אין? 291022
היה מעניין לקרוא את ההסברים המדעיים. בכל זאת, להדיוטה כמוני שתי המילים המעניינות ביותר במאמר הן "ופתרון אין". באמת אין? האם לי, כמישהי ש(עדיין?) לא סובלת מסרטן אין שום דרך להימנע ממנו? והאם כשאתה מדבר על "מלחמה בבערות", אתה בעצם אומר שכל הדיבורים על "חומרים מסרטנים", תזונה נכונה וחשיבה חיובית הם רפואת אליל?
291032
הכוונה בבערות היא חוסר הידע המדעי-רפואי לטיפול בסרטן
אין? 291048
לא. אנחנו יודעים שיש חומרים מסרטנים והתנהגויות מסרטנות, וזאת מבלי להבין מדוע - על פי בחינת התוצאה בלבד. בערך כמו שידענו שהשמש זורחת במזרח ושוקעת במערב גם לפני שסיפרו לנו איך באמת נעים גורמי השמיים.
מי שלא מסכים לכך שעישון מסרטן פשוט לא מבין סטטיסטיקה. עישון, חשיפה לשמש ותזונה נחשבים כגורמים העיקריים לרוב מקרי הסרטנים השונים בעולם. נכון שיש חומרים אחרים (כמו אבק אזבסט, לדוגמא) שהם מסוכנים הרבה יותר (סטטיסטית) מחשיפה מרובה לשמש, אך הם פשוט לא כל כך נפוצים בתור סיכון לקהל הרחב.
לגבי תזונה נכונה: בתצפיות רחבות (זמן, אוכלוסיה) שהולכות ומקבלות גושפנקא סטטיסטית (דבר קשה מאוד, מכיוון שבידודם של גורמים מסויימים הוא סיוט של כל חוקר, בגלל חוסר-האפשרות ליצור ניסוי מבוקר), מתבהרת העובדה שרבים מסוגי הסרטן של מערכת העיכול וסביבותיה נובעים מאכילה מרובה של בשר לאורך השנים. לאדם שאינו נמנע מבשר מסיבות מוסריות, אך רוצה לשמור על בריאותו, מומלץ להמנע מאכילת בשר בכל ימות השבוע, ולגוון את התפריט במנות צמחוניות ומנות דגים מדי פעם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים