נו, עכשיו נשאר רק יגאל 28907
אני מאמין שתוך שנתיים-שלש, באווירה הנוכחית, גם הוא יצא החוצה, אולי בחגיגה רשמית לרגל הריגת הבוגד רבין. אחרי הכל, כבר מדברים - אפילו צחי ''מסית סדרתי'' הנגבי - על משפט ל''פושעי אוסלו''.

ואחרי זה תהיה מלחמה. ומדינת ישראל תחזור בדיוק לאיפה שהיתה אחרי חתימת הסכמי אוסלו, רק עם הרבה רצון רע והרבה יותר הרוגים.
התחזית: בהיר, ראות טובה 28930
רק בקשר ל''משפט לפושעי אוסלו'' - חבל, אבל אני חושש שפעולה מעין זו אינה בגדר האפשר. החוק המעניק לחכ''ים חסינות מהותית אינו מתיר את העמדתם לדין על דברים שאמרו או עשו בתוקף תפקידם.

אז מספיק עם השטויות. יבוא יום וגם אתה תתפכח ותפסיק להשמע כמו תשדיר תעמולה כושל של ברק.
תשדיר תעמולה כושל במיוחד 28934
יוסי קרא לא להצביע ברק

דיון 408
כשל בהבנה 28936
לא אמרתי שהוא קורא להצביע ברק, אלא שהוא נשמע כמו תשדיר התעמולה שלו, ההוא מסוף הבחירות (אז היה נואש במיוחד) שאיים באופן פטתי בהתדרדרות למלחמה כוללת.
כשל בהבנה 28937
קשה קצת לטעון שהתחזית לגבי מלחמה כוללת היתה ''פתטית'' כאשר היא מתגשמת לנגד עינינו ממש.
כשל בהבנה 28940
שוב לא מספרים לי כלום? מי רוצה מלחמה כוללת ומה הוא עושה בעניין?
רוצים מלחמה 28942
במידה ואתה מתגורר באזור המרכז או לחלופין מנוי של "יס", אני ממליץ בפניך להאזין לתוכנית "הבמה המרכזית" המשודרת בתחנת "רדיו ללא הפסקה" בימים א' עד ה' בשעה 18:00 כבר למעלה משנה. התוכנית שמנסה להיות מין הייד-פארק רדיופוני מאפשרת לכל מתקשר לדבר בשידור במשך דקה על כל נושא שבעולם, ואני ממליץ עליה בחום כמכשיר המאפשר לחלקים בלתי מבוטלים בעם (כאלה שלא זוכים בדרך כלל לחשיפה בכלי התקשורת) להגיד את מה שהם חושבים באופן בלתי אמצעי וכמעט נטול עריכה.
רוצים מלחמה 28943
לא צריך להיות ערן בילינסקי בשביל להגיד שהאנשים ב"הבמה המרכזית" אינם פוליטיקאים, ולא על פיהם יישק דבר. האם יש מנהיגים באיזור המעוניינים במלחמה? מה הם עושים בנדון?
רוצים מלחמה 28946
בדברי לגבי התחזית של אהוד ברק שהולכת ומתגשמת התייחסתי למה שקורה מאז הבחירות ועד היום ולא למה שעומד לקרות (שמן הסתם גם אתה וגם אני ואפילו ערן בילינסקי לא ממש יודעים). מעבר לכך שכל יום ניתן לסמן עוד ''עליית מדרגה'' כזו או אחרת במסלול שמוליך למלחמה (האחרונה היא ירי המרגמות מאתמול על שכונת גילה, אבל כבר כמה שעות לא שמעתי חדשות), אני חש בעיקר בהיחלשותם, העלמותם כמעט, של הכוחות הנגדיים. ''מחנה השלום'' הישראלי מתחלק היום לאלה שמכים על חטא ומתנצלים שאי פעם רצו להגיע לשלום ולאלה שמשווים מחירי נדל''ן בחו''ל. האו''ם מתנהג באופן עוין מתמיד (טוב, אולי לא מתמיד, אבל יותר משהורגלנו בזמן האחרון), וארה''ב פוסט-קלינטון כבר לא יוצאת מגדרה כדי להביא לסיום הסכסוך. מנגד, עולות לדיון ציבורי בעולם כל מיני שאלות לא נעימות לגבי זכות הקיום של מדינת ישראל מהסוג שכבר מזמן ירד מסדר היום של רוב מדינות העולם ועכשיו הופך מחדש לנושא פתוח לדיון, מדינות ערב משחררות כל יום הצהרות סולידריות והבטחות לתמיכה הדדית בזמן מלחמה, ואני, מה לעשות, לא מספיק מתוחכם וריאל-פוליטיקאי כדי להבין שכל מה שאומרים בעצם מתכוונים ההפך. בעיני כל הסימנים האלה הם התמרורים שאפשר לראות כשמתקדמים בעיניים פקוחות לעבר מלחמה כוללת, ולמרות שזה לא נעים להודות, זה באמת מה שהבטיח ברק שיקרה אם משימת ניהול המדינה תעבור לידיו של אריאל שרון.
רוצים מלחמה 28949
אסף עמית, 13:00: "התחזית לגבי מלחמה כוללת [...] מתגשמת לנגד עינינו ממש."
וכעת אני שואל שוב, מה בין "מה שקורה מאז הבחירות ועד היום" לבין "מלחמה כוללת"? אתה רואה גרם-מדרגות שבקצהו מלחמה כוללת, ואני רואה משהו שדומה יותר לציור של אשר "Treppauf und Treppab". נכון, "סיום הסכסוך" איננו יעד פופולרי במיוחד כיום, אך לדעתי זה לא מעלה את האפשרות למלחמה כוללת (אם כבר - ניתן לטעון את ההיפך, שהרי מלחמת יוה"כ ידועה כזו שהביא לסיום הסכסוך עם המצרים, נגיד).
רוצים מלחמה 28951
לא טענתי שהמלחמה הכוללת כבר פרצה (מה אני, אידיוט?) אלא שלפי דעתי התחזית לגביה הולכת ומתגשמת וגם פירטתי חלק מהסימנים הבולטים לכך. זכותך לפרש את הסימנים הללו אחרת והלוואי שאתה הצודק ואני הטועה, אבל תחושתי האישית היא שהיום אנו קרובים יותר למלחמה כוללת מאשר היינו רק לפני כמה חודשים. לדעתי רוה"מ שרון מרגיש שהוא יוצא מגדרו כשהוא "מבליג", והיום די קל לגרום לו באמצעות פרובוקציות נקודתיות (עוד פיגוע רציני אחד או שניים) להפסיק להבליג ולהתחיל להשתולל באופן שיסחוף את כל האזור למלחמה כוללת.
תהיה מלחמה? 28953
היה נחמד להפוך את זה להתערבות, אבל:
א. יש קשיים לוגיסטיים
ב. לא רוצה לשים אותך במצב בו יש לך אינטרס שתפרוץ מלחמה
כשל בהבנה 29296
מי רוצה? עמישראל. מה הוא עושה? קרא בעיתון....

שלך, דני.
כשל בהבנה 29315
wb

תגובתך רצינית לא יותר מהתגובה ההיפותטית הבאה:
"הערבושים. מה הם עושים? תראה בטלוויזיה הפלסטינאית..."

כפי שהסברתי, שאלתי נגעה לאנשים בעלי השפעה - דהיינו: מנהיגים באיזור (ואתה יודע מה? גם לא באיזור, שיהיה).
התחזית: בהיר, ראות טובה 29091
רק לשם הבהירות , לדעתי הביטוי ''פושעי אוסלו'' הוא הסתה דומה לזו שקדמה לרצח רבין.
כיום כן גם אני התפכחתי מחלום אוסלו אך עדיין לקרוא לאלה שיצרו אותו פושעים היא הסתה.
מדובר בחבורה אמיצה של אנשים שנטלה סיכון גדול וככל הנראה נכשלה עימו אך מדובר בטובי בניה של הארץ שעשו זאת מהאינטרסים הטובים ביותר.
לעומת זאת אם תראה מי קורא להם פושעים אז תבחין שאנשים אלה ממש לא נכללים בקטגוריה שפירטתי לעיל.
התחזית: בהיר, ראות טובה 29094
טוב. רק שים לב שבסך הכל ציטטתי את יוסי גורביץ בדבריו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים