מיכל ניב ז''ל 2970
אני לא יודעת אם אתם שמים לב, אבל למעלה מחודש אתם דנים בסוגיית ההתאבדות מכל הכיוונים, ומרוב ההתפלספות נשכח הנושא שלשמו התכנסו כאן: מיכל ניב.
בתור מאזינה קבועה של "היפות והאמיצות", ואחת שהכירה פחות או יותר את מיכל, אני יכולה להעיד שמדובר בבחורה מוכשרת ממדרגה ראשונה, וספק אם נראה עוד שדרנים ברדיו בעלי האיכות, ההומור, הידע, האינטיליגנציה, השנינות, המקוריות והמקצועיות שהיו ייחודיים לה. אחרי שלוש שנים של האזנה לתכנית - ממש סדר היום שלי השתנה בהתאם - פתאום מיכל נפרדה, מבלי לומר שלום. ברגע שקיבלתי את הידעה בבוקר שבת הרגשתי תחילה כועסת. סביר להניח שמתוך המחשבה האגואיסטית שאני לא אשמע אותה יותר, ולא תהיה לי סיבה להאזין עוד לרדיו. אבל אחרי שחשבתי קצת, והשלמתי תמונה מלאה, פחות או יותר, של הביוגרפיה שלה, הבנתי, שהחיים שלה היו עבורה ממש סבל. ולכן, אני בהחלט מבינה את המעשה שעשתה, וטוענת שזו זכותה המלאה לעשות כך. למחרת, הלכתי להלוייה שלה, ענקתי לה את מלוא הכבוד לו היא ראוייה, ואני אזכור ואזכיר אותה תמיד.
לאותם אנשים שממהרים לשפוט אותה, אוכל רק לומר שכל עוד אינכם נמצאים במצבה, ואני לא מאחלת לאף אחד לאבד בבת אחת שני קרובים אהובים - כמו במקרה שלה, אינכם יכולים לשפוט אותה, ובטח שלא להאשים אותה באנוכיות. הבחורה סבלה. חשבתם פעם, כיצד מרגיש אדם לפני ההחלטה שלו להכניס את ראשו ללולאת החבל? חשבתם איזה ייסורים הוא עובר?
מדוע ימשיך לענות את עצמו בשביל אותם מכרים? האם זוהי תכלית חיינו?
אסכם ואומר, שיחס התקשורת היה אינפורמטיבי לחלוטין. נכתבו עליה כמה כתבות פרופיל ותו לא. חבריה כיבדו את רצונה להישאר הרחק מאור הזרקורים - זאת הסיבה שלא ראינו אותה בטלויזיה, וזאת הסיבה לכך שרבים גילו כיצד היא נראית רק מהכתבות בעיתון אחרי מותה - ולא מיהרו להתראיין לאמצעי התקשורת.
אינני חושבת שייחסו את ההתאבדות שלה לדבר הירואי. אך אני חושבת שבהחלט יש לזכור אותה, ולהוקיר אותה.
כאשר רדיו ת"א, יוציא את דיסק האוסף של התכנית לזיכרה, אני סבורה שזה יהיה אקט מכובד, שאינו מעודד את המעשה, אלא מדבר על היצירה שלה.

מיכל הייתה יפה ואמיצה גם במותה.
בעיניי, ובעיני אלפי מאזיניה ומעריציה המגיבים עד היום באתר לזיכרה
www.102fm.co.il/michal/

נזכור, נכאב, ולא נשכח אותה לעולם. ההפסד כולו שלנו...

יהי זיכרה ברוך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים