צריך עוד לבדוק את העובדות 295736
יש לי חבר טירון שמשרת באותו הבסיס, אם כי בפלוגה אחרת, שטוען שכל עניין האוכל לא היה ולא נברא. הוא אומר כי בגלל הפסח, החיילים קיבלו אוכל באוהלים במקום בחדר האוכל, וכי לפחות הפלוגה שלו קיבלה מספיק.
הוא טוען כי החיילים השתוללו בגלל שרצו לצאת הביתה מוקדם יותר...
חוצפה 296057
אני לא מאמין שיש לאנשים את החוצפה להעביר ביקורת על חיילים ששגו, בפרט אם הם עצמם לא התגייסו, כך שאין להם מושג מה עובר על החיילים המסכנים הללו בטירונות, שכל תפקידם אחר כך זה להיות נהגי משאית.
להיות טירון זה אחד התקופות הכי קשות לחייל, במיוחד אם הוא ג'ובניק ועושה טירונות רובאי 02,(ועוד בניצנים שזה מקום על הפנים) כאשר יש לך מ"כית שלא קיבלה זין כבר כמה שבועות, ומוציאה את כל הקריזה שלה על הטירונים האומללים שלה. הם טוחנים שמירות בבסיס שכלב עובר בו במקרה הכי גרוע, עושים תורנות מטבח בשעות מטורפות, הם בקושי ישנים.
מה שאני אומר, הוא שגם ככה קשה לחיילים האלה בטירונות, זה שהם לא קיבלו אוכל כמו שצריך זה פשוט מכה מתחת לחגורה. (ואם אני לא טועה גם הפרה של פקודת מטכ"ל).
בקיצור, אל תשפוט אדם לפני שתגיע למצב שבו הוא נמצא.
חוצפה 296062
נכון. אני מסכים אתך. צריך לרחם על הג'ובניקים האומללים שקורעים את התחת בטירונות. היה צריך להביא גולנצ'יקים שישמרו עליהם, צנחנים שיבשלו עבורם ומטכ''ליסטים שיכסו אותם כשהם ישנים.
חוצפה 296095
ולהדביק למ''כית ז'.
זה בדיוק מה שיפתור לכולם את הבעיות.
296107
הקרביים הם אלה ששומרים עלינו באמת, והלב שלי איתם (גם עם בן דוד שלי שהוא בצנחנים עכשיו, וכל המשפחה מדירה שינה מעיניה בלילות). קרבי זה להגשים את היעוד של הצבא (כל צבא). עם כל הכבוד שיש לי לקרביים, ויש הרבה כבוד, אני לא חושב שאתה צריך ככה לזלזל בג'ובניקים, כי גם הם תורמים למדינה. וזה עדיף על אנשים שלא התגייסו בכלל ומעבירים ביקורת מהחדר הממוזג שלהם בבית.
אם כבר מדברים על חוצפה 296101
לי לפחות היתה ההגינות הבסיסית להזדהות בשמי. בניגוד אליך, אני לא תקפתי ולא האשמתי אף אחד - רק העברתי את מה שאני יודע (כמקור שלישי) על התקרית, וציינתי שהעובדות השלמות עוד לא פורסמו.

אם למדת איתי ואתה מכיר אותי, אז אתה בוודאי יודע שאני לא רוחש חיבה גדולה לצבא, ואני האחרון שיאשים אדם על דבר שכזה, במיוחד אם הוא אכן טופל בצורה לא ראויה ובלתי חוקית. אם יש לך בעיה ספיציפית, אולי כדאי שתשלח לי דואל במקום להשתלח בי בפורום ציבורי.
חוצפה 296209
אם יותר לי לערב חוויות אישיות, אני הייתי טוראי 02 (בזיקים, אמנם, אולי שם זה בית זונות) ואפשר כבר לחשוב כמה גרוע זה היה. למעשה, זה לא היה גרוע בכלל. השמירות והמטבחים שעשיתי בבסיס הקבוע שלי היו גרועות בהרבה מאלו שהיו בטירונות, מה גם שטירונות (בעיקר 02) חולפת עוברת עוד לפני שהבנת שהתחילה.

להגיד "אל תשפוט אדם לפני שתגיע למצב שבו הוא נמצא" שקול ללהגיד "אל תשפוט אדם", כי לעולם לא ניתן יהיה להגיע למצב שבו הוא נמצא. המצב שבו כל אחד נמצא הוא יחיד ומיוחד עבורו (אפילו לשני חיילים באותה פלוגה אי אפשר להגיד שהם באותו מצב אם, למשל, אמו של אחד מהם חולה קשה).
חוצפה 296359
אני זוכר שבמהלך הטירונות שלי גם אני חשבתי שזה הדבר הנורא ביותר שיכול לקרות לי, וריחמתי על עצמי רבות, אבל בדיעבד (וב"בדיעבד" אני מתכוון בערך לבוקר שאחרי סוף הטירונות), זה היה שטויות. כך שאני יכול להבין למי שנמצא עכשיו בטירונות ומתלונן עד הגג, אבל קצת קשה לי לקחת ברצינות מישהו שכבר סיים טירונות 02 ועדיין חושב שזה היה גהינום עלי אדמות.
חוצפה 296370
אני יכול להבין את זה חלקיץ. אני עשיתי טירונות בניצנים בתקופה שהוא היה עדיין בסיס הטירונות של הנ"מ. אנחנו היינו "פלוגה א"' - הפלוגה הנבחרת שעשתה טירונות 03, בזמן שבבסיס גם היו פלוגות נוספות של רובאי 02 כלל-צה"לי. כפלוגה הנבחרת, לא עשינו תורנויות מטבח במהלך השבוע (רק בסוף שבוע, אם נשארנו שבת) ולא ביצענו שמירה בסיסית (כנ"ל), ומי שעשה את כל התורנויות היו טירוני ה-‏02. קצת ריחמתי עליהם בשל כך.
אני לא דיברתי עליי ספיציפית 296836
אני דיברתי בכלליות על הקושי שחווה חייל חדש בצבא, במיוחד אם הוא יודע שהוא הולך להיות ג'ובניק, והטירונות שלו היא בלאי. אני אישית אפילו נהנתי פחות או יותר בטירונות....
בתגובה לגדי 296834
אתם כאלה קטנוניים...הבנתם את מה שניסיתי להעביר
חוצפה 296306
>"... כאשר יש לך מ"כית שלא קיבלה זין כבר כמה שבועות, ומוציאה את כל הקריזה שלה על הטירונים האומללים שלה."

נחמד לראות כמה שאתה מעריץ את עצמך, אבל הי, למקרה שלא שמעת: כאן זה הזמנים המודרניים, ואף מ"כית ואף אחת בכלל לא צריכה זין. אפשר להסתדר יופי בלעדיו (אגב, זה היה נכון גם בזמנים לא מודרניים, רק ביותר מאמץ).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים