ועכשיו גם הסגל הבכיר מצטרף 287965
ארגון הסגל הבכיר הודיע הלילה כי הוא מצטרף למחאת הסטודנטים, וישבית את כל האוניברסיטאות ביום שני הקרוב.

כנראה פספסתי משהו 287974
מישהו מוכן להסביר לי במי השביתות פוגעות פרט לסטודנטים, המרצים וחברי סגל האוניברסיטאות?

האם נעשה כאן מעשה השקול לאנשים שמציתים את עצמם כדי לקבל חשיפה תקשורתית למחאה שלהם?
כנראה פספסתי משהו 288006
יותר שקול לשביתת רעב, לא?
כנראה פספסתי משהו 288014
הכל באותה מחלקת שקילות, אם כי אני מעט דמגוגי. שובתי רעב ומציתי עצמם יעוררו אמפתיה וחמלה. סטודנטים שבמקום ללמוד הולכים להפגין - אני קצת פחות בטוח.
חשבתי שאתה מדבר על שקילות אחרת. 288023
מהבחינה הזו, גם הפגנה בכיכר היא מאותה מחלוקת שקילות (גם כאן, הסובל העיקרי הוא המפגין שיוצא מהבית בערב, בזמן שמקבלי ההחלטות נשארים בבית), לא?
חשבתי שאתה מדבר על שקילות אחרת. 288062
לא בדיוק. הפגנה נעשית כדי ליצור הד תקשורתי וכו' וכו'. הפגיעה בשעות הפנאי של המפגין היא בלתי נמנעת. לעומת זאת שביתה כבר גורמת נזק, בנוסף להד התקשורתי שיוצרות ההפגנות שמלוות אותה. לכן אם עובדי הנמלים שובתים ולמדינה נגרם כל יום נזק של מיליוני דולרים, או אם המורים שובתים וההורים צריכים להתמודד עם הילדים שנשארים בבית, מופעל לחץ על הפוליטיקאים. איזה לחץ מופעל עליהם בגלל שהסטודנטים לא לומדים? האם, אלמלא ההפגנות, הייתה השביתה מזיזה כהוא זה לפוליטיקאים? ואם לא, בשביל מה צריך את השביתה? אחרי שעות הלימודים נלך נא ונפגין כולנו.
חשבתי שאתה מדבר על שקילות אחרת. 288066
לא הבנתי. לצורך הדיון, אני מסכים ששביתת מורים עובדי נמל או רופאים היא במחלוקת שקילות אחרת, ושייכת לדיון אחר. למה הכנסת אותן?

אם אתה טוען שהשביתה לא יוצרות רעש ציבורי, אז טענת השקילות שלך (תגובה 287974) הופרכה.

אם אתה טוען שהשביתה כן יוצרת רעש ציבורי, טענת השקילות שלי (תגובה 288023) נשארת ללא פגע.
חשבתי שאתה מדבר על שקילות אחרת. 288074
אני טוען שהשביתה לא גורמת רעש ציבורי של ממש, ושאת עיקר הרעש יוצרות ההפגנות, שאינן נובעות באופן ישיר מהשביתה.

אמרתי שטענת השקילות שלי לא משהו כבר בתגובה 288014.
288091
אבל זו מעין "שביתה מתגלגלת". היום ת"א שובתת, מחר בר-אילן, מחרתיים ירושלים... ככה שכל סטודנט מפסיד גג שעתיים (וגם זה, רק אם השביתה נפלה על שעות לימודים שלו) בעוד שה"רעש" עצמו נמשך שבוע, פלוס מינוס.

________
העלמה עפרונית, לא מפגינה.
288096
לא נכון. ביום שני אני אפסיד ארבע שעות, וזה רק כי זה לא יום עמוס עבורי. כמוני יפסידו שעות גם כל שאר הסטודנטים במדינה, ואין זה משנה באיזה שעות באותו היום הם לומדים.

אהההה! 288123
שיט! למה, למה לא מספרים לי כלום?‏1

1רגע, בעצם יום ראשון ממילא חופש, בשני יש לי רק קורס אחד ואחר כך אני ממילא צריכה להגיע לת"א, ובשלישי אני מתחילה רק בצהרים. כשחושבים על זה, התזמון שלהם מושלם עבורי...
כנראה פספסתי משהו 288025
סטודנטים שהולכים להפגין זה עוד בסדר - במיוחד אם ההפגנה היא לא על פגיעה בכיס שלהם אלא על משהו ''גדול'' יותר. הבעיה היא בעיקר בסטודנטים שלוקחים לעצמם יום חופש קולקטיבי והולכים לים. זה מצטלם רע מאוד.
ועכשיו גם הסגל הבכיר מצטרף 288247
סוף סוף אולי יאחדו כוחות ויבינו כי השכלה גבוהה אינה הסתגרות במעבדות אלא כורח חברתי. אולי סוף סוף יקום כח שיוכל להוות משקל נגד למדניות הכלכלית הנוכחית

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים