
שאלת תם 287955
לא מזמן הייתה כתבה על מעון שמפעילה המשטרה בו משוכנות נשים שאמורות להעיד כנגד סוחרי נשים שהביאו אותן לארץ (לפני שמגרשים אותן). המשטרה עמדה חסרת אונים כאשר אותן נשים החלו לנצל את החרות שניתנה להן באותו מעון, כדי להמשיך לעבוד בזנות מתוכו - וזאת למרות שהמדינה סיפקה את כל צרכיהן פלוס ''דמי כיס'' בסיסיים.
לא שאני קובע דעה לכאן או לכאן, אבל ניתן ללמוד מזה שלפחות חלק מהנשים הללו - ולפחות לאחר שכבר החלו ''לעבוד במקצוע'' מוצאות אותו מספיק כדאי כדי להמשיך לעסוק בו גם כשהן אינן חייבות לעשות כן. אפשר לומר שלאחר שרוסקה תדמיתן האישית הן הפנימו את היותן קורבן ולכן לא אכפת להן לקרבן את עצמן, אבל גם אפשר להגיד שהאפשרויות הרווחיות בתחום קורצות להן.
הערת עברית קטנה 288131
"מוצאות אותו מספיק כדאי" לקוח מאנגלית : To find something good enough או בדומה.
אאל"ט אין הוראה כזו בעברית לשרש מ.צ.א., ורצוי להשתמש ב"חושבות ש...", "מגלות ש..." או "מבינות ש..." שזו לדעתי ההוראה המתאימה כאן.
אילוץ זה דבר יחסי 287854
אין שום דבר שאתה באמת ''נאלץ'' לעשות, תמיד יש לך את הבחירה לא לעשות אותו, הכל שאלה של מחיר.
אילוץ זה דבר יחסי 287863
''אין שום דבר שאתה באמת ''נאלץ'' לעשות, תמיד יש לך את הבחירה לא לעשות אותו''.
אם ה''אתה'' שלך הוא ליטראלי, סביר להניח שאתה צודק. אם זו סינקדוחה - חוששתני שהמעות בידך. לנשים שכלואות כאן כשהמפתח בידי סוהריהן, והגיעו הנה לאור הצעות לעבוד כאו-פר או מר או משהו - לא נראה לי שיש בחירה מי-יודע-מה.
אילוץ זה דבר יחסי 287866
ליטראלי, סינקדוחה אמאל'ה, זה בעברית?

גם לנשים שכלואות כאן כשהמפתח בידי סוהריהן, והגיעו הנה לאור הצעות לעבוד כאו-פר או מר או משהו יש את האפשרות לא לעבוד בזנות. יש לזה מחיר, מחיר כבד, אולי כבד מאוד (אבל גם ליאכטה יש מחיר כבד, אז מי שקונה יאכטה נאלץ לקנות יאכטה?).
אילוץ זה דבר יחסי 287873
יש הבדל עקרוני בין מי שנאלץ לרכוש יכטה כי אחרת החברים שלו יחשבו שהוא לא מספיק cool לבין מי שנאלצת לשכב עם 20 זרים ביום כי אחרת הסרסור שלה יפוצץ אותה במכות (במקרה הטוב).
אילוץ זה דבר יחסי 287877
בהחלט יש הבדל, ההבדל הוא, כמו שציינתי, במחיר. ההבדל הוא כמותי, לא איכותי. אם אני אקח הלוואה, וארכוש יאכטה, אז גם אותי יפוצצו במכות (במקרה הטוב).
אילוץ זה דבר יחסי 287881
יש הבדל עקרוני.
כשהדבר שמאלץ אותך לעשות X הוא רצון שלך ב X או שאיפה לשפר את Y, ואם לא תעשה X לא תיפגע (כלומר מצבך יהיה טוב כמו קודם ולא פחות) זה עניין אחד כשהאילוץ הוא מצד אדם או גוף אחר, שמאיים שאם לא תעשה Y הוא יפגע בך, זה אילוץ מסוג אחר.

כן, כשאתה לוקח הלואה אתה עלול למצוא את עצמך מאולץ ע"י נותן ההלואה להחזיר אותה. אבל אף אחד לא מאלץ אותך לקחת הלואה כדי לקנות יכטה.

אם נותן ההלואה מאיים לפוצץ אותך במכות זה גם עניין פלילי שדורש טיפול משטרתי.
אילוץ זה דבר יחסי 287910
סלח לי אם תחושת הקבס לא מאפשרת לי להמשיך בדיון זה.
אילוץ זה דבר יחסי 288059
ברור לי מדוע העבודה על דנה ספקטור היתה טובה הרבה יותר .

תחושת קבס ? ממש לא , אפילו לא בכיוון . תחושה שצג המחשב בבית שלי הינו זכוכית שקופה שדרכה רואים רחוק , רואים שקוף .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים