הסרת תגובות 294458
לאחרונה הסרנו מספר חלקי-פתילים מדיון 2309, שתחילתם היתה בקשה למחוק פתיל מסוים מהדיון עקב היותו "צהוב ומביש".

ביקשנו בעבר, ואנו מבקשים זאת שוב עכשיו, שבקשות להסרת תגובות תישלחנה למערכת בדואל, ושהדיונים במדיניות הסרת התגובות של האייל ייערכו תחת עמוד זה. אנא, כבדו בקשה זו.

לא תמיד קל להחליט האם להסיר תגובה או לא. אחד הגורמים שהיטו את הכף לחובה במקרה דנן היה השפה הלא-נעימה בה השתמשו חלק מהמגיבים בדיון שהתפתח, שכללה אזכור של הפרשות גוף.
הסרת תגובות 294488
כדי להסיר ספק: באותו פתיל שהוסר, ברקת (אביבה משמרי) ציינה כי לא היא הסירה תגובה מסוימת, והיא אפילו לא ראתה שאותה תגובה הוסרה. קורא עירני תהה אם פירוש הדבר כי בוטלה מדיניות האייל, לפיה כל העורכים מקבלים עותק (בדואל) של כל הודעה שהוסרה, וזאת כדי למנוע הסרה שרירותית. ובכן: לא, המדיניות לא בוטלה, אלא שלעיתים נוטל אחד העורכים חופשה זמנית ומתנזר מדואל המערכת. אביבה נמצאת בחופשה מסוג זה כעת, ולכן באמת לא ראתה את אותה תגובה שהוסרה.
הסרת תגובות 294512
האם הפתיל שהוסר *הערב* הכיל בקשה להסרת תגובות?

האם התפתח בו דיון כלשהו על מדיניות הסרת התגובות באייל (מעבר להסבר הקצר ובעל האופי הנוטריוני של שכ"ג)?

האם נכללו בו אזכורים של הפרשות גוף, או צורות ביטוי\פניה\התייחסות שהן בעליל מתחת לרמה המקובלת באייל?

האם היתה מניעה להעתיקו בשלמותו לכאן?

במידה והתשובה לאחת משלוש השאלות הראשונות חיובית, אודה לכם אם תצטטו את המשפט\ים המאשש\ים זאת. במידה ולא, אשמח אם תואילו להסביר כיצד זה מתיישב עם תגובה 294458.
הסרת תגובות 294523
התשובה לשאלה השניה היא חיובית.

שלושה ציטוטים, משלוש תגובות שונות: "ביקורת על המערכת - לא בבית ספרנו"; "הצעתי שלאור הצורה בה התפתח הפתיל בהמשך, מן הראוי להסירו"; ו"אין ספק שההסרה שלה הייתה תמוהה" (כל זאת בנוסף לתגובת שכ"ג, שכפי שאתה כנראה מסכים, עסקה במדיניות הסרת תגובות).
הסרת תגובות 294534
"ביקורת על המערכת - לא בבית ספרנו" - מביע מחאה פרטית. אין בו שום דיון על מדיניות (מי מסיר, איך מסיר, קריטריונים...).

"הצעתי שלאור הצורה בה התפתח הפתיל בהמשך, מן הראוי להסירו" - בסך הכל תאור ברמת הכותרת עבור ברקת (שאת תגובתה האחרונה פספסתי) בעקבות הערתה שלא יצא לה לקרוא את הפתיל שהוסר קודם. מה לזה ולמדיניות?

"אין ספק שההסרה שלה הייתה תמוהה" - חוות דעת פרטית למדי על ארוע נקודתי. מדיניות זה דבר קצת יותר כוללני, לא?

תגובת שכ"ג ציטטה (פחות או יותר) את הסעיף ממדיניות האייל שלדעתו (כך לפחות הבנתי) רלבנטית להסרות הפתילים. המדיניות בפני עצמה לא היתה הנושא, וממילא לא התקיים בה שום דיון. כמובן שאפשר לאנוס משמעויות בכח אם מאד מתעקשים, אבל זה מופרך בערך כמו הטענה שדיון בחופש הדיבור אשר במהלכו מוזכרים בין השאר גם תומכי כהנא, מהווה בהכרח דיון באיש ובמורשתו.
הסרת תגובות 294540
אינני יודע אם אתה אותו אלמוני, אבל רק במקרה שלא: ראה הפסקה השניה בתגובה 294537.

(מותר לי לתהות למה כל מבקרי המערכת הם אלמונים? נשכנו פעם מישהו?)
הסרת תגובות 294528
הפתיל שהוסר הערב אכן כלל דיון על מדיניות הסרת התגובות באייל: הנגעל כתב (בתגובה להסרה) "ביקורת על המערכת - לא בבית ספרנו", ולאחר מכן הוסיף: "מה צונזר ומה נשאר? - הייתי רוצה לענות ב"ישפטו הקוראים", אבל אפילו את זה חברים מסוימים ממערכת האייל לא מאפשרים". ברקת כתבה: "אני לא ברשימת הדיוור של העורכים כי נולד לי תינוק, ואין לי זמן עכשיו לשטויות האלה" (טוב, אין לי מול העיניים את הציטוט המדויק כי הפתיל הוסר‏1, אבל זאת הייתה רוח הדברים). שכ"ג אכן הסביר במדויק למה הפתיל עומד לעבור מהעולם, וההמ"ה בהודעתו הנכוחה, ציין, ובצדק, כי "אין ספק שההסרה הייתה תמוהה".

1 טוב, בסדר, יש לי מול העיניים את הציטוט המדויק.
הסרת תגובות 294530
מעבר למה שאמר חבר המערכת לפני: ראש הפתיל שהוסר היה התגובה "ביקורת על המערכת - לא בבית ספרנו", שאינה אלא הזמנה לדיון על מדיניות הסרת התגובות. רוצים דיון מסוג זה? בבקשה; כאן ולא שם. ביקורת על המערכת? בבקשה, אפילו בבית ספרנו; אבל כאן ולא שם.

נדמה לי כי אין מניעה להעתיק את הפתיל בשלמותו משם לכאן. אם יש לך עותק, אתה מוזמן לעשות זאת; אנחנו במערכת עסוקים מספיק בדברים חשובים יותר מכדי לספק שירותים מעין אלה (כן, קיים מנגנון שמאפשר ביצוע אוטומטי של הזזות שכאלה. לא, אנחנו לא אוהבים להשתמש בו).

כדאי גם לזכור כי על-פי תנאי השימוש (ראה קישור בתחתית כל דף באתר), "מערכת האייל הקורא רשאית לערוך את האתר בכל עת ולהכניס בו שינויים על פי רצונה בכל חומר שמצוי באתר ואשר מקורו יהיה אשר יהיה. אין המערכת מתחייבת לשמור ו/או להחזיק חומר כלשהו באורח רציף או אחר".

ביקשנו במפורש לא להשאיר תגובות בסגנון "מדוע לא הסרתם הודעה זו? / "מדוע הסרתם את ההודעה שלי?" (ראה עמוד העזרה, שאלה 9). כמדיניות מוצהרת, אנו מסירים תגובות מעין אלה, ואין בכך כל חדש – אלא אם הן נכתבות במקומות כמו דיון זה. כמובן שיש מי ששש לראות בכך קונספירציה ומניעת ביקורת נגד חברי המערכת.

-----

אולי פעם נפרסם חלקים נבחרים מהדיונים הפנימיים של חברי המערכת, כדי שתוכלו להבין כמה עבודה משקיעים אנשים באתר הזה (אני עצמי, לצערי, משקיע פחות ופחות לאחרונה; הקרדיט מגיע לעמיתיי). אין לכם מושג כמה כל הביקורת הארסית הזו (בסגנון "לא בבית ספרנו") כואבת ומעליבה.
הסרת תגובות 294535
יודע מה? שכנעת אותי. למערכת שמורות כל הזכויות לפסוק כראות עיניה בעניינים כנ"ל, ומי שאין הדבר לרוחו כאשר תגובותיו, כולל אלה שהושקעה בהן כוונה ומחשבה, מצונזרות רק משום שהעורך המזדמן לא עמד בחטף על שלל האספקטים הכרוכים, יודע מה הוא יכול לעשות עם עצמו.

לא אוסיף להטריד את העורכים העמוסים בתגובות כלשהן.
הסרת תגובות 294537
מה שהוא ''יכול לעשות עם עצמו'' זה לכבד את הבקשה, הצנועה כך נדמה לי, לנהל את הדיון כאן ולא שם. לא חברי המערכת מרוויחים מכך (אנחנו נותרים פתוחים לביקורת), אלא כלל קהילת הקוראים (פחות ''רעש לבן'' בדיונים).

כדי להבהיר, בניגוד למה שחשב שכ''ג, הפתיל ההוא לא הוסר משום שהיה ''דיון על מדיניות'' (הוא לא), אלא משום שהיה בקשת הסרה (הפתיל הראשון) ומחאה על הסרה (הפתיל השני).
הסרת תגובות 294543
גם אני הופתעתי מן ההסרות, ובמיוחד מן הזריזות הבלתי מצויה בה בוצעו. לא בטוחה שהבנתי את כל טיעוני המערכת כאן, בפתיל זה. מכל מקום, אם עיקר הבעיה היה ב*מיקום* ההודעות - מדוע אי אפשר היה לפנות אל המגיב בהודעת מערכת חומה, ולומר: "נגעל חביב (או נגעל מגעיל), הואל נא לפרסם הודעות בקשת הסרה לא בדיון זה אלא בדיון 1013 - שם מקומן."?

ומהן בקשת הסרה ומחאה על הסרה - אם לא דיון על פרטי מדיניות?

גילוי (נאות?): אני אחראית לכמה הודעות שם (שלוש, נדמה לי), הראשונה שבהן - זו עם ה"ה-ו-מ-ו-ס-ק-ס-ו-א-ל-י-ז-ם", לה הגיב הבחור הנגעל/מגעיל בתיאור פעולות המעיים שלו, ואחת מתגובותי המאוחרות יותר אכן ביקשה הבהרה לעניין זה.
הסרת תגובות 294545
"מדוע אי אפשר היה לפנות אל המגיב..." – אבל זה בדיוק מה שעשינו...! ראי את תגובה 294461, המפנה לתגובה 294458 ("ביקשנו בעבר, ואנו מבקשים זאת שוב עכשיו, שבקשות להסרת תגובות תישלחנה למערכת בדואל, ושהדיונים במדיניות הסרת התגובות של האייל ייערכו תחת עמוד זה [=דיון 1013]. אנא, כבדו בקשה זו").

הסיבה שהדבר נעשה בשילוב עם הסרת התגובה ה"סוררת" היא דווקא ה*איטיות* הבלתי-מצויה של המערכת: עד שראה אחד מחברי המערכת את התגובה הראשונה, ושאל מה לעשות איתה, כבר התפתח שם מיני-דיון — בדיוק מהסוג הבלתי-רצוי (בלתי-רצוי שם. כן רצוי כאן).
הסרת תגובות 294547
נו טוב, השאלה שלי היתה באמת מדוע לא פורסמה תגובת מערכת בתגובה להודעה ה*ראשונה*, ולא לאחר מעשה. ה"איטיות"? - לדעתי זה לא היה אסון גדול אם תגובה כזו היתה באה גם *לאחר* שהתפתח המיני-דיון. גמישות אינה מזיקה, לטעמי, והרי אין מדובר בחשיפות בטחוניות שהיו עלולות להביא לחורבנה של מדינת ישראל ואף לא בפרסומים בלתי חוקיים - אלא בסך הכל בבקשות הסרה ובלשון מעט בלתי נעימה.

נראה שהעניין הזה הוא כביש ללא מוצא.
הסרת תגובות 294549
אה, ועוד משהו: גם מראית העין יש לה חשיבות, כך נדמה לי. כל הסיפור נראה (והנגעל ציין זאת) כאילו ברקת נפגעה ודאגה באופן אישי להעיף את התגובות - והרושם הזה לא היה נוצר אילו היה הפתיל ה*ראשון* (ה"מיני-דיון") נשאר על כנו, והיתה מצורפת אליו הודעת מערכת מתאימה.
הסרת תגובות 294660
א. אין בכוונתנו להשאיר פתק ''כאן היה לכלוך וניקינו אותו'' אחרי כל הודעה שאנחנו מסירים. זה הורס את כל הפואנטה של ניקוי לכלוך.
ב. אנחנו לא יכולים לפעול על פי שיקולי מראית עין. מי שנמצא כאן מספיק זמן יודע ששיקולי המערכת הם שיקולים הוגנים, וכי יש מספר חברי מערכת שרואים כל תגובה שהוסרה. מי שנמצא כאן הרבה זמן ומתעניין יודע גם שמדיניות המערכת היא שחבר מערכת לא יסיר תגובה שנוגעת לו אישית (פרט לטעמים טכניים כמו הודעה ריקה, כפולה וכיו''ב). ולפני שחוכמולוג כלשהו ישאל - לא, אם תתייחס לכל חברי המערכת בתגובה שלך, זה לא יקנה לך חסינות מהסרה.
הסרת תגובות 294593
הסרת תגובה הפותחת פתיל מחייבת טכנית גם את הסרת התגובות המשתרשרות ממנה, כך שלרוב אין ברירה.

אגב, האם לא קורה שכותבים במתכוון תגובה עסיסית/מגעילה במיוחד, מתוך הביטחון שהיא תוסר לאחר מכן? זה קרה כבר בתקופת "אי השדים", וכמי שהפליגה בסירה לאותו אי לא פעם ולא פעמיים, אני יכולה לומר שמדובר בתענוג מפוקפק, אך כזה שאינו זר לרוח האנושית.
הסרת תגובות 294597
פתאם עלה בדעתי שאם *לא* תמחקי את התגובה הסמוכה, זה יהיה עונש הרבה יותר גדול בשבילי.
הסרת תגובות 294598
כן, אני יודעת על ההסרה הכוללת, ואין סתירה למה שאמרתי.

וכן, אולי את צודקת לגבי התענוג המפוקפק.

מצידי אפשר לסגור את הנושא (לעת עתה :-]).
הסרת תגובות 294561
"מדוע הוסרה תגובה X" הוא לא דיון על מדיניות ההסרה?
_________________
זאת היתה שאלה רטורית. אני לא רוצה להצטרף לרשימת הנודניקים כפויי הטובה שמעמיסים עליכם עבודה.
הסרת תגובות 294538
אגב, באשר לטענת "העורך המזדמן": כפי שכבר ציינתי, כל העורכים מיודעים על כל הסרה, וכבר קרה לא פעם שתגובות הושבו על כנן לאחר שעורכים אחרים לא הסכימו עם ההסרה. במקרה הספציפי הזה, היה דיון במערכת *בטרם* ההסרה, כך שלא מדובר ב"עורך מזדמן" וגם לא ב"חטף".
הסרת תגובות 294601
לפני כשבוע הגיעו אליי שלוש-ארבע הודעות על תגובות, שבסופו של דבר "לא נמצאו במערכת". מה אני עושה עם זה?
הסרת תגובות 294640
לצערי, אין מה לעשות עם זה. הודעת הדואל נשלחת מייד עם פרסום התגובה, אבל אם התגובה אינה הולמת, והיא מוסרת לפני שאתה מספיק לקרוא אותה, מתקבלת התוצאה אותה תארת. טכנית, אין באפשרותנו לבטל רטרואקטיבית את הודעת הדואל שנשלחה אליך.
הסרת תגובות 294654
למה "לא נמצאה במערכת"? שמור מקום בטבלת המזהה הייחודי, ותן הודעת "התגובה הוסרה" כשמנסים לגשת אליה...
הסרת תגובות 295154
אוקיי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים