טקטיקה חדשה? 297611
לדברי המשתתפים בהפגנה נגד גדר ההפרדה, שנערכה בכפר בלעין ביום חמישי שעבר, חדרו לשורותיהם מסתערבים מקרב אנשי יחידת "מצדה" של השב"ס (היחידה לדיכוי התפערויות) שהחלו ליידות אבנים כפרובוקציה אל עבר כוחות הביטחון. בעקבות זאת החלו הכוחות להשתמש באופן מסיבי באמצעים לפיזור הפגנות. בהפגנה נפצעו קל עשרה אנשים, בהם ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), פעילים נגד הגדר ואיש שב"ס.

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
יחידה חדשה? 297669
האם מבחינה חוקית מותר לכוחות שב"ס לפעול כנגד אוכלוסיה שאינה במעצר או מאסר? למיטב ידיעתי לכוחות שב"ס אין סמכויות מעצר ו אכיפה של החוק והסדר שלא במסגרת מתקני שב"ס וכלפי אנשים שאינם במעצר או מאסר.
יחידה חדשה? 297744
ואיך יידוי אבנים כפרובוקציה אל עבר כוחות הביטחון נכלל במסגרת סמכויות מעצר ואכיפה של החוק והסדר במסגרת מתקני שב"ס או מחוץ לה?
יחידה חדשה? 297791
אני מניח שעם פרשנות מקלה ומרחיבה מספיק זה לא שונה מהותית מפעולה של סוכן סמוי שמפליל סוחרי סמים או של אבישי רביב עושה פרובוקציות כדי לגרור אחריו פעילי ימין קיצוניים ולחשוף אותם. אני מניח שהחוק מאפשר את הפעולות האלה כאשר הן מבוצעות ע''י המשטרה או השב''כ, אני לא חושב שלשב''ס יש סמכות כזאת.
יחידה חדשה? 297793
זה לא שונה מהותית מפעולה של סוכן סמוי שמפליל אנשים כסוחרי סמים ע''י כך שהוא מצניע סמים במקום המצאם.
יחידה חדשה? 297804
לא מסכים, אף אחד לא הכריח את המפגינים האמיתיים לזרוק אבנים ואף אחד לא שתל טביעות אצבע שלהם על האבנים שנזרקו ע''י השתולים. לכל היותר זה מזכיר את הפעולות של סוכני המשטרה הצבאית שעל פי טענות ששמעתי, משדלים חיילים לקנות ולצרוך סמים ואז עוצרים אותם.
יחידה חדשה? 297807
1. "כוחות הבטחון" משיבים בירי כדורי גומי וגז מדמיע לעבר הקהל ממנו נזרקות האבנים. אין צורך ש"המפגינים האמיתיים" יצטרפו לאנשי השב"ס בידוי האבנים, על מנת שהאחרונים ישיגו את מטרתם.
2. אלע"ד, אבל למיטב ידיעתי גם פעולה של סוכני המשטרה הצבאית כפי שאתה מתאר אותה היא בלתי חוקית. אאל"ט זה נקרא "הדחה" או משהו דומה (וזה עוד לפני שמתייחסים לעובדה שסחר (קרי מכירה) בסמים חמור מהשימוש בהם).
יחידה חדשה? 297824
1. למיטב הבנתי, המפגינים האמיתיים אכן ידו אבנים, כך שתגובת כוחות הבטחון הלא סמויים הייתה כמקובל במקרים אלו.
2. גם לדעתי פעולה כזו היא לא חוקית, אבל המשטרה הצבאית טענה שהסוכנים רק הציעו ולא שידלו אף אחד (כפי שנטען ע"י חלק מהנאשמים).
יחידה חדשה? 297826
1. אני דווקא הבנתי שהמפגינים האמיתיים לא ידו אבנים. היכן קראת את זה?
יחידה חדשה? 297827
בכתבה שהפנית אליה. לפחות כך טוען מפקד הכוח (ואולי הוא לא זיהה שיש מסתערבים בקהל).
יחידה חדשה? 297795
*לטענת המפגינים* המסתערבים יידו אבנים. לא הייתי ממהר לקבל את זה כעובדה שאין עליה עוררין. אם אני הייתי מסתערב, אני לא בטוח שהייתי מידה אבנים אל הקלגסים שידם הקלה על ההדק היא שם דבר בעולם כולו.
יחידה חדשה? 297792
אתה לא יודע שכל השטחים הם כלא אחד גדול?
טקטיקה חדשה? 305718
שוב ליד בלעין. הפעם איבד חייל צה"ל את עינו מפגיעת אבן שזרקו המפגינים. "הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...
טקטיקה חדשה? 322623
צה"ל המשטרה והשב"ס משתמשים בסוגים שונים של נשק אל-הרג בפיזור ההפגנות בבילעין. הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?co...
טקטיקה חדשה? 322626
''נשק אל הרג'' זה בטוי מרחיק לכת. ''נשק לא הורג'' (או ''תחמושת לא קטלנית'') עדיף.
החברים 455080
"חותכים את הגדר בצוריף, שם "הם" הכי פחות מצפים לזה":
לא תמונות דרמטיות כשלעצמן. משעמם למדי, אפילו. אבל התוצאות האפשריות מפחידות למדי.
החברים 455083
איזה תוצאות אפשריות הם מפחידות למדי?
החברים 455085
מממ.. מחבלים אלמונים עם פצצות מאלמנות, למשל, אלמוניני החביב.
החברים 455086
ואת באמת חושבת שהגדר עצמה עוצרת? אנשים מתוך המערכת הצבאית אומרים שיד קשה מאד בשטחים עושה רוב מוחלט של העבודה (ולכן אני אשאר אלמונימי ולך מחוסר ברירה יש רק את מה שכתוב בעתונות

(ואני לא מצדיק את מה שרואים ביוטיוב שזה חבלה מכוונת ברכוש ציבורי מתוך כוונה להפריע לפעילות בטחונית
החברים 455087
תאמץ לעצמך שם לצורך השיחה הזאת, ונדבר. אחרת, no hard feelings , אבל בוא ניפרד לעיסוקינו השונים כבר עכשיו, והמשך יום נעים לך בכל מקרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים