הזלזול הזה בתרבות המערב הוא מטופש 293444
סין לא היתה מתקדמת במאות שנים יותר מהמערב מבחינה מדעית וזה ברור כשמש. מספיק להסתכל במתמטיקה הסינית בשביל לראות את זה: בעוד לסינים היתה עדיין רק גאומטריה ותורת מספרים ברמה של היוונים (שהם לא פיתחו בעצמם: דרך המשי שימשה להעברת הידע), באיטליה פיבונאצ'י כבר הביא את השיטה העשרונית הערבית, והביזנטים הביאו לאירופה את הטריגונומטריה והאלגברה.
מבחינה תעשייתית, המערב כבר בתקופה הזו הקדים את סין בנושאים רבים כמו ייצור ברזל ופלדה למשל.
וגם מבחינת האחדות אירופה לא היתה כ"כ רחוקה מסין: לסינים היתה קיסרות אחת ובאירופה הנוצרית היו שלוש ממלכות עיקריות (לפני הפרוטסטנטיות והעלמות המוסלמים מספרד).
וההערכה שסין היתה יכולה לכבוש את העולם לו רק רצתה היא פשוט לא נכונה. סין המונגולית בזמנו אפילו לא הצליחה לכבוש לגמרי את ביזנטיון (האימפריה, לא רק קושטא העיר), והיו להם רקטות. לכבוש ולשלוט על שטחים גדולים במיוחד זוהי משימה קשה מאוד, והיא מעולם לא הושגה בפרק זמן קצר ע"י מעטים בצורה יציבה ואמיתית, פרט למקרה האירופאי. אם סין באמת היתה מגיעה ב1430 לאמריקה, כעבור 62 שנה היה מגיע קולומבוס ובתוך עשור או שניים אירופה וסין היו נאבקות על הזהב האמריקאי, ובמאבק הזה אני מאמין שאירופה היתה מנצחת: המסע מאירופה לאמריקה קל יותר, והצבאות האירופאים אמנם לא גדולים כאלו שהיו של הסינים, אבל הרבה יותר מתקדמים וחמושים (כן, כבר בתקופה זו. גם הרובים הומצאו כבר באירופה.).
הדרך אל אמריקה 370654
אילו התכוונת למרחק בכל אופן סין קרובה לאמריקה יותר מאשר אירופה כפי שאפשר לראות במפת עולם בה אירופה לא מצויה במרכז

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים