יש קצה חוט? 290912
וממש במקרה מתפרסם היום שמדענים בקוריאה הצליחו לגרום לתאים סרטניים "להזדקן" על ידי שיעתוק של גן המדכא את הטלומרז. אחד המגיבים שם ציין שם את הפגיעה המתבקשת בתאי הרבייה, אולם אני מניח שהעקרות היא מחיר שחולי סרטן מוכנים לשלם בכדי להבריא.

סלשדוט: http://science.slashdot.org/science/05/04/06/2330249...
יש קצה חוט? 290944
עקרות? אפשר לשאוב (אוף. בטח יש מילה אחרת) מהחולה זרע או ביציות לפני הטיפול, כפי שעושים לא פעם לפני כמותרפיה.
צודק 290960
יש קצה חוט? 290956
למה התקצרות הטלמור היא משמעותית כל כך? אם תא יכול להתחלק "רק" כמה מאות פעמים, הווה אומר שמתא סרטני אחד יכולים להווצר "רק" שתיים בחזקת כמה מאות תאים. זה נשמע לי מספיק (בלשון המעטה) בשביל גידול סרטני, לא?
יש קצה חוט? 291046
אתה צריך לזכור שכל עוד תא אינו רוכש את כל התכונות לעיל, הגוף עדיין נלחם בו, ולכן אמנם יש התחלקות, אך גם תמותה של התאים באחת מן הצורות המתוארות. מאוד יתכן שיהיה צורך ביותר מכמה מאות התחלקויות עד שתהיה עמידות לכל מנגנוני ההגנה. אתה אכן צודק שברגע שלא ניתן לעצור את ההתחלקות וההתפשטות יש גידול מהיר במספר התאים, וזהו השלב שבו הסרטן הורג. טענתך אכן יכולה לשמש כנגד התאוריה לפיה התכונות הסרטניות נרכשות בזמן קצר (כי אז אין צורך בטלומרים בלתי מתקצרים).
יש קצה חוט? 290957
it's not clear how they do it. if it is a local treatment, no good. if it is systemic, those are big news.
ועוד חדשות על טלומרז 292017
ועוד חדשות על טלומרז 292165
הטלומרז הוא האנזים האחראי על התארכות הטלומרים (אנזים חיי הנצח אם תרצה..). עד לפרסום העבודה הזו, מבנה הטלומרז האנושי ודרך פעולתו לא היו ידועים כמעט, לכן זוהי קפיצה חשובה ביותר קדימה, למרות שזוהה רק חלק מן האנזים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים