287966
נראה לי שאם לסטודנטים היה יותר בטחון בצדקתם, יותר אומץ ויותר מחויבות למאבק, הם היו יורדים מההפגנות הצעקניות והמתוקשרות (שבמדינה כשלנו נשכחות תוך שבועות בודדים), ומכריזים על מרד בתשלומי שכר הלימוד. אם 15000 סטודנטים מאוניברסיטת ת"א יתעכבו כחצי שנה בתשלומי שכ"ל, מישהו יהיה חייב לשאת ולתת עמם ברצינות.

15000 סטודנטים מאוניברסיטת ת"א יסתכנו ב"הסתבכות" עם הממסד? איפה אני חושב שאני חי?

ואם ימצאו 15000 צדיקים שיאותו להתנדב, היש סיכוי שמנהיגיהם, אותם עסקנים קטנים ועלובים הפוזלים לקריירה פוליטית, ישקלו ולו לרגע לוותר על החשיפה התקשורתית למען האפקטיביות?

מה שמוכיח כי אכן ראויים הסטודנטים, כמו שאר אזרחי המדינה, שנבחריהם ישתינו עליהם בקשת. וישא"ק.
287970
''מישהו יהיה חייב לשאת ולתת עמם ברצינות.''

עורכי הדין של האוניברסיטה, למשל
288000
האוניברסיטה תאלץ לשכור הרבה מאוד עורכי דין חדשים. דווקא לציבור מאורגן (כמו החרדים למשל) יש לדעתי סיכוי טוב להצליח במאבקים כאלו.
288026
אבל המאבק הנוכחי הוא לא נגד האוניברסיטאות, אלא נגד משרד החינוך והאוצר. למה הפגיעה צריכה להיות דווקא באוניברסיטאות, שדווקא תומכות במאבק הסטודנטים?
288229
באוניברסיטת ת''א לפחות, המאבק הוא גם כנגד הנהלת האוניברסיטה.
הערה קטנונית 288028
מכיון שהאוניברסיטה שלי לוקחת את כספה היישר מהפקדון הצבאי שלי, שנמצא ברשותה, ואם, חלילה, ייגמרו שם המזומנים, יש להם גם חשבון בנק לקחת ממנו, ואם לא זה - שני ההורים שלי חתומים כערבים. איך, לעזאזל, אפשר לעכב להם את התשלומים?
איפה אתה לומד ? 288183
הפקדון הצבאי שלך אינו נגיש לאף גוף, להוציא את הצבא, ללא רשותך. כך על מנת לשלם לאונ' לקחתי את בקשת התשלום, הלכתי לבנק, הוצאתי צק' בנקאי לטובת האונ' על חשבון הפקדון והפקדתי אותו בדואר. ללא חתימתי האונ' לא יכלה לעשות כלום.
גם בחשבון שלי הם (את''א) אינם יכולים לגעת (יכול להיות שחתמת על הוראה המסמיכה אותם למשוך כספים מחשבונך, במצב זה אתה יכול לבטל אותה, אין חובה לחתום על דבר שכזה) ולראיה הם שולחים לי מדי פעם ''השלמות'', בקשות תשלום שבמידה ולא אשלם לא אוכל לגשת למבחנים (ככה הם מאיימים, הוכחה שאין בידם היכולת למשוך כספים ישירות).
בכל מקרה תלמידי שנה א אינם יכולים שלא לשלם, אם המקדמה לא תשולם יקחו מישהו אחר במקומם, אם השאר לא ישולם לא יתנו להם לגשת למבחנים. תלמידי שנים מתקדמות אולי, אבל זה חייב להיות מאוד מאורגן ובהסכמה רחבה, משום שאין בעיה למנוע גם מעשרים אחוז לגשת למבחנים (עד מועד ב הם כבר ישלמו, האוניברסיטה לא תמנע מהם להמשיך משום שהיא מפסידה כסף על כל סטודנט שלמד אבל לא הוציא תואר).
נ.ב. אין למאבק הזה תמיכה רחבה בקרב הסטודנטים, לפחות בפקולטה שלי.
איפה אתה לומד ? 288557
ליתר דיוק, את ולא אתה. :)

טוב, הנושא לא נראה לי מספיק חשוב כדי להתעמק, כמובן שחתמתי כדי שהפקדון יועבר לאוניברסיטה, אך את הנעשה אין להשיב.

תגיד, מה יש פה לא לתמוך במחאה נגד הקיצוצים בתקציב ההשכלה הגבוהה, שפוגעת בך כסטודנט?
288565
כי למשל, חוץ מסטודנטית, יכול להיות שאני גם גרה בהתנחלות. או בעיירת פיתוח. או שאחי חולה והוציאו את התרופה שלו מסל התרופות. או שאחותי התאומה נהרגה בתאונת דרכים ואני חושבת שיותר חשוב להזרים לשם את התקציב. כי יכול להיות שאני חושבת שאת הכסף הזה עדיף להשקיע בבתי ספר יסודיים, או במוסדות טיפוליים להורים מכים.
למשל.
העלאת סכומים בנקודה אחת, אומרת כמעט תמיד קיצוץ במקום אחר. ובעיקר, בעיקר אני לא תומכת במחאה כי אף אחד, בשום שלב, לא הסביר לי מה בדיוק מקוצץ, וחשוב יותר - מה בדיוק ה''מנהיגים הנבחרים'' שלי רוצים להשיג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים