המנדט של ועדת אור 28821
נראה שהמנדט של ועדת אור אינו מוגבל, וכולל בדיוק את מה שאתה מבקש שיהיה: http://www.pmo.gov.il/ts.exe?tsurl=0.32.2687.0.0&...

אבל אני מזהה אצלך משוא פנים בנסיון לכפות מסקנות מראש: "אלו גורמים במגזר הערבי הסיתו וליבו את האש בקרב הצעירים?" כלומר - אתה מניח שההפגנות היו תוצאה של הסתה. יתכן שאתה צודק, יתכן שלא, אך אם אתה רוצה שהועדה תבדוק משהו, ולא תהיה קישוט למשהו אחר - עליך לנסח שאלה שבה תתאפשר בדיקה אובייקטיבית מבלי שהועדה תתחייב למה שאתה מאמין בו. הדבר דומה לדרישתם של פוליטיקאים ערבים קשקשנים, מתלהמים ומסיתים, הדורשים לחקור את "הרצח שבצעו שוטרי ישראל במפגינים שומרי חוק" או משהו כזה. ברור לכל שלא היה רצח, אך אם מישהו מעלה השערה כזו, היא לגיטימית, ועל הועדה לחקור באם מדובר ברצח.

בכל אופן - דעתי היא שועדת אור, החוקרת נושא חשוב ביותר, סובלת מירידת ערך ועדות החקירה הקמות חדשות לבקרים. יתכן שהדבר התחיל מועדת החקירה לרצח ארלוזורוב שמינה מנחם בגין המנוח. סיבת הקמתה היתה, אם אינני טועה, ספר שפורסם והאשים את האצ"ל ברציחתו.

כיום מקימים ועדת חקירה על כל דבר הגורם למהומה תקשורתית. הועדה המצחיקה לבדיקת בטיחות מבנים בישראל, שהוקמה לאחר אסון התמוטטות אולם ורסאי, היא דוגמא אופיינית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים