''יש להם כסף - אל תתביישו לבקש'' 289641
חשבתי שנכון לשים את הקישור הבא כאן. הקישור הוא הדגמה יפה למציאות השוק החופשי הרצויה: בעלי הון מנדבים מזמנם וכספם כדי למלא את החלל שנוצר ע"י תשתית ציבורית עייפה וקורסת:
''יש להם כסף - אל תתביישו לבקש'' 289915
מסתבר שלבעלי ההון (שוקן) יש מספיק אז הם הורידו את הדף שהפנת אליו.

בעלי ההון עושים הון תוך שימוש בתשתית של כל האזרחים, אין צורך לחכות לנדבות שלהם הכסף הזה (שבידיהם) שייך ברובו לאזרחים.

בכל מקרה עדיף להפסיק לתת לבעלי ההון כאלו בוכטות כמו במקרה אל-על או קרנות הפנסיה ולהשתמש בכסף למען יתר 99% האוכלוסיה. אני מוכן להתערב שכאשר יפריטו את בזק ימכרו אותה בסכום מגוחך לעומת הרווח השנתי הממוצע בעשר השנים האחרונות.
''יש להם כסף - אל תתביישו לבקש'' 289992
הם לא הורידו את הדף. הקישור עדיין עובד, אבל תוך הפניה לארכיון (אתה צריך להרשם כדי לראות אותו).

הכתבה מראה פעילות קהילתית יפה של בעלי הון כדוגמה לטוענים ש"אין חיה כזו", ולא באה לפתוח מחדש את הויכוח השחוק בין השיטות, בטח לא עם בעל תזזית הלאמה כמוך, שבעלי הון צריכים להגיד לו תודה על המכנסיים שהוא לא מחרים להם.

הערת אגב: "בעלי ההון" של אל על וחברות ציבוריות דומות קיבלו את כספם מהמדינה, מהמיסים שכולנו משלמים, בהיותם פקידי ציבור מקורבים לצלחת, ולא יזמים ומשקיעים.
''יש להם כסף - אל תתביישו לבקש'' 290241
"הערת אגב: "בעלי ההון" של אל על וחברות ציבוריות דומות קיבלו את כספם מהמדינה, מהמיסים שכולנו משלמים, בהיותם פקידי ציבור מקורבים לצלחת, ולא יזמים ומשקיעים".

ברוך הבא למציאות. חבל שקילקלת עם ה"יזמים ומשקיעים" תופעהכל כך נדירה שאין צורך לדבר עליה ברמת המקרו. בסוציאליזם וב"שוק החופשי" המקובל בעולם, בעלי ההון צוברים אותו דרך מסדרונות השילטון. ההבדל בין קצנלסון לביבי זה שאצל ביבי (ב' דגושה ב' רפויה) זה נהיה לגיטימי, והגנבים והמועלים באמון הציבור, איבדו את הבושה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים